Co za główka! Polak przypieczętował triumf w MLS

Adam Buksa trzyma formę. Polak zdobył gola w trzecim kolejnym meczu ekipy New England Revolution w Major League Soccer. Jego efektowna główka pogrążyła drużynę Davida Beckhama, Inter Miami (2:0).

Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Buksa Twitter / oficjalny profil New England Revolution / Adam Buksa
Piłkarze New England Revolution doskonale weszli w mecz, bo już w 1. minucie wynik spotkania otworzył Damian Rivera.

Na kolejne trafienie trzeba było czekać do drugiej połowy, w której działo się trochę więcej. Najpierw w 60. minucie zawodnik Inter Miami Damion Lowe zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Cztery minuty później do głosu doszedł Adam Buksa. Polak wykorzystał dokładne dośrodkowanie, kapitalnie złożył się do uderzenia głową i bramkarz był bez szans.

Dla Buksy było to trzecie trafienie w tym sezonie Major League Soccer. Dokonał tego w trzecim kolejnym występie. Polak w swoim dorobku ma również dwie asysty.

Jego drużyna New England Revolution wygrała z kolei swój trzeci mecz w sezonie, dzięki czemu z dorobkiem 10 punktów awansowała na 9. miejsce w konferencji wschodniej MLS. Na jej czele jest New York Red Bulls (17 punktów) z Patrykiem Klimalą w składzie.

Piłkarz Legii nie gryzł się w język. "Trzeba zapierdzielać"