Najdziwniejszy wynik Miedzi Legnica. Lider chce odwetu

Miedź Legnica jest coraz bliżej zagwarantowania sobie awansu do PKO Ekstraklasy. W lidze przegrała od początku sezonu tylko dwa razy. W sobotę może zrewanżować się Stomilowi za porażkę 0:3 poniesioną we wrześniu w Olsztynie.

piłkarze Miedzi Legnica WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Miedzi Legnica
Większość pierwszoligowców podsumuje maraton meczów. W czwartek zakończyło się odrabianie zaległości z przerwy reprezentacyjnej, a najbliższa kolejka potrwa od piątku do poniedziałku.

Niezależnie od wyników, nie poznamy w ten weekend beniaminka PKO Ekstraklasy. W najlepszym scenariuszu dla Miedzi Legnica, może ona wypracować sobie 18 punktów przewagi nad trzecim w tabeli klubem, a to będzie jeszcze odrobinka za mało na sześć kolejek przed końcem rozgrywek. Na razie Miedź musi zachować spokój i zagrać o zwycięstwo ze Stomilem.

Porażka 0:3 legniczan w Olsztynie zaskakuje do teraz. Miedź jest przecież liderem, a Stomil przedostatnim w tabeli kandydatem do spadku. 26 września do bramki podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego strzelali Jonatan Straus, Łukasz Moneta oraz Patryk Mikita. Od tego dnia Miedzianka nie przegrała z 17 kolejnymi przeciwnikami w lidze.

- Mobilizacja na rewanż jest taka sama jak na każde spotkanie. Na pewno jednak wrześniowy mecz będzie pojawiać się w podświadomości piłkarzy. Stomil to nieobliczalny zespół, który potrafi sprawić niespodziankę. Mam nadzieję, że zrewanżujemy się rywalom, ale podchodzimy do meczu z dużą pokorą. Musimy uważać na Stomil - cytuje oficjalna strona legnickiego klubu Łobodzińskiego.

Trener Miedzi wspomniał o lepszych wynikach zespołu z Warmii na wyjazdach. Być może właśnie to jest ostatnia nadzieja Stomilu na utrzymanie. Nie zwyciężył on od czterech kolejek. W poprzedniej serii zanosiło się na przełamanie po zmianie trenera z Adriana Stawskiego na Piotra Jacka. Stomil stracił jednak gola na 1:1 w czasie doliczonym do spotkania z Resovią. Po rozczarowaniu w Rzeszowie, uznany pierwszoligowiec traci sześć punktów do bezpiecznej strefy w tabeli.

Także Miedź grała poprzedni mecz z Resovią i zwyciężyła 2:1. W środku tygodnia spokojnie trenowała. To dlatego, że lider i ŁKS jako jedyni nie odpoczywali w przerwie reprezentacyjnej. - Nie wydaje mi się, że dłuższy czas na przygotowanie się do meczu był dla nas jakąś przewagą. Stomil ma stosunkowo młody zespół, więc jego regeneracja będzie przebiegać szybko - dodaje Łobodziński.

Widzew Łódź postara się przerwać pasmo niepowodzeń na własnym stadionie. Być może pomoże mały fortel, ponieważ ze Skrą Częstochowa zagra przy Alei Piłsudskiego w roli gościa. Arka Gdynia będzie kontynuować tournee po południowej Polsce. Po podbiciu Tychów, odwiedzi Puszczę Niepołomice. Podobnie jak Miedź, Widzew i Arka, tak i Korona ma przeciwnika z dolnej połowy tabeli. Do Kielc przyjedzie Zagłębie Sosnowiec.