KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Ukraińcy pękają ze śmiechu. Zobacz, co zrobili Rosjanie

W ukraińskich mediach zawrzało, gdy okazało się, że Rosjanie w jednym z okupowanych miast zorganizowali turniej piłkarski. Impreza odbyła się w celach propagandowych z okazji Dnia Zwycięstwa i wyszło... komicznie.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
rosyjski turniej w Nowej Kachowce Twitter / Na zdjęciu: rosyjski turniej w Nowej Kachowce
Nowa Kachowka jest miastem okupowanym przez rosyjskich żołnierzy niemal od początku agresji zbrojnej na Ukrainę. W tej miejscowości działał drugoligowy klub Enerhiya. 1 kwietnia zawiesił działalność, ale teraz zrobiło się głośno o stadionie, na którym grała drużyna.

Rosjanie postanowili wykorzystać obiekt do swojej propagandy. Z okazji Dnia Zwycięstwa, który w rosyjskim państwie jest obchodzony 9 maja, na obiekcie w Nowej Kachowce zorganizowano turniej piłkarski.

Na terenie stadionu zawieszono radzieckie i rosyjskie flagi. W zawodach wzięło udział kilka drużyn. Wyszło jednak komicznie, o czym pisze jeden z ukraińskich portali.

"Radzieckie flagi i śmieszni piłkarze. Na boisku zniszczonego przez siebie klubu najeźdźcy zorganizowali turniej piłki nożnej" - pisze fanday.net i dodaje. "Rosjanie zorganizowali kolejny teatr absurdu, by zadowolić telewizyjnych propagandystów i fanatyków rosyjskiego świata. Zdjęcia nie dają pewności, czy tylko grano w piłkę, bo głównym celem takich wydarzeń jest stworzenie pięknego obrazu dla telewizji propagandowej państwa faszystowskiego. Operator był obecny, nawet znalazła się piłka, ale nie widać publiczności".

Kto wziął udział w turnieju? Tego nie wiadomo. Na jednym ze zdjęć jednak widać, że drużyny były prawdopodobnie kompletowane na szybko. Jedna liczyła sześciu zawodników, druga siedmiu, a dwie pozostałe po dziesięciu. Nie dziwi więc, że Ukraińcy śmieją się z tego "teatru".

Reprezentant Ukrainy wbił szpilę Putinowi. Wystarczyły cztery słowa >>
W tym zakresie siła Rosji działa na niekorzyść Putina. "Przez sankcje nie będzie czego konsumować" >>

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×