FC Augsburg
34' Florian Niederlechner 46' Marco Richter 55' Florian Niederlechner
Borussia Dortmund
49' Julian Brandt 59' Erling Haland 61' Jadon Sancho 70' Erling Haland 76' Julian Brandt 79' Erling Haland
3:5
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. Borussia przegrywała, ale po wejściu Halanda wszystko się zmieniło!

Sędzia doliczył 3 minuty.

Borussia cały czas w ataku. Strzał Sancho poszybował ponad bramką.

FC Augsburg. Schodzi: Daniel Baier. Wchodzi: Noah Sarenren-Bazee.

Strzelał Reina, piłka poszybowała ponad poprzeczką.

Gol! Strzelił Erling Haland. Hat trick Halanda! Zagranie z własnej połowy, Norweg ruszył z piłką i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza! 3:5!

Richter uderzał z rzutu wolnego, ale pomylił się wyraźnie.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Julian Brandt.

FC Augsburg. Schodzi: Fredrik Oldrup Jensen. Wchodzi: Eduard Loewen.

Borussia Dortmund. Schodzi: Thorgan Hazard. Wchodzi: Gio Reyna.

Gol! Strzelił Erling Haland. Asystował mu Thorgan Hazard. Borussia już prowadzi! Zagranie z własnej połowy. Hazard wpadł z piłkę w pole karne, ograł bramkarza i wyłożył piłkę Halandowi. Norweg z bliska trafił na 3:4!

Sancho wjechał w pole karne niczym w masło i wyłożył piłkę Reusowi. Niemiec jednak spudłował. Na jego szczęście Anglik wcześniej był na spalonym.

Gracze Augsburga powoli wychodzą z szoku i starają się ponownie wyjść na prowadzenie. Borussia czeka.

Strzał Hazarda, Koubek zdołał odbić piłkę!

Gospodarze domagali się podyktowania rzutu karnego. Sędzia nakazał grać dalej.

Mogło być 3:4! Sam na sam z Koubkiem znalazł się Reus, ale trafił w bramkarza.

Gol! Strzelił Jadon Sancho. Co tam się dzieje! Zagranie z własnej połowy za plecy obrońców. Sam na sam z bramkarzem wyszedł Sancho, ograł golkipera i do pustej bramki trafił na 3:3!

Gol! Strzelił Erling Haland. Asystował mu Jadon Sancho. Cóż za debiut Halanda! Zagranie Sancho, Haland momentalnie uderzył z pola karnego. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Pierwszy strzał Norwega w Budneslidze i od razu gol. 3:2!

Kolejna akcja Augsburga. Tym razem jednak obrona gości była czujna.

Gol! Strzelił Florian Niederlechner. Asystował mu Philipp Max. Max wpadł z piłką w pole karne, wyłożył ją partnerowi. Niederlechner ponownie wślizgiem trafił do siatki. 3:1!

Borussia stara się zepchnąć rywala na jego połowę. Piłkarze z Augsburga mają inne plany.

Uderzał Varga, Roman Burki pewnie obronił.

Gra przerwana, sędzia uznał, że Vargas był na spalonym.

Gol! Strzelił Julian Brandt. Asystował mu Thorgan Hazard. Borussia wraca do meczu! HAzard w polu karnym do Brandta. Ten ograł obrońcę i mocno uderzył. Koubek odbił piłkę, ale ta po palcach wpadła do siatki. 2:1!

Gol! Strzelił Marco Richter. Ależ początek 2. połowy! 19. sekunda i już 2:0! Z pilką ruszył Richter i niespodziewanie uderzył z ok. 28 metrów. Roman Burki myślami był jeszcze w szatni i nawet nie interweniował.

Wracamy do gry!

Przerwa. Jak na razie mała niespodzianka w Augsburgu.

Sędzia doliczył minutę.

Max uderzył z rzutu wolnego, Roman Burki odbił piłkę!

Reus mógł się znaleźć sam naprzeciwko bramkarza. Dobrze jednak zachował się obrońca.

Zbliżamy się do przerwy, a Borussia wciąż dość bezradna. Goście przeważają, jednak niewiele z tego wynika.

Oj! Koubej wybił piłkę przed siebie. Na swoje szczęście dograł do partnera z zespołu.

Co zrobi Borussia? Póki co goście nie są w stanie oodpowiedzieć miejscowym na cios.

Gol! Strzelił Florian Niederlechner. Asystował mu Ruben Vargas. W okolicach środka pola gospodarze zgubili piłkę. Z futbolówką ruszył Vargas, którego nie dał rady zatrzymać Piszczek. Zawodnik Augsburga zagrał wzdłuż piątego metra, skąd wślizgiem piłkę do siatki wbił Niederlechner. 1:0!

Sędzia trafiony piłką. Gra przerwana, będzie rzut sędziowski. Wracając do arbitra, wygląda jak dorosły syn Ala Bundy'ego.

Coraz wyraźniejsza przewaga Borussii. Gospodarze skupieni na własnej połowie mają coraz większe problemy.

A teraz Reus spudłował podaniu Sancho. Do bramki miał zaledwie siedem metrów!

W polu karnym z piłką znalazł się Sancho, jednak w bramkę nie trafił. To powinien być gol!

Cały czas więcej z gry ma Borussia. Jednak to szybkie wyjścia gospodarzy są dużo groźniejsze.

Podobać się może gra Augsburga. Zawodzi póki co Borussia Dortmund.

Richter do Vargasa, ten uderzył do pustej bramki. Gola jednak nie ma, sędzia odgwizdał spalonego!

Richter starał się uderzać z woleja. Gdyby trafił padłby piękny gol. Jednak skiksował.

Z ok. 17 metrów ponad bramką uderzał Raphael Guerreiro, piłka poszybowała ponad poprzeczką bramki gospodarzy.

Więcej z gry ma Borussia. Piłkarze Augsburga starają się grać wysokim pressingiem.

Z woleja sprzed pola karnego uderzył Baier, metr obok słupka!

Akcja Augsburga przerwana. Sędzia dopatrzył się metrowego spalonego.

Cóż zrobił Reus? Hazard do Reusa, a ten już tylko powinien wbić piłkę do siatki. Futbolówka jednak w ostatnim momencie podskoczyła i zawodnik gości skiksował.

Otwarte spotkanie od pierwszych minut. Zespoły szukają akcji zaczepnych.

Błąd defensywy gospodarzy. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Hazard, uderzał jednak bez przekonania w powodzenie akcji i trafił w Koubeka.

Pierwszy strzał w meczu. Z dystansu kilka metrów ponad bramką uderzył Rani Khedira.

Gramy!

Kto wygra mecz?

Mecz poprowadzi Manuel Graefe.

Nie jest to wprawdzie nasza szalona PKO Ekstraklasa, ale Bundesliga jest nam także dość bliska. Przed nami mecz Augsburga (10. miejsce) z Borussią (5. pozycja).