3
2
5
88'

Po wyrównaniu jedni i drudzy starają się jeszcze zaatakować i poszukać rozstrzygnięcia. ŁKS Łódź jest zbudowany swoim skutecznym pościgiem. To gospodarze pozostają na połowie lokalnego przeciwnika.

3
2
86'

Żółtą kartkę otrzymał Dominik Kun za ostre przewinienie.

#0
Widzew Łódź
2
1
1
85'

Gol! Strzelił Ricardinho.

Świetne połączenie gola efektownego i ważnego! Ricardinho zrobił to kapitalnie. Dwie minuty w derbach i już zachwycił zmiennik Wojciecha Stawowego. Brazylijczyk doprowadził do remisu przewrotką. Tak złożyć się i tak przymierzyć to duża sztuka. Pokaz rozdrażnienia długim pobytem na ławce rezerwowych.

ŁKS Łódź
41
14
4
21
29
84'

Trener gospodarzy zdecydował się na podjęcie ryzyka w ostatnich minutach derbów. Drugi napastnik Ricardinho został dostawiony do Łukasza Sekulskiego kosztem środkowego pomocnika Maksymiliana Rozwandowicza. Gospodarzom pozostało już mało czasu na uratowanie się przed porażką z lokalnym przeciwnikiem. Murawa jest coraz trudniejsza do prowadzenia gry.

4
2
1
2
80'

Żółtą kartkę otrzymał Jan Sobociński za ostre przewinienie na Piotrze Samcu-Talarze.

3
1
1
1
3
79'

Widzew Łódź. Schodzi: Michael Ameyaw. Wchodzi: Dominik Kun.

wchodzi Wchodzi
#0
schodzi Schodzi
#0
1
79'
#0
#0
2
76'

Rozpoczął się ostatni kwadrans podstawowego czasu w derbach. Widzew Łódź przez pewien fragmencik meczu bronił panicznie, ale po przeprowadzeniu trzech zmian personalnych opanował sytuację i nie pozwala Pirulo na częste kreowanie kolejnych sytuacji podbramkowych.

4
1
2
1
74'

Żółtą kartkę otrzymał Marek Hanousek za przewinienie przy próbie odebrania piłki.

#0
Widzew Łódź
2
1
1
71'

Mnożą się kontrowersje w polu karnym Widzewa Łódź. Gospodarze po raz trzeci głośno domagali się od sędziego podyktowania jedenastki. Tym razem wicelider reklamował nieprzepisowe zagranie ręką jednego z broniących przyjezdnych. Podniósł się głośny raban na stadionie.

2
67'

Obraz rywalizacji po przerwie nie zmienia się. ŁKS Łódź w ataku pozycyjnym. Po gospodarzach widać zdecydowanie większą determinację w drugiej połowie meczu. Czas pracuje jednak na ich niekorzyść, ponieważ wciąż mają do odrobienia straty. Widzew skoncentrowany niemal przez cały czas na bronieniu.

1
1
1
1
1
65'
#0
#0
1
62'

Po raz drugi w meczu Łódzki Klub Sportowy domagał się podyktowania rzutu karnego za przewinienie Kacpra Gacha na Macieju Wolskim. Sędzia pozostaje ostrożny i nie daje ogromnej szansy na doprowadzenie do remisu.

2
2
60'

Na zakończenie kwadransa po przerwie uskrzydleni golem kontaktowym gospodarze przeprowadzili jeszcze jeden ciekawy atak. Tym razem mocne uderzenie okazało się niecelne. W tej sytuacji Widzew Łódź odetchnął. Tak jego piłkarze, jak również kibice.

59'
#0
#0
3
1
1
58'
#0
#0
57'

Bartłomiej Poczobut przesadził z agresją w pojedynku z Antonio Dominguezem. Sędzia przyznał ŁKS-owi rzut wolny. Cała przegrywająca drużyna, poza Arkadiuszem Malarzem, jest aktualnie zaangażowana w atakowanie bramki Jakuba Wrąbela.

1
1
1
55'

Adrian Klimczak poradził sobie z Mateuszem Michalskim i skierował piłkę na linię pola karnego. Tam niezdarnie interweniowali Patryk Mucha oraz Michael Ameyaw, których zderzenie nie miało przykrych konsekwencji dla Widzewa Łódź.

1
1
1
53'

Gospodarze szukają wyrównania. Niebezpiecznie po dośrodkowaniu Michała Trąbki. Odrobinę niepewnie interweniował Jakub Wrąbel, ale ostatecznie poradził sobie i nie pozwolił piłce znaleźć się ponownie za linią bramkową. Podopieczni Enkeleida Dobiego pod presją lokalnego przeciwnika.

2
51'

Pirulo strzelcem gola kontaktowego!

6
1
2
1
49'

Gol! Strzelił Pirulo.

ŁKS krótko po przerwie strzelił gola kontaktowego. Będzie jeszcze pasjonująco w derbach Łodzi! Pirulo opanował piłkę w pobliżu bramki Jakuba Wrąbela po miękkiej wrzutce i nie przestraszył się ostrego kąta. Jego uderzenie okazało się skuteczne i Widzew Łódź nie utrzymał swojej zaliczki. Przypomina o swoich nieprzeciętnych możliwościach Hiszpan.

ŁKS Łódź
21
11
2
6
19
48'

ŁKS w rozegraniu po powrocie z szatni na boisko. Akcja podopiecznych Wojciecha Stawowego została przerwana, po czym ratowali się przed kontratakiem przewinieniem Antonio Domingueza.

46'

Dwa strzały celne dały gościom dwa gole w pierwszej połowie. Gospodarze kopnęli piłkę trzy razy w bramkę Jakuba Wrąbela, ale jeszcze nie pokonali golkipera przeciwnika. Być może dojdzie do przełomu w drugiej połowie derbów Łodzi.

komentarz

Widzew na wyraźnym prowadzeniu po 45 minutach.

5
1
Czy ŁKS Łódź wyrówna po przerwie?
1
komentarz

1
45'

Doliczona minuta.

5
1
44'

Jakub Wrąbel poradził sobie z wstrzeleniem Piotra Janczukiewicza. Kolejne przyspieszenie podopiecznych Wojciecha Stawowego zakończyło się uderzeniem Łukasza Sekulskiego ponad bramką po dośrodkowaniu.

1
1
43'

ŁKS ma problem z przedarciem się przez obronę przeciwnika. Przewaga pod względem posiadania piłki nie przekłada się w ostatnich minutach na zagrożenie dla bramki Jakuba Wrąbela. Sędzia już zastanawia się, czy doliczyć czas do pierwszej połowy spotkania.

4
2
39'

Rozegranie Maksymiliana Rozwandowicza z Janem Sobocińskim. Piłka krążyła między gospodarzami zbyt wolno i Widzew Łódź miał dużo czasu na ustawienie się w obronie, a nawet na dokładne sprawdzenie tego ustawienia.

5
3
37'

Wicelider ma jeszcze kilka minut w pierwszej połowie na poprawienie niekorzystnego wyniku. Widzew Łódź zbudowany swoim prowadzeniem i nie pozwala przeciwnikom na złapanie wyższego niż dotychczas rytmu. Przeszkadza nawet Enkeleid Dobi, który skonfrontował się z Maciejem Wolskim.

34'

Gospodarze domagali się podyktowania rzutu karnego za przewinienie Kacpra Gacha na Macieju Wolskim. Nie słychać gwizdka na stadionie, dlatego gra jest kontynuowana mimo rozdrażnienia Wojciecha Stawowego oraz jego podopiecznych.

3
6
1
32'

Wyżej notowana drużyna w szoku po dwóch mocnych ciosach od podopiecznych Enkeleida Dobiego. Gospodarze muszą zorganizować się do zdecydowanego natarcia. Na razie są rozczarowani, ponieważ dośrodkowanie Pirulo z rzutu wolnego nie przyniosło im wymiernych korzyści.

7
1
1
28'

Gol! Strzelił Michael Ameyaw.

Rośnie przewaga Widzewiaków w derbach! Nie minęła jeszcze radość po pierwszym golu i jest drugie trafienie do bramki. Michael Amayaw przymierzył głową po wygraniu pojedynku w powietrzu z Maciejem Wolskim. Pomocnik gości nie słynie z bramkostrzelności, ale poprawił się w najbardziej prestiżowym spotkaniu.

7
25'

Gol! Strzelił Krystian Nowak.

Krystian Nowak powrócił na boisko po spotkaniu z masażystami swojego klubu. Przed momentem był kontuzjowany i opatrywany, a teraz cieszy się ze strzelenia gola. Defensor dał prowadzenie Widzewowi Łódź w derbach! Wykorzystał on nieporozumienie Arkadiusza Malarza oraz defensorów Łódzkiego Klubu Sportowego. Mają czego bronić podopieczni Enkeleida Dobiego.

11
25'

Żółtą kartkę otrzymał Michał Trąbka za protestowanie po faulu na Michaelu Ameyawie.

3
3
23'

Widzew Łódź próbuje odpowiadać kontratakami. Na razie musi jednak wstrzymać się ze swoimi próbami, ponieważ jest przerwa w grze spowodowana urazem Krystiana Nowaka. Środkowy obrońca gości został poturbowany przez przeciwnika.

1
21'

Żółtą kartkę otrzymał Piotr Janczukowicz za ostre przewinienie.

1
1
20'

Kolejna próba zza pola karnego zawodnika ŁKS-u. Antonio Dominguez nie przebił się przez odpowiednio ustawionego defensora Widzewa, który popisał się podręcznikowym blokiem.

1
19'

Maksymilian Rozwandowicz opanował piłkę przed polem karnym przeciwnika i oddał uderzenie z dystansu. Wyraźnie niecelna próba i Jakub Wrąbel nie musiał tym razem zrobić nic poza odprowadzenie futbolówki wzrokiem poza boisko. Rozczarowanie obecnie pomocnika Łódzkiego Klubu Sportowego, a w przeszłości Widzewa.

1
17'

Drugi rzut rożny przyznany Widzewiakom. Całe zamieszanie zakończyło się chwytem Arkadiusza Malarza. Doświadczony bramkarz postanowił uspokoić swoich odrobinę zdezorganizowanych kompanów z jedenastki.

1
1
16'

Bezbramkowy kwadrans derbów za drużynami. Jakub Wrąbel na razie wyrasta na pierwszoplanowego zawodnika, ponieważ skonfrontował się z dwoma strzałami celnymi. Arkadiusz Malarz na razie przetestowany tylko przez angażujących go w rozgrywanie piłki kompanów z klubu.

1
14'

Podanie do Macieja Wolskiego, któremu przeciwnik nie pozwolił na rozpędzenie się wzdłuż linii bocznej boiska. Od rzutu wolnego wznowili rywalizację podopieczni Wojciecha Stawowego, a ich akcja została podsumowana strzałem celnym Pirulo w Jakuba Wrąbela.

2
11'

ŁKS Łódź był bliziutko zdobycia prowadzenia po stałym fragmencie gry. Obraz rywalizacji jest wyrównany, ale podopieczni Enkeleida Dobiego jeszcze nie odpowiedzieli równie groźnym atakiem.

1
1
9'

Tomasz Kwiatkowski uspokoił zawodników po ostrym przewinieniu. Piłka została ponownie wprowadzona do gry z rzutu wolnego przez Widzew Łódź, jednak akcja z wykorzystaniem szeroko ustawionego Michaela Ameyawa nie okazała się niebezpieczna dla ŁKS-u.

1
6'

Korner dla Łódzkiego Klubu Sportowego. Pirulo wykonał dośrodkowanie, po którym zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Gospodarze sygnalizowali, że piłka przekroczyła całym obwodem linię bramkową, ale sędzia pokazuje, że Jakub Wrąbel zdążył ze znakomitą interwencją!

1
5'

Widzew na początku meczu nie oddał piłki lokalnym przeciwnikom i starał się zaskoczyć niejednokrotnie zawodną w tym sezonie defensywę zespołu prowadzonego przez Wojciecha Stawowego.

2
2'

Podanie na linię pola karnego gospodarzy do ustawionego tam Mateusza Michalskiego. Interweniował w pojedynku z pomocnikiem gości Carlos Moros Gracia i Widzew Łódź musiał zadowolić się wrzutem z autu na wysokości pola karnego przeciwnika.

1
12:04
11:51

Jedenastka wybrana przez Enkeleida Dobiego.

02:45

Beniaminek zamierza zrewanżować się lokalnemu przeciwnikowi za porażkę poniesioną w rundzie jesiennej.

1
02:45

Poprzednim przeciwnikiem Widzewiaków był Radomiak. Konfrontacja przy Alei Piłsudskiego zakończyła się remisem 1:1. Patryk Mucha odpowiedział na gola strzelonego przez Karola Angielskiego, kiedy cała drużyna prowadzona przez Enkeleida Dobiego grała w dziesięciu przeciwko jedenastu przeciwnikom. Czerwoną kartkę zobaczył za faul Mateusz Możdżeń.

1
1
02:45
02:45

Poznaj najlepszych pierwszoligowców poprzedniej kolejki.

02:45

ŁKS w poprzednim meczu odniósł wyczekiwane zwycięstwo 2:1 z Odrą Opole. Podopieczni Wojciecha Stawowego zapewnili sobie komplet punktów w pierwszej połowie. Po przerwie nie zaprezentowali się równie dobrze i pozwolili drużynie prowadzonej przez Dietmara Brehmera na odrobienie połowy strat.

1
1
02:45

Marcin Robak zapewnia, że piłkarzom Widzewa nie zabraknie woli walki.

02:45

Gospodarzem 66. derbów Łodzi będzie ŁKS. Jego konfrontacja z Widzewem musi odbyć się bez udziału publiczności na trybunach.