Rooney dał szansę młodemu Polakowi. Zespół Białkowskiego zremisował rzutem na taśmę

Derby County z Bartoszem Cybulskim w składzie przegrało 1:3 z Bristol City. Wcześniej "Barany" straciły szanse na utrzymanie. Bartosz Białkowski mógł mówić o dużym szczęściu. Millwall zremisowało 2:2 z Birmingham City po golu w ostatniej akcji.

Rafał Szymański
Bartosz Cybulski (z lewej) Getty Images / Na zdjęciu: Bartosz Cybulski (z lewej)
W trwających rozgrywkach Andreas Weimann jest jedną z największych gwiazd ligi. Reprezentant Austrii po raz 20. wpisał się na listę strzelców. Bristol City podwoił swoje prowadzenie w końcówce pierwszej połowy. Drugą bramkę dla przyjezdnych zdobył Antoine Semenyo.

"Barany" złapały kontakt w 61. minucie rywalizacji. Craig Forsyth pokonał bramkarza rywali, ale ostatnie słowo należało do Timma Klose. Mecz zakończył się wynikiem 1:3. Derby nie ma żadnych szans na utrzymanie w The Championship, dlatego Wayne Rooney pozwolił sobie na eksperymenty. Po raz pierwszy od początku zagrał Bartosz Cybulski, napastnik spędził 59 minut na boisku. Z kolei Krystian Bielik nie zmieścił się w kadrze meczowej.

Bartosz Białkowski nie zachował czystego konta w ważnym starciu z Birmingham City, Juninho Bacuna znalazł sposób na polskiego bramkarza. Do wyrównania doprowadził Oliver Burke, później Lyle Taylor wykorzystał "jedenastkę". W dziewiątej minucie doliczonego czasu Benik Afobe dał radość kibicom gości. Przy dobrych wiatrach Millwall może jeszcze awansować do baraży.

W sobotę poznaliśmy wszystkich spadkowiczów obecnego sezonu The Championship. Po porażce 0:1 z Nottingham Forest, Peterborough United podzieliło los Derby County oraz Barnsley FC.

Derby County - Bristol City 1:2 (0:2)
0:1 - Andreas Weimann 10'
0:2 - Antoine Semenyo 38'
1:2 - Craig Forsyth 61'
1:3 - Timm Klose 79'

Birmingham City -  Millwall FC 2:2 (0:0)
1:0 - Juninho Bacuna 47'
1:1 - Oliver Burke 68'