• Skoki

Mocna odpowiedź Manchesteru City. W walce o mistrzostwo Anglii wciąż wszystko możliwe

W Premier League trwa zacięta walka o mistrzostwo Anglii. We wtorek po trzy punkty sięgnął Liverpool i został liderem. Jak się okazuje, tylko na moment. W środę po trzy punkty sięgnął Manchester City.

Michał Piegza
piłkarze Manchesteru City PAP/EPA / ANDREW YATES / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru City
Tylko do przerwy w meczu Manchesteru City z Brighton pachniało niespodzianką. Gospodarze po sobotniej porażce w Pucharze Anglii z Liverpoolem szybko musieli się pozbierać. Wszak rywal we wtorek 4:0 pokonując Manchester United wyprzedził mistrzów Anglii w Premier League.

Na premierowego gola w spotkaniu czekać trzeba było do 53. minucie. Riyad Mahrez otrzymał dokładne podanie i uderzeniem z pola karnego doprowadził do radości miejscowych kibiców. Dwanaście minut później wynik podwyższył Phil Foden, który mocno uderzył z okolic narożnika pola karnego. Piłka odbiła się jeszcze od obrońcy i wpadła do bramki.

Rezultat na pięć minut przed końcem ustalił Bernardo Silva, wykorzystując podanie Kevina De Bruyne.

Dzięki zdobytym trzem punktom Manchester City ponownie jest liderem Premier League i ma punkt przewagi na Liverpoolem.

Manchester City - Brighton and Hove Albion 3:0 (0:0)
1:0 - Mahrez 53'
2:0 - Foden 65'
3:0 - Silva 85'