"Manifestacja siły". Eksperci zachwyceni widowiskiem w Lidze Mistrzów

Po pierwszej połowie wydawało się, że Villarreal CF sprawi kolejną niespodziankę. Jednakże w drugiej odsłonie niesamowitą moc pokazał Liverpool FC, który wygrał 3:2 i awansował do finału Ligi Mistrzów. Twitter wręcz "zapłonął" po tym widowisku.

Artur Babicz
Juan Foythi Mohamed Salah PAP/EPA / Biel Alino / Na zdjęciu: Juan Foythi Mohamed Salah
Rewanżowe starcie półfinału Ligi Mistrzów pomiędzy Villarrealem CF a Liverpoolem FC przyniosło kibicom praktycznie wszystkie możliwe emocje. Byliśmy świadkami pięknych bramek, błędów bramkarza, błędów sędziowski, cudownych asyst czy niesamowitej remontady (więcej o samym meczu można przeczytać TUTAJ).

Nic więc dziwnego, że eksperci piłkarscy w mediach społecznościowych byli zachwyceni widowiskiem stworzonym przez obie ekipy. Wszyscy zgodnie docenili kunszt ekipy prowadzonej przez Juergena Kloppa, ale zwrócono również uwagę na koszmarne błędy Villarrealu, które odmieniły to spotkanie.

Ostatecznie to Liverpool FC przechylił szalę zwycięstwa i pewnie awansował do finału Ligi Mistrzów. To z kim angielski klub zmierzy się w finale rozstrzygnie w środę, 4 maja, po meczu Real Madryt - Manchester City (w pierwszym meczu było 4:3 dla Brytyjczyków).

"Manifestacja siły po przerwie" - skomentował krótko Krzysztof Stanowski, właściciel Grupy Weszło oraz współwłaściciel Kanału Sportoweg.

"Piłka jest piękna" - zachwycał się półfinałem Ligi Mistrzów Zbigniew Boniek, były prezes PZPN.

"Grają bez bramkarza." - napisał Michał Kołodziejczyk z Canal+ Sport o błędach Geronimo Rulliego.

"Wzięcie zimą Luiza Diaza było absolutnie mistrzowskim ruchem Kloppa" - docenił jakość Luisa Diaza Andrzej Twarowski z Canal+ Sport.

"Kreacja gotowa. Czas na bal w Paryżu" - nie krył radości Tomasz Lis z awansu Liverpoolu do finału.