Na kłopoty Lewandowski! Zobacz bramkę Polaka w meczu z Villarealem

Piłkarze Bayernu Monachium cierpieli przez 52 minuty rewanżowego ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Ale od czego mają Roberta Lewandowskiego? Polak uderzył zza linii pola karnego, a chwilę później 75 tysięcy kibiców wpadło w ekstazę.

Marek Bobakowski
Akcja Roberta Lewandowskiego, która dała Bayernowi pierwszą bramkę Twitter / Twitter/Polsat Sport / Akcja Roberta Lewandowskiego, która dała Bayernowi pierwszą bramkę.
Porażka w pierwszym meczu w Hiszpanii (TUTAJ znajdziesz relację z meczu Villarreal CF - Bayern Monachium >>), bardzo słaba I połowa rewanżu w Monachium i mistrzom Niemiec zaczął palić się grunt pod nogami. Wydawało się, że wtorkowy (12.04.) wieczór zakończy się katastrofą. A taką należałoby uznać odpadnięcie z Ligi Mistrzów już w fazie ćwierćfinałowej.

Kiedy 75 tysięcy kibiców zgromadzonych na Allianz Arena z przerażenie obserwowało kiepską postawę Bawarczyków, sprawy w swoje ręce wziął nie kto inny, jak Robert Lewandowski. Najskuteczniejszy napastnik niemieckiej ekipy przeprowadził akcję, która zakończyła się bramką i powrotem marzeń o przejściu Villarealu.

Thomas Mueller znalazł prostopadłym podaniem polskiego napastnika na 17-18 metrze przed bramką strzeżoną przez Geronimo Rulliego, Lewandowski błyskawicznie się odwrócił i mierzonym strzałem (piłka odbiła się jeszcze od słupka) dał Niemcom prowadzenie 1:0.

Zobacz tę akcję.

To była bramka nr 13 w obecnym sezonie Ligi Mistrzów. Polski napastnik tym samym zatarł fatalne wrażenie po I połowie, gdzie był blisko... czerwonej kartki (TUTAJ znajdziesz więcej szczegółów >>).

Spotkanie Bayern - Villareal ostatecznie zakończyło się remisem 1:1. A to spowodowało, że sensacja stała się faktem. Bawarczycy pożegnali się niespodziewanie z rozgrywkami Ligi Mistrzów. TUTAJ znajdziesz naszą relację pomeczową >>

Czy Robert Lewandowski zdobędzie Złotą Piłkę 2022?