Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Są nagrania ze starcia policji z kibicami przed Narodowym. Widać stratowanych ludzi [WIDEO]

Finał Pucharu Polski przebiegał w atmosferze skandalu. Kibice Lecha nie zostali wpuszczeni na siadion i doszło do starć z policją. Wyciekły nagrania, na których widać funkcjonariuszy tratujących ludzi.

Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Policja podczas walk przed Stadionem Narodowym YouTube / Stadionowi Oprawcy / Na zdjęciu: Policja podczas walk przed Stadionem Narodowym
Finał Pucharu Polski skończył się skandalem. Kibice Lecha Poznań nie zostali wpuszczeni na stadion, przez flagi i w ramach protestu zrezygnowali z pojawienia się na trybunach. Zgromadzili się więc oni przed stadionem, a nad tłumem nie potrafiła zapanować policja.

Pojawiły się pogłoski o tym, że policjanci użyli gazu łzawiącego, a poszkodowane zostały nawet dzieci. Jak było naprawdę? Wiele mówią nam nagrania, które zostały umieszczone po meczu w serwisie YouTube.

Na jednym z nich widać, jak policja na koniach nie radzi sobie z zapanowaniem nad tłumem. Doszło do zamieszek i starć policji z kibicami, co można zobaczyć poniżej. Ostrzegamy jednak, że wideo zawiera wiele wulgaryzmów.

Z kolei na drugim z nich widać, jak doszło do starć z policją. Kibice rzucali w funkcjonariuszy, a ci wjechali w tłum na koniach i ich staranowali. Ponadto także bili kibiców Lecha.

Jak poinformował rzecznik prasowy KSP Sylwester Marczak, po finale Pucharu Polski zostało zatrzymanych około 20 osób, rannych zostało dwóch policjantów oraz koń, którym zajmie się weterynarz.

Powiedział on także, że do pierwszego incydentu doszło przed końcem pierwszej połowy, kiedy to kibice próbowali wedrzeć się na stadion przez parking od strony bram 10 i 11. Służby porządkowe użyły środków przymusu bezpośredniego w tym granatów hukowych oraz siły fizycznej.

Marczak zaprzeczył również pogłoskom o użyciu gazu łzawiącego, ale wyznał, że oddano salwę w powietrze z broni gładkolufowej, by uspokoić tłum.

Czytaj więcej:
Mocna odpowiedź na wpis Trzaskowskiego. Tego się nie spodziewał!
Tego zabrakło w finale. Piłkarze Lecha tłumaczą przyczyny porażki z Rakowem

ZOBACZ WIDEO: "Z Pierwszej Piłki". Żaden Polak nie dokonał tego co Lewandowski. Ten rekord może przetrwać wieczność
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (30)
 • damcio Zgłoś komentarz
  super, fajnie że koniem zajmie się weterynarz, tylko pytanie kto zajmie się rannymi psami? żaden weterynarz nie ma ochoty się nimi zająć? albo artykuł pisał the bil? albo rzecznik
  Czytaj całość
  prasowy, który się wypowiadał to the bil albo-albo
  • furia Zgłoś komentarz
   Rząd nierząd PiS, jak zwykle nie daje sobie rady z niczym. Bandytów należy karać tak , aby ich zabolało. Dlaczego wiecznie to nas boli. Polki i Polaków znoszących bandytyzm. Bandytów
   Czytaj całość
   karać według prawa. Z więzień i kamieniołomów nie robią sobie nic. Więc karać finansowo. Zdziwienie? Tak karać finansowo, gnębić, aż pójdą żebrać pod kościół. Na ulicy wtedy wtedy sobie zrobią ustawkę łotry bezmózgowcy. Karać. Kobiety walczące o swoje prawa są traktowane o niebo okrutniej. O niebo klechów kościoła katolickiego , żyjących na koszt kobiet a trzymających z kibolami. KK, Alfonsi, pedofile, gwałciciele, mordercy, sprzedający polskim dzieciom narkotyki. Handel kobietami. Oto dzisiejsza rzeczywistość katolickiej Polski.
   • jk323 Zgłoś komentarz
    Jakieś poznańskie mieszańce przyjechały pluć na Warszawę-choć grali U NAS - Z CZĘSTOCHOWĄ- I PRZEGRALI. Więc nadal chcą nas..ć na Warszawę.
    • Król Stefan Zgłoś komentarz
     To nie kibice tylko stadionowi bandyci
     • Bartek5 Zgłoś komentarz
      Gdyby to było lgbt, lub zboczeńcy to rafałek pewnie by im udostępnił trybuny dla VIP
      • zbych_z Zgłoś komentarz
       Dla tych przygłupów komentujących że bydło stało pod bramami - to obok mnie stały dwie rodziny rodzice i 6 małych chłopaków. I takich rodzin z dziećmi było wiele. A ten pies co
       Czytaj całość
       zaprzecza że użyto gazu niech wyjaśni w takim razem w jakim celu wzywane były dwie karetki. Bezczelny kłamca. Pies latał za płotem i psikał gdzie popadnie gazem na całej długości płotu. Ale to oczywiście nie było interwencja. Kolejno kłamstwo to że doszło do incydentu pod koniec pierwszej połowy. Psy już gazem sikali przed rozpoczęciem meczu jeszcze przed 16. I jeżeli ten Marczak uważa że nie jest bezczelnym kłamcom to ma moje dane i niech poda mnie do sądu. Taki gościu to jest patologia.
       • Zahir80 Zgłoś komentarz
        Gdyby byli to kibice, nie byłoby problemu, ale to bydło kibolskie.
        • Edward Pilich Zgłoś komentarz
         Kiboli i tych policjantów wysłać na Ukrainę niech się tam wykażą
         • slr Zgłoś komentarz
          prawdziwi kibice byli na stadionie. to co obok i tak zostało potraktowane łagodnie.
          • kora78 Zgłoś komentarz
           lech powinien otrzymać olbrzymią karę finansową i wycofanie ich z pucharów
           • jotwu Zgłoś komentarz
            Banda łobuzów ze szmatami usiłowała wejśc na Narodowy mimo iż wszystkim było wiadome,że wejść można ale bez szmat.Prostactwo nie załapało,albo nie chciało załapać.Dla nich
            Czytaj całość
            liczyła się awantura a nie doping sportowy.
            • apollo Zgłoś komentarz
             Policja najlepiej radzi sobie na drodze w radiowozach za nasze pieniądze wyłudza nasze pieniądze w postaci horrendalnych mandatów dla nieudolnego rządu który inwestuje w radiowozy dla
             Czytaj całość
             policji za nasze pieniądze i tak w kółko
             • kat-ol Zgłoś komentarz
              bydło nie milicja potem idą do szkół dzieci mamić ze są potrzebni do czego ? pytam do czego ?
              Zobacz więcej komentarzy (1)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×