Kompani Bereszyńskiego łapali się za głowy. Hiszpański dzień w Lazio

Hiszpanie Luis Alberto oraz Patric poprowadzili Lazio do zwycięstwa 2:0 z Sampdorią. Gracze z Genui mieli do siebie duże pretensje przede wszystkim za stratę pierwszego gola.

Luis Alberto PAP/EPA / GIUSEPPE LAMI / Na zdjęciu: Luis Alberto
Lazio stało przed szansą powiększenia przewagi nad minimum jednym z konkurentów do awansu do europejskich pucharów. To dlatego, że w poniedziałek Fiorentina rozegra mecz z Romą. Warunkiem było pokonanie Sampdorii, która z trudem, bo z trudem, ale zapewniła sobie utrzymanie. Obejrzenie tego meczu zapowiadał selekcjoner Czesław Michniewicz, a na boisku był jego kadrowicz Bartosz Bereszyński.

Gracze Sampdorii aż łapali się za głowy w 41. minucie, kiedy to Patric bezkarnie strzelił z bliska do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Luisa Alberto. W 59. minucie Hiszpan dołożył gola do asysty i Lazio zdobyło przewagę 2:0. Taki wynik utrzymał się do końca. Bereszyński był kapitanem Sampdorii i rozegrał pełne spotkanie. W 90. minucie zanosiło się na asystę Polaka, ale Fabio Quagliarella strzelił w słupek po jego dośrodkowaniu.

We wcześniejszym meczu US Sassuolo próbowało zrehabilitować się za koszmarny występ w Neapolu. Do Reggio Emilia przyjechało Udinese Calcio, które znajdowało się w tabeli zaledwie trzy punkty za Neroverdimi. Także Zebrette mieli jeszcze nadzieję na zakończenie sezonu w górnej połowie tabeli.

Remis 1:1 nie zmienił układu sił. Przez większą część meczu Sassuolo było na prowadzeniu. W 6. minucie Gianluca Scamacca dostawił stopę do piłki po dograniu Giacomo Raspadoriego. Udinese pozbawiło przeciwnika zaliczki w 77. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nastało duże zamieszanie w polu karnym Sassuolo, a Bram Nuytinck stanął tak dobrze, że pozostało mu wkopać piłkę do odsłoniętej bramki.

36. kolejka Serie A:

Lazio - UC Sampdoria 2:0 (1:0)
1:0 - Patric 41'
2:0 - Luis Alberto 59'

US Sassuolo - Udinese Calcio 1:1 (1:0) 1:0 - Gianluca Scamacca 6' 2:0 - Bram Nuytinck 77'