Doliczone dwie minuty do podstawowego czasu.

4
4
87'
85'

Thomas Tuchel przygotowuje kolejnych zmienników. Niemiecki szkoleniowiec Paris Saint-Germain pozostawił sobie możliwość zamieszania w jedenastce w ostatnich minutach.

5
3
2
6
4
83'
83'
83'
82'

W ostatnim kwadransie zrobiło się ponownie rozrywkowo. Marcel Halstenberg nieomal strzelił gola, tyle że samobójczego, ale uratował go Peter Gulacsi. Po chwili futbolówka po przeciwnej stronie boiska, gdzie Sergio Rico został wystraszony potężnym uderzeniem.

2
2
10
2
2
80'

Leandro Paredes ma ogromną ochotę na strzelenie swojego gola. Kolejne celne uderzenie tego zawodnika, ale akurat po jego próbach Peter Gulacsi radzi sobie i zatrzymuje piłkę.

7
4
2
2
6
79'

Żółtą kartkę otrzymał Yussuf Poulsen za niesportowe zachowanie.

3
6
2
7
3
79'

Żółtą kartkę otrzymał Marcel Halstenberg za ostry faul na Neymarze.

6
9
1
2
3
76'

Angelino ustawił sobie piłkę na lewej stopie i oddał mocne uderzenie zza pola karnego. Tym razem ominęło ono defensywę przeciwnika, ale nie zaskoczyło odpowiednio ustawionego Sergio Rico. W odpowiedzi kontratak Paris Saint-Germain, tyle że spektakularna wywrotka Neymara wykluczyła strzał.

6
3
2
1
3
75'

Problemy RB Lipsk w ataku pozycyjnym. Ekipa z Bundesligi podejmuje coraz bardziej rozpaczliwe rozwiązania. Przed momentem nieprzygotowane uderzenie z dystansu zostało zablokowane przez ciasno ustawionych obrońców Paris Saint-Germain.

7
3
3
5
3
72'

Leandro Paredes strzelił mocno zza pola karnego. Płaska próba została powstrzymana przez odpowiednio ustawionego Petera Gulacsiego.

2
2
1
2
5
70'

Gra na utrzymanie Paris Saint-Germain. W poniedziałek w Lidze Europy było zwycięstwo 5:0 Interu Mediolan i może jeszcze podopieczni Thomasa Tuchela postarają się dorównać zawodnikom Antonio Conte. Przed momentem Kylian Mbappe spudłował z ostrego kąta.

6
2
2
5
3
68'

RB Lipsk na połowie przeciwnika. Piłka powędrowała do wysoko ustawionego Angelino, którego dośrodkowanie zostało powstrzymane przez Paris Saint-Germain. Ekipa z Bundesligi musiała organizować się do powrotu.

4
1
1
4
4
65'

Julian Nagelsmann wprowadził już czterech zawodników z ławki rezerwowych. Piłkarze, którzy opuszczają boisko, mają zrezygnowane oblicza. Czują, że pierwszy w historii finał Ligi Mistrzów przypadnie Paris Saint-Germain.

2
3
2
7
4
64'

RB Lipsk. Schodzi: Kevin Kampl. Wchodzi: Tyler Adams.

6
3
1
1
3
62'
61'

Żółtą kartkę otrzymał Konrad Laimer za faul na połowie przeciwnika.

4
1
2
4
2
59'

Pomeczowe relacje w "L'Equipe" czy w "Bildzie" już powoli na wykończeniu. W "11 Freunde" w ogóle nie piszą.

2
2
1
4
2
58'

Juan Bernat znalazł się pod bramką przeciwnika i trafił na 3:0.

8
5
1
1
56'

Gol! Strzelił Juan Bernat. Asystował mu Angel Di Maria.

RB Lipsk na deskach i trwa liczenie zespołu Juliana Nagelsmanna. Paris Saint-Germain strzeliło trzeciego gola i może powoli przedłużać rezerwację w hotelu. Juan Bernat został pozostawiony bez opieki w pobliżu bramki Petera Gulacsiego i strzelił głową po dośrodkowaniu rewelacyjnego w tym meczu Angela Di Marii. Sędziowie nie zdecydowali się ani na odgwizdanie spalonego, ani faulu na Nordim Mukiele.

Paris Saint-Germain
42
24
13
13
26
54'

Neymar wybiegł z pierwszym atakiem w drugiej połowie. Brazylijczyk wywalczył rzut wolny w pobliżu chorągiewki. Do popełnienia faulu został sprowokowany Nordi Mukiele.

5
1
4
11
52'

Emil Forsberg wypracował sobie miejsce do oddania uderzenia przed polem karnym prowadzącego klubu. Potężna próba wprowadzonego z ławki rezerwowych zawodnika, jednak ponad poprzeczką w bramce Sergio Rico.

3
1
1
6
2
52'

Julian Nagelsmann zareagował zmianami w przerwie.

3
2
3
3
7
50'

Presnel Kimpembe ponownie popełnił przewinienie, ale sędzia jeszcze nie pomyślał o pokazaniu drugiej żółtej kartki defensorowi Paris Saint-Germain. Po krótkim rozegraniu rzutu wolnego Angelino został poskromiony dopiero w pobliżu bramki Sergio Rico.

3
3
3
6
4
48'

Drugie uderzenie celne zespołu ze wschodu Niemiec. Sergio Rico nie miał problemu z powstrzymaniem sunącej po murawie futbolówki. RB Lipsk pozostaje niezależnie od niepowodzenia na połowie Paris Saint-Germain.

9
6
3
4
6
46'

Wznowienie rywalizacji w Lizbonie. Julian Nagelsmann zdecydował się na wprowadzenie nowych zawodników ofensywnych w przerwie. Emil Forsberg oraz Patrik Schick mają zmienić oblicze półfinału.

8
5
4
2
5
46'

RB Lipsk. Schodzi: Dani Olmo. Wchodzi: Patrik Schick.

46'
komentarz

67 procent posiadania piłki po stronie Paris Saint-Germain. Przełożyło się ono na siedem strzałów, z czego trzy były celne, a dwa zakończyły się golem. RB Lipsk postraszył Sergio Rico tylko jednym uderzeniem w lustro bramki. Niebawem wznowienie rywalizacji.