Udinese Calcio
20' William Ekong 52' Ilija Nestorovski 68' Marvin Zeegelaar 90+2' Seko Fofana
Juventus FC
1' Aaron Ramsey 42' Matthijs de Ligt 83' Juan Cuadrado
2:1
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. Udinese Calcio sprawiło niespodziankę i wygrało z Juventusem. Wynik 2:1 dla Zebrette oznacza, że Stara Dama nie może świętować zdobycia mistrzostwa Włoch już w czwartek. Zespół Wojciecha Szczęsnego zszedł do szatni z prowadzeniem, ale druga połowa należała do gospodarzy.

Udinese Calcio. Schodzi: Rodrigo Becao. Wchodzi: Sebastien De Maio.

Gol! Strzelił Seko Fofana. Asystował mu Rodrigo Becao.

Piłka w bramce Juventusu i zespół w Turynu prawdopodobnie nawet nie zapunktuje. Seko Fofana pokazał, że nie Paulo Dybala, a on przedrybluje wszystkich przeciwników. Na koniec w sytuacji sam na sam pokonał Wojciecha Szczęsnego. Golkiper nie uratował skóry swoich niezdarnych obrońców i niespodzianka stała się faktem.

Doliczone cztery minuty.

Paulo Dybala wbiega dynamicznie w pole karne gospodarzy, ale trochę za dużo w tym brawury. Lider Juventusu zamierza sam przedryblować wszystkich przeciwników i zdobyć bramkę na wagę mistrzostwa Włoch, ale wypada spojrzeć w poszukiwaniu któregoś kompana z zespołu.

Paulo Dybala główkował po pierwsze anemicznie, a po drugie niecelnie po wrzutce Juana Cuadrado. Juan Musso ponownie nie musiał interweniować po próbie zawodnika Juventusu. Tylko Matthis de Ligt miał w tym meczu odpowiednio ustawiony celownik.

Żółtą kartkę otrzymał Juan Cuadrado za faul na Kenie Semie.

Rodrigo Bentancur wywalczył korner dla zespołu ze stolicy Piemontu, jednak dośrodkowanie spod chorągiewki nie okazało się niebezpieczne dla Udinese Calcio. Radzą sobie zmobilizowani podopieczni Luki Gottego.

Udinese Calcio. Schodzi: Hidde Ter Avest. Wchodzi: Samir.

Pozostało jeszcze kilkanaście minut spotkania w Udine. Przyjezdni z Turynu przeważają pod względem posiadania piłki, ale cały czas są narażeni na kontrataki Udinese Calcio po przechwytach.

Juventus. Schodzi: Danilo. Wchodzi: Juan Cuadrado.

Przerwa na napoje.

Juventus FC nie stwarza z wysoką częstotliwością stuprocentowych sytuacji podbramkowych. Udinese Calcio poczuło, że nie tylko może zapunktować kosztem lidera, ale na dodatek jeszcze go pokonać.

Żółtą kartkę otrzymał Marvin Zeegelaar za faul na Adrienie Rabiocie.

Po trafieniu Iliji Nestorovskiego jest 1:1 w Udine!

Udinese Calcio dostało skrzydeł i zamierza zwyciężyć. Wojciech Szczęsny musiał wybiec kilkanaście metrów przed własną bramkę i interweniować na przedpolu.

Juventus. Schodzi: Federico Bernardeschi. Wchodzi: Douglas Costa.

Juventus. Schodzi: Aaron Ramsey. Wchodzi: Blaise Matuidi.

Ken Sema posyła niebezpieczne dośrodkowania w pole karne Juventusu. Tym razem próbowali oddać uderzenie z bliska Stefano Okaka oraz Seko Fofana. W ostatnim momencie interweniował Matthijs de Ligt.

Cristiano Ronaldo daje jasno do zrozumienia, że jest poddenerwowany i stara się przyspieszać grę przyjezdnych. Poważnie osłabione w ofensywie Udinese Calcio obnażyło kolejny błąd w defensywie lidera.

Gol! Strzelił Ilija Nestorovski. Asystował mu Ken Sema.

Nie będzie czystego konta Wojciecha Szczęsnego. Trudno było w tej sytuacji o powstrzymanie futbolówki. Ilija Nestorovski złożył się idealnie do uderzenia "szczupakiem" po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Kena Semy. Udinese Calcio doprowadziło do remisu i tym samym odebrało prowadzenie Bianconerim.

W odpowiedzi niecelne uderzenie Paulo Dybali zza pola karnego. Argentyńczyk dostał podanie od Cristiano Ronaldo, ale nie zdołał zamienić go w asystę. Dynamicznie jest na murawie po powrocie zawodników z szatni.

Ilija Nestorovski mógł doprowadzić do remisu. Dostał podanie w pole karne Juventusu i miał tam odrobinę miejsca do oddania uderzenia. Zrobił to zbyt banalnie i Wojciech Szczęsny nie miał prawa przepuścić futbolówki do siatki.

Druga połowa w Udine. Juventus zdążył zdobyć prowadzenie w ostatnich minutach pierwszej części spotkania i być może będzie mieć więcej miejsca na boisku po przerwie.

Matthijs de Ligt - najmłodszy obrońca w topowych ligach europejskich z minimum czterema golami w sezonie.

Stara Dama na prowadzeniu!

Czy Wojciech Szczęsny zachowa czyste konto w tym meczu?

Stara Dama jest 45 minut od zdobycia mistrzostwa Włoch. Po pierwszej połowie Juventus prowadzi 1:0, a do bramki Juana Musso przymierzył zza pola karnego Matthijs de Ligt.

Doliczone dwie minuty.

Matthijs de Ligt otworzył wynik. 1:0 dla Juventusu!

Gol! Strzelił Matthijs de Ligt.

Holender dał prowadzenie Juventusowi i zespół jest coraz bliżej zdobycia mistrzostwa Włoch. Matthijs de Ligt zgarnął piłkę przed polem karnym po tym jak wybijał ją niefortunnie William Ekong. Młodzian jeszcze poprawił sobie futbolówkę i pokonał Juana Musso idealnym uderzeniem po ziemi z dystansu. Argentyńczyk nie zdołał powstrzymać strzału posiadającego pokaźną prędkość.

Cristiano Ronaldo strzelił z dystansu. Odpowiednia precyzja lidera klasyfikacji snajperów ligi, ale tym razem zabrakło odrobiny energii i futbolówka nie ominęła skoncentrowanego oraz odpowiednio rozgrzanego Juana Musso.

Juventus wciąż remisuje w Udine.

Stefano Okaka był na spalonym. Dlatego późniejsze uderzenie dobrze zbudowanego Włocha było bez znaczenia. Udinese Calcio odpowiada atakami Juventusowi i nie ogranicza się do zajmowania pozycji obronnych.

Wojciech Szczęsny interweniował bez zarzutu po strzale Kena Semy z ostrego kąta. Pięć sekund wcześniej gospodarze żywiołowo domagali się podyktowania rzutu karnego za faul na Rodrigo De Paulu, jednak Massimiliano Irrati nie zdecydował się na wykorzystanie gwizdka.

Miękkie podanie Matthijsa de Ligta w pole karne Udinese Calcio do Paulo Dybali. Lider Juventusu błyskawicznie popisał się przyjęciem oraz strzałem z kilkunastu metrów. Po pierwsze pudło, a po drugie był spalony.

Sędzia Massimiliano Irrati odesłał Daniele Ruganiego do medyków Juventusu. Trzeba było zatamować delikatne krwawienie z łuku brwiowego Włocha. Stara Dama radziła sobie przez kilkadziesiąt sekund w osłabieniu.

Dwa kwadranse za zawodnikami. Po przerwie na schłodzenie się Juventus ponownie w rozegraniu piłki. Pod względem liczby sytuacji podbramkowych jednak na razie dość wyrównane spotkanie.

Cristiano Ronaldo dostał podanie od Paulo Dybali. Najsilniejszy duet ofensywny Bianconerich starał się o gola i niewiele im zabrakło. Portugalczyk uderzył z 20. metra obok bramki Juana Musso. Ma do siebie duże pretensje o to pudło.

Ilija Nestorovski mierzył zza pola karnego. Nie wyszło to reprezentantowi Macedonii Północnej, któremu piłka nie usiadła idealnie na stopie i nie był w stanie trafić w bramkę strzeżoną przez Wojciecha Szczęsnego.

Tym razem strata Rodrigo Bentancura w pobliżu pola karnego Wojciecha Szczęsnego. Piłka trafiła do Kena Semy, który postraszył reprezentanta Polski nieznacznie niecelnym strzałem z dystansu.

Beznadziejne odegranie Aarona Ramseya, którego poniosła fantazja i w fustalowym stylu odegrał piłkę podeszwą, tyle że pod nogi przeciwnika. Juventus miał szczęście, że Rodrigo De Paul był zaskoczony i nie miał pomysłu na przeprowadzenie kontrataku.

Żółtą kartkę otrzymał William Ekong za faul na Aaronie Ramseyu.

Juventus energicznie w początkowym kwadransie. Tak samo było w poprzednim spotkaniu z Lazio, ale dopiero przyspieszenie po przerwie zaowocowało prowadzeniem podopiecznych Maurizio Sarrego.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego futbolówka została wybita pod nogi Paulo Dybali, którego techniczne uderzenie zza szesnastki obronił spektakularnie Juan Musso. Nieomal Argentyńczyk pokonał rodaka.

Ponownie zapachniało golem samobójczym. Tym razem gospodarze zapalili we własnym polu karnym. Bram Nuytinck podawał w lustro bramki i w ostatnim momencie Juan Musso zdołał czubkiem buta wybić futbolówkę na korner.

Cristiano Ronaldo uważa, że przeciwnik uniemożliwiał mu nieprzepisowo dojście do piłki. Nie ma gwizdka sędziego, dlatego Portugalczyk musiał po krótkim protestach zorganizować się do pressingu.

Rozegranie zawodników z Turynu w centrum boiska. Dobrze zorganizowani gospodarze nie pozwolili na oddanie strzału. Z trybun przyglądają się temu senatorowie Leonardo Bonucci i Giorgio Chiellini.

Tym razem już bardzo śmiała odpowiedź gospodarzy. Zapachniało golem samobójczym Juventusu. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Danilo interweniował tak niebezpiecznie, że piłka odbita od jego głowy trafiła w słupek w bramce Wojciecha Szczęsnego.

Udinese Calcio odpowiedziało nieśmiałym atakiem. Po przeciągniętym dośrodkowaniu Marvina Zeegelaara nie mieli możliwości oddania strzału Ilija Nestorovski oraz Stefano Okaka.

Pierwsze celne uderzenie wieńczące długą wymianę podań podopiecznych Maurizio Sarrego. Cristiano Ronaldo strzelił z kilkunastu metrów dokładnie tam, gdzie stał Juan Musso. Pewny chwyt Argentyńczyka pilnującego bramki Udinese Calcio.

Tylko Udinese Calcio w strojach adekwatnych do przydomka Bianconeri. Juventus w niebieskich koszulkach, spodenkach i getrach z białymi akcentami.

Żółtą kartkę otrzymał Aaron Ramsey za faul na Rodrigo De Paulu.

Pierwszy gwizdek w Udine. Juventus FC przed szansą na zagwarantowanie sobie mistrzostwa Włoch, a Udinese Calcio z nadzieją na sprawienie niespodzianki i odłożenie w czasie koronacji przeciwnika.

Czy Juventus FC wygra mecz z Udinese Calcio?

Goście z Turynu na stadionie.

Wojciech Szczęsny zagra od początku meczu.

W oczekiwaniu na mecz.

Sędzia: Massimiliano Irrati

Udinese Calcio rywalizowało w poprzednim meczu z SSC Napoli. Podopieczni Luki Gottego co prawda objęli prowadzenie, ale jeszcze w pierwszej połowie do remisu doprowadził Arkadiusz Milik. Decydującego gola na 2:1 dla Azzurrich zdobył w doliczonym czasie Matteo Politano.

W poprzednim meczu Stara Dama zwyciężyła 2:1 z Lazio dzięki strzałom Cristiano Ronaldo. Juventus zdobył obie bramki krótko po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania. Portugalczyk wykorzystał rzut karny oraz podanie Paulo Dybali w kontrataku.

Bianconeri w drodze do Udine.

Juventus FC może zagwarantować sobie mistrzostwo Włoch. Scudetto na 100 procent pozostanie na kolejne miesiące w Turynie, jeżeli podopieczni Maurizio Sarrego zwyciężą z Udinese Calcio.

W czwartek w Serie A między innymi konfrontacja drużyn posługujących się przydomkiem Bianconeri. Udinese Calcio zmierzy się na własnym stadionie z Juventusem FC.