Piękne parady Łukasza Skorupskiego. Rządził w prestiżowym meczu

Łukasz Skorupski ponownie był w roli głównej w konfrontacji z byłym klubem AS Romą. Bramkarz Bologni w bardzo dobrym stylu zatrzymał uderzenia Nicolo Zaniolo oraz Gianluci Manciniego, a starcie zakończyło się remisem 0:0

Łukasz Skorupski w akcji Getty Images / Matteo Ciambelli/vi/DeFodi Images / Łukasz Skorupski w akcji
Oba zespoły rozegrały pozytywny mecz w środku tygodnia. Roma otworzyła sobie drogę do finału Ligi Konferencji Europy remisem 1:1 w pierwszym meczu przeciwko Leicester City. Bologna mocno namieszała w walce o mistrzostwo Włoch zwycięstwem 2:1 z Interem. Drużyna Łukasza Skorupskiego nie skapitulowała, choć jako pierwsza straciła gola. Także w Rzymie zamierzała sprawić niespodziankę.

W składzie Bologni nie zabrakło Skorupskiego, który co prawda w Romie sobie nie pograł, ale dostał możliwość przedstawienia się na włoskim rynku i zapracował na transfer do obecnego klubu. Nicola Zalewski został na ławce rezerwowych po dobrym występie w Leicester. Dużo wskazuje na to, że młody pomocnik jest szykowany do jedenastki na rewanż przeciwko Lisom. Poza Zalewskim odpoczywali w pierwszej połowie między innymi Chris Smalling, Sergio Oliveira i Tammy Abraham.

Roma spędzała dużo czasu na połowie przeciwnika i prowadziła atak pozycyjny. Nie objęła prowadzenia w pierwszej połowie między innymi za sprawą interwencji Łukasza Skorupskiego. Polak spisywał się bezbłędnie, a trudnych sprawdzianów mu nie brakowało. Popisał się interwencją po strzale Nicolo Zaniolo, a także zatrzymał serię uderzeń Carlesa Pereza. Skorupski wyrastał na czołową postać wieczoru na Stadio Olimpico.

Giallorossi przeważali, ale nie można było mówić o ich dominacji. Bologna potrafiła odgryźć się niebezpiecznym atakiem i również Rui Patricio mierzył się ze strzałami. Temperatura rosła i w 53. minucie jeden ze współpracowników Jose Mourinho został ukarany czerwoną kartką za awanturowanie się na ławce.

Jose Mourinho zdecydował się na desant zmienników w 58. minucie i poza Nicolą Zalewskim wprowadził na boisko jeszcze trzech innych piłkarzy. Postarać się o decydującego gola mieli Rick Karsdorp, Lorenzo Pellegrini i Tammy Abraham. Napór rzymian miał przybrać na sile, ponieważ zaczęli grać w bliskim galowemu składzie.

Łukasz Skorupski nadal bronił jak w transie, pracował na 12. czyste konto w sezonie i drugie w rywalizacji z byłym klubem. Wielokrotnie przypominana przez realizatora transmisji była parada Polaka w 67. minucie, kiedy to błysnął refleksem i jedną dłonią zatrzymał piłkę po uderzeniu Gianluci Manciniego. Roma jeszcze wzmacniała ofensywę wprowadzeniem Eldora Szomurodowa, ale i on nie znalazł sposobu na pokonanie Skorupskiego. Roma zremisowała 0:0 i był to zasłużony wynik, ponieważ w końcówce szanse mieli jedni i drudzy.

AS Roma - Bologna FC 0:0

Roma: Rui Patricio - Gianluca Mancini, Marash Kumbulla, Roger Ibanez - Ainsley Maitland-Niles (58' Rick Karsdorp), Bryan Cristante, Jordan Veretout (77' Eldor Szomurodow), Stephan El Shaarawy (58' Nicola Zalewski) - Carles Perez (58' Lorenzo Pellegrini), Felix Afena-Gyan (59' Tammy Abraham) - Nicolo Zaniolo

Bologna: Łukasz Skorupski - Adama Soumaoro, Gary Medel, Kevin Bonifazi (82' Arthur Theate) – Denso Kasius (62' Lorenzo De Silvestri), Roberto Soriano (82' Michel Aebischer), Jerdy Schouten, Nicola Dominguez (62' Mattias Svanberg), Aaron Hickey - Marko Arnautović, Riccardo Orsolini (62' Musa Barrow)

Żółta kartka: Medel (Bologna)

Sędzia: Michael Fabbri