Starcie pełne zwrotów akcji w Lidze Konferencji Europy

Sześć goli i osiem żółtych kartek w Rotterdamie. Prowadził Feyenoord, miała zaliczkę Slavia, a gol w doliczonym czasie zdecydował o remisie 3:3 w ćwierćfinale Ligi Konferencji Europy.

radość piłkarzy Slavii Praga z gola PAP/EPA / MAURICE VAN STEEN / Na zdjęciu: radość piłkarzy Slavii Praga z gola
Duże niebezpieczeństwo dla Slavii stanowił Luis Sinisterrra. W 10. minucie zdobył on prowadzenie dla Feyenoordu płaskim strzałem na zakończenie indywidualnego ataku. Piłka wtoczyła się do bramki obok zdezorientowanego Ondreja Kolara. W 30. minucie ponownie Sinisterra, ale z podobnej pozycji nie pokonał bramkarza po raz drugi.

Slavia odpowiadała swoimi atakami. Pierwszą szansę na poprawienie wyniku miał w 12. minucie Yira Sor, ale nie wykorzystał błędów gospodarzy i na wyrównanie trzeba było jeszcze poczekać. W 42. minucie Peter Olayinka wepchnął piłkę do bramki Feyenoordu i drużyny zeszły do szatni przy kompromisowym wyniku 1:1.

Po przerwie kolejna wymiana ciosów, a nawet dwie. Yira Sor dał prowadzenie Slavii, ale nacieszyła się nim ona tylko między 68. a 74. minutą. Marcos Senesi uszczęśliwił kibiców w Rotterdamie uderzeniem na 2:2 i jednocześnie dał im nadzieję na zwycięstwo, które dodatkowo rozbudził strzałem na 3:2 Orkun Kokcu. W doliczonym czasie odgryźli się gracze z Czech i rozpaczliwym zagraniem Ibrahimy Traore podsumowali szalone starcie golem na 3:3.

Feyenoord Rotterdam - Slavia Praga 3:3 (1:1)
1:0 - Luis Sinisterra 10'
1:1 - Peter Olayinka 42'
1:2 - Yira Sor 68'
2:2 - Marcos Senesi 74'
3:2 - Orkun Kokcu 86'
3:3 - Ibrahima Traore 90'

Feyenoord: Ofir Marciano - Marcus Holmgren Pedersen, Gernot Trauner, Marcos Senesi, Tyrell Malacia - Guus Til (64' Jens Toornstra), Fredrik Aursnes, Orkun Kokcu - Reiss Nelson (77' Alireza Jahanbakhsh), Bryan Linssen (64' Cyriel Dessers), Luis Sinisterra

Slavia: Ondrej Kolar – Alexander Bah, Ondrej Kudela, Taras Kaczaraba, Oscar Dorley – Maksym Tałowierow (67' Ondrej Lingr), Tomas Holes – Ivan Schranz, Ibrahima Traore, Peter Olayinka (83' Stanislav Tecl) - Yira Sor

Żółte kartki: Trauner, Pedersen, Marciano, Senesi, Sinisterra (Feyenoord) oraz Olayinka, Tałowierow, Schranz (Slavia)