Młodzi Polacy w zagranicznych klubach. Tam kształtują się wielkie talenty

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Liverpool FC, Arsenal, ACF Fiorentina czy Ajax Amsterdam - to tylko niektóre z uznanych klubów, w których szkolą się polskie talenty. Wybuch formy powinien być wyłącznie kwestią czasu.

1
/ 8

Arkadiusz Milik świetnym przykładem. Mateusz Górski w Ajaksie Amsterdam 

Arkadiusz Milik znakomicie rozwinął się w Ajaksie. Reprezentant Polski strzelił dla tego zespołu 47 goli w 75 występach, a do tego zaliczył 21 asyst. Teraz w Amsterdamie może wypromować się inny polski zawodnik.

Zrobił fantastyczne wrażenie na treningach, wyniki miał mieć lepsze niż Manuel Neuer w jego wieku! Górski z Wrocław Academy podpisał więc z Ajaksem 2,5-letni kontrakt.

To jednak niejedyny piłkarz, który kształci się w uznanym europejskim klubie.

2
/ 8

Bartosz Kapustka w Leicester City. To nie jest wymarzony początek

Im bardziej Adam Nawałka ufał Kapustce, tym większą sympatią i tym większym zainteresowaniem zachodnich klubów cieszył się 20-latek. Wciąż jednak nie może uwierzyć w niego Claudio Ranieri, trener pierwszej drużyny Leicester City.

Mimo trudności z przebiciem się do podstawowego składu, Bartosz Kapustka zdecydował, że... zostanie w Leicester City - podał "Przegląd Sportowy".

Problem w tym, że ewentualne przenosiny do innego klubu nie pozwoliłyby na wypożyczenie - zawodnik grałby w trzech klubach w jednym sezonie. Mimo zainteresowania zespołów z Niemiec czy Francji, Kapustka musiał zostać w Anglii bądź wrócić do Cracovii.

To wciąż jedna z największych nadziei polskiej piłki. Sprawdzony w trudnych bojach reprezentacyjnych pomocnik musi jednak dostać szansę na grę. Jego ogromnych umiejętności bowiem nikt mu nie ujmuje.

ZOBACZ WIDEO Serie A: triumf Napoli na San Siro! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

3
/ 8

Adam Chrzanowski w Fiorentinie. Polak wyróżniony we Włoszech

Włoski klub ACF Fiorentina to nie tylko bramkarz Bartłomiej Drągowski, ale i 17-letni obrońca Adam Chrzanowski. Ten piłkarz jest zawodnikiem Fiorentiny od sierpnia, trafił tam na zasadzie wypożyczenia z Lechii Gdańsk.

4
/ 8

Kamil Grabara w Liverpool FC. Bramkarz z charakterem

W październiku "The Guardian" opublikował listę 60 najbardziej utalentowanych piłkarzy świata z rocznika 1999. Nie zabrakło na niej polskiego bramkarza.

Anglicy pisali także o charakterze Grabary, który po wizycie w Melwood i spotkaniu z Juergenem Kloppem, zignorował zainteresowanie Manchesteru City i Manchesteru United. Jego marzeniem nie jest jednak dożywotnia kariera w Liverpoolu, a gra dla FC Barcelona. Wychowanek Wawelu, który do Anglii trafił z Ruchu Chorzów, tak mówi o swoim ulubionym klubie: - Jestem fanem tej drużyny od dawna. Nie od czasów, gdy Leo Messi zaczął strzelać po pięć goli w jednym meczu. To sezony Ronaldinho, gdy podnosił klub z kolan - wspomina. - Barcelona to moje marzenie i postaram się je spełnić. Moim celem jest gra w tym klubie.

5
/ 8

Igor Łasicki w Carpi FC? Polak przyszłością... Napoli

Wypożyczenie Łasickiego z Napoli mogło odbyć się znacznie wcześniej, ale Maurizio Sarri widział Polaka w pierwszym składzie. Później jednak zmienił zdanie i dopiero w 2017 roku obrońca otrzymał zielone światło na przeprowadzkę. Od piątku Łasicki ma zostać zawodnikiem drugoligowego Carpi FC.

Wszystko wskazuje na to, że jeśli Łasicki pokaże się z dobrej strony w drugiej lidze, znowu zyska przychylność działaczy Napoli.

6
/ 8

Kamil Wojtkowski w RB Lipsk. Rewelacyjny pomocnik w rewelacji Bundesligi

Szczytem marzeń 18-latka jest gra w reprezentacji Polski. - Nic dalej już nie ma. Jednak jeśli stawiać sobie cele, to dlaczego nie te największe? Codziennie będę dążył do tego, aby być jak najlepszym.

7
/ 8

Maksymilian Stryjek w AFC Sunderland. Na Wyspach coraz głośniej o Polaku

Bramkarz solidnymi występami w drużynie U-23 zwrócił na siebie uwagę skautów Glasgow Rangers i PSV Eindhoven. Po niedawnym spotkaniu z Derby County, trener podkreślił, że remis udało się osiągnąć tylko dzięki Stryjkowi.

Wiele wskazuje na to, że urodzony w 1996 roku bramkarz może dołączyć do znanych za granicą polskich zawodników. Istnieje też możliwość, że pochodzący z Warszawy piłkarz karierę będzie kontynuować w Polsce. Zainteresowanie Stryjkiem wykazuje Piast Gliwice.

8
/ 8

Krystian Bielik w Arsenalu. 19-latek przed życiową szansą   19-letni piłkarz, co do którego mamy spore oczekiwania. Jest ważną postacią młodzieżowego zespołu Arsenalu i jedną z największych nadziei polskiej piłki nożnej. Pełni funkcję kapitana zarówno drużyny U-19, która występuje w Lidze Młodzieżowej UEFA, jak i ekipy U-23, która jest bezpośrednim zapleczem I zespołu Kanonierów.

Polak na razie nie zmienił klubu. Ten rok powinien być ogromnie istotny dla jego kariery.

***

Oczywiście młodych polskich piłkarzy szkolących się w świetnych zagranicznych klubach jest więcej. Jednak nie sposób opisać ich wszystkich. Jeśli jednak którykolwiek z zawodników osiągnie choćby mały sukces, będzie można przeczytać o tym na WP SportoweFakty.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (1)
avatar
peppep
28.01.2017
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
Tak bramakrz Grabara ma talent ale czynienie z niego asa, bo jest w Liverpoolu nie ma sensu, gdy jednocześnie milczy się o tym ,ze jego rówieśnik bramkarz Majecki z Legii jest po prostu od Czytaj całość