Duńskie media w euforii. Tak piszą o meczu z Rakowem

FC Kopenhaga w dwumeczu okazała się lepsza od Rakowa Częstochowa i zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Duńskie media są w euforii, a za bohatera wskazują Denisa Vavro.

Łukasz Witczyk

bt.dk: Awans po horrorze

FC Kopenhaga prowadziła z Rakowem Częstochowa przez większość rewanżowego spotkania o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Stało się tak za sprawą pięknego gola w wykonaniu Denisa Vavro. W końcówce do wyrównania doprowadził Łukasz Zwoliński, ale było to zbyt mało. Remis 1:1 premiował awansem mistrza Danii.

Serwis bt.dk pisze o horrorze, jaki gracze Kopenhagi przeżyli w końcówce spotkania. "Tak naprawdę więcej problemów sprawiła Sparta Praga niż Raków. Jednak w ostatnich minutach pojawiło się wiele nerwów i emocji. Gol z 87. minuty sprawił, że byliśmy świadkami horroru na Parken. Raków od początku starał się stresować graczy FCK, co spowodowało niepewność w zespole" - relacjonuje duński portal.