Wiedziałeś? Takie wykształcenie ma Andrzej Gołota

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Dariusz Delmanowicz / Andrzej Gołota
PAP / Dariusz Delmanowicz / Andrzej Gołota
zdjęcie autora artykułu

Andrzeja Gołoty fanom sportów walki przedstawiać nie trzeba. Być może nie wszyscy jednak wiedzą, jakim wykształceniem może pochwalić się ikona boksu.

W tym artykule dowiesz się o:

Przez lata spędzone w ringu Andrzej Gołota zyskał ogromny szacunek wśród fanów. Wielu kibiców z zaciekawieniem śledziło poczynania "Andrewa". Ten w trakcie zawodowej kariery stoczył 52 walk, z czego 41 z nich zakończył na swoją korzyść. Aż 33 razy wygrywał poprzez nokaut.

Ostatnią walkę Gołota stoczył w 2013 roku. Rękawice na kołku zawiesił jako jedna z legend polskiego boksu. Po karierze słuch o nim nie zaginął - wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem mediów oraz sympatyków sportów walki.

Być może niektórzy kibice zastanawiali się, jakie wykształcenie posiada ich ulubieniec. Spieszymy z odpowiedzią - 56-latek ma wykształcenie średnie, które zdobył w Technikum Samochodowym przy ul. Sandomierskiej w Warszawie.

ZOBACZ WIDEO: Co dalej z Michałem Materlą? Wymowne słowa Macieja Kawulskiego po KSW

Gołota ma się jednak czym szczycić. Jak czytamy na stronie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, były pięściarz miał drugi najlepszy rezultat w całej szkole, jeśli chodzi o wyniki z matury.

Przypomnijmy, że Gołota w trakcie swojej kariery dorobił się ogromnego majątku. Z samego ringu podniósł około 36-40 milionów złotych, a to nie wszystko. "Andrew" zdecydował się pójść w nieruchomości, co także jest zastrzykiem sporej gotówki (więcej TUTAJ).

Zobacz także: Głowacki wprost o Różańskim. "Jest jak czołg"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"

Komentarze (0)