Demolka w meczu PSG! Mbappe i Neymar strzelali na zmianę

Piłkarze Paris Saint-Germain urządzili sobie trening strzelecki. Po trzy bramki zapisali na swoim koncie Kylian Mbappe i Neymar, z kolei Lionel Messi zaliczył hat-trick asyst. Wicemistrzowie Francji zwyciężyli 6:1 z Clermont Foot 63.

Rafał Szymański
Kylian Mbappe Getty Images / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
Od pierwszego gwizdka wicemistrzowie Francji kontrolowali wydarzenia boiskowe. Pierwsza bramka padła jednak w kontrowersyjnych okolicznościach.

W szóstej minucie Kylian Mbappe nadepnął Alidu Seidu. Defensor Clermont Foot 63 nie podnosił się z murawy, ale paryżanie kontynuowali grę. Lionel Messi wypuścił podaniem Neymara, który precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza. Po długiej przerwie Eric Wattellier uznał gola Brazylijczyka.

Messi odegrał też ważną rolę przy trafieniu na 2:0. Argentyńczyk popisał się efektownym no-look passem, piłka trafiła do Mbappe, który przelobował interweniującego Arthura Desmasa.

W końcówce pierwszej połowy piłkarze Mauricio Pochettino nieco opadli z sił. Na lewym skrzydle odnalazł się Saifedinne Khaoui. Napastnik dokładnie dograł do Jodela Dossou, a 30-latek tylko dopełnił formalności.

Po dwóch asystach Messi mógł sam wpisać się na listę strzelców. Argentyńczyk strzałem głową skierował piłkę do siatki, lecz sędzia zasygnalizował spalonego Mbappe.

W 70. minucie Akim Zedadka spowodował upadek Mbappe w polu karnym, Eric Wattellier bez zawahania wskazał na 11. metr. Sprawiedliwość wymierzył Neymar, reprezentant Brazylii zwiódł bramkarza rywali.

Później defensywa miejscowych zupełnie się posypała. Neymar fantastycznie zagrał z głębi pola do Mbappe, francuski zawodnik minął Desmasa i znowu przypomniał o sobie.

Ozdobą meczu było trafienie Mbappe z 80. minuty. 23-latek uderzył nie do obrony z narożnika pola karnego i ustrzelił hat-tricka, a Messi zapisał na swoim koncie trzecią asystę.

Autorem trzech bramek był również Neymar. Doświadczony piłkarz w 83. minucie gry rozegrał dwójkową akcję z Mbappe i ustalił rezultat na 6:1 dla PSG. Ekipa Pochettino ma na konie 71 "oczek" i jest zdecydowanym liderem stawki Ligue 1.

Clermont Foot 63 - Paris Saint-Germain 1:6 (1:2)
1:6 - Neymar 83'

Clermont: Arthur Desmas - Akim Zedadka, Jean-Claude Billong (90' Florent Ogier), Alidu Seidu, Arial Mendy, Yohann Magnin, Johan Gastien, Jason Berthomier (67' Grejohn Kyei), Jodel Dossou (66' Jim Allevinah), Saifeddine Khaoui (67' Lucas Da Cunha), Mohamed Bayo (84' Oriol Busquets).

PSG: Gianluigi Donnarumma - Achraf Hakimi (85' Eric Ebimbe), Sergio Ramos, Presnel Kimpembe (79' Thilo Kehrer), Nuno Mendes (86' Juan Bernat), Danilo Pereira, Idrissa Gueye (67' Georginio Wijnaldum), Marco Verratti (85' Edouard Michut), Lionel Messi, Kylian Mbappe, Neymar.

Żółte kartki: Gastien (Clermont) - Neymar (PSG).

Sędzia: Eric Wattellier.

***

Stade de Reims - Stade Rennais 2:3 (0:2)
0:1 - Benjamin Bourigeaud 39'
0:2 - Benjamin Bourigeaud 43'
0:3 - Martin Terrier 58'
1:3 - Maxime Busi 60'
2:3 - Jean Cajuste (k.) 81'

FC Lorient - AS Saint-Etienne 6:2 (2:2) 0:1 - Denis Bounaga 4' 0:2 - Arnaud Nordin 22' 1:2 - Terem Moffi (k.) 42' 2:2 - Ibrahima Kone 45+1' 3:2 - Enzo Le Fee 61' 4:2 - Ibrahima Kone 65' 5:2 - Terem Moffi 86' 6:2 - Quentin Boisgard 89'