Francja
30' Raphael Varane 57' Karim Benzema 59' Karim Benzema 75' Paul Pogba 88' Paul Pogba 91' Benjamin Pavard
Szwajcaria
15' Haris Seferović 32' Nico Elvedi 62' Ricardo Rodriguez 76' Granit Xhaka 81' Haris Seferović 90' Mario Gavranović 108' Manuel Akanji
3:3 (4 : 5 )

Koniec! Szwajcaria w ćwierćfinale! Francja kończy udział w EURO 2020!

4:5 - Mbappe i Sommer obronił!

4:5 - Mehmedi pewnie. Lloris w przeciwnym rogu. Mbappe pod sporą presją!

4:4 - Kimpembe pewnie i na kolejkę przed końcem wciąż remis!

3:4 - Vargas po rękach Lloris! Piłka jednak wpadła do siatki. Sporo szczęścia mieli Szwajcarzy.

3:3 - Thuram przy słupku, Sommer wyczuł intencje, ale piłki nie sięgnął!

2:3 - Akanji na dwa tempa, Lloris biegł do piłki, ale... jej nie dogonił.

2:2 - Giroud. Krótki rozbieg, ale strzał pewny. I znowu remis!

1:2 - Schaer wyczekał bramkarza i pewnie do bramki przy słupku!

1:1 - Pogba równie pewnie. W samo okienko!

0:1 - Gavranović pewnie uderzył, Lloris bez szans!

Do piłki podejdzie Gavranović.

Rozpoczynają się emocje. Za nami losowanie. Kto zacznie? Szwajcaria!

Z analiz Tomasz Smokowskiego w studio TVP wynika, że obaj bramkarze karnych w kadrze bronić nie potrafią. Lloris karnego dzisiaj obronił w reprezentacji po raz pierwszy od... 2012 roku.

Kto wygra rzuty konkurs rzutów karnych?

Zakończyła się dogrywka. Przed nami pierwszy konkurs "jedenastek" podczas EURO 2020.

Granit Xhaka uderzył wysoko ponad bramką.

Piłka meczowa. Rzut wolny dla Szwajcarów z ok. 30 metrów. Będzie... as serwisowy?

Strzał głową Giroud, Sommer efektownie obronił!

Szwajcarzy wyszli w końcu z własnej połowy. Jednak tylko na moment.

Cały czas trwa zażarta walka. Piłkarze już stracili mnóstwo sił, ale nie odpuszczają. Szwajcaria już nie atakuje od wielu minut.

Giroud uderzał z pola karnego. Trafił w Mbappe i... od bramki Sommer.

Francuzi atakują, Szwajcarzy bronią się coraz bardziej dramatycznie.

Francja. Schodzi: Kingsley Coman. Wchodzi: Marcus Thuram.

Utyka Mbappe, Francuz doznał urazu przy strzale.

Pogba do Mbappe, a ten z ostrego kąta uderzył niecelnie. Cóż za kiks Francuza!

Francja nie chce karnych, mistrzowie świata w ataku. Strzał Mbappe sprzed pola karnego był jednak niecelny.

Żółtą kartkę otrzymał Manuel Akanji.

Coraz więcej wskazuje na to, że będziemy świadkami pierwszych rzutów karnych podczas EURO 2020.

Rozpoczęła się 2. część dogrywki!

Przerwa. Zmiana stron i rozpoczniemy ostatni kwadrans.

Sędzia doliczył minutę.

Po rzucie rożnym dla Szwajcarów, w okolicach linii pola karnego doszło do zamieszania. Ostatecznie strzał Gavranovicia poszybował ponad bramką.

Szybkie wyjście Francuzów, mocno, ale bardzo niecelnie uderzył Sissoko.

Przerwa w  grze. Na murawie usiadł Coman. Francuz ma problemy z mięśniem.

Kevin Mbabu zagrywał z pola karnego na przedpole, ale piłkę w ostatnim momencie wybił obrońca!

Piłka w polu karnym spadła pod nogi Pavarda, Sommer końcami palców wybił piłkę na rzut rożny!

Francja. Schodzi: Karim Benzema. Wchodzi: Olivier Giroud.

Rzut rożny dla Szwajcarów. Do dogrania doszedł Mehmedi, ale uderzył wprost w bramkarza.

Układ nerwowy w strzępach?

Żółtą kartkę za faul otrzymał Benjamin Pavard.

Rozpoczęła się dogrywka!

Koniec regulaminowego czasu. Przed nam dogrywka.

Admir Mehmedi już był sam na sam z Llorisem, ale źle przyjął piłkę. Po chwili akcja Francuzów. Z woleja uderzył Coman, ale trafił w poprzeczkę!

Jeszcze Francuzi w ataku. Oni nie chcą dogrywki. Trochę jednak za późno na wszystko.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Gol! Strzelił Mario Gavranović. Asystował mu Granit Xhaka. No i mamy remis! Xhaka do Gavranovicia, ten zwiódł obrońcę i precyzyjnym uderzeniem pokonał Llorisa. 3:3!

Żółtą kartkę otrzymał Paul Pogba.

Gavranović do bramki, ale remisu nie ma. Sędzia odgwizdał wyraźnego spalonego. Wciąż 3:2.

Mocny strzał sprzed pola karnego Rabiota. Piłka poszybowała ponad poprzeczką!

Gol! Strzelił Haris Seferović. Asystował mu Kevin Mbabu. Szwajcaria wraca do gry! Z prawej strony dośrodkował Mbabu, a Seferović głową z pięciu metrów trafił na 3:2!

Szwajcaria. Schodzi: Breel Embolo. Wchodzi: Ruben Vargas.

Francuski walec wciąż miażdży. Coman uderzył sprzed pola karnego, wprost w dobrze ustawionego Sommera.

Żółtą kartkę za rozmówki, rozmowy i rozważania otrzymał Granit Xhaka.

Gol! Strzelił Paul Pogba. A L E  U R W A Ł! Pogba otrzymał piłkę przed polem karnym i uderzył w samo okienko. 3:1!

Na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Coman. Piłkę pewnie złapał bramkarz.

Szwajcaria. Schodzi: Silvan Widmer. Wchodzi: Kevin Mbabu.

Przerwa w grze. Na murawie leży poturbowany Embolo.

Pogba uderzał sprzed pola karnego, ale będzie tylko rzut rożny.

Silvan Widmer chciał zagrać ok. 18 metrów do własnego bramkarza, ale omal go nie pokonał. Na swoje szczęście nie zagrał w światło bramki.

Rzut wolny dla Szwajcarów. Sędzia jednak przerwał grę. Faul w ataku Seferovicia.

Mistrzowie świata szukają trzeciej bramki i tym samym chcą zamknąć mecz. Szwajcarzy? Nie ma ich na boisku.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Ricardo Rodriguez.

Co zrobią Szwajcarzy? Czasu mają jeszcze sporo, ale po tym co się wydarzyło w ostatnich minutach szalenie ciężko będzie się im podnieść.

Gol! Strzelił Karim Benzema. Cóż się dzieje w Bukareszcie. Szwajcaria pobita, mogła panować, a już leży. Griezmann sam na sam z bramkarzem, uderzenie odbił Sommer, a z bliska głową na 2:1 trafił Benzema!

Gol! Strzelił Karim Benzema. Asystował mu Kylian Mbappe. Szwajcarzy nie chcieli 2:0 to mają 1:1. Zagranie Mbappe do Benzemy, a ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza.

Pogba do Mbappe, ten uderzył płasko z pola karnego. Tuż obok słupka!

Nie ma gola! Ricardo Rodriguez! Lloris obronił strzał Rodrigueza! Uderzenie w lewy róg, bramkarz świetnie wyczuł intencje egzekutora. Wciąż tylko 0:1!

Rzut karny dla Szwajcarii! Zuber sfaulowany przez Pavarda!

Gra zatrzymana, sędzia biegnie do monitora. Czyżby miał uznano, że Pavard sfaulował rywala?

Zuber padł w polu karnym, sędzia uznał jednak, że faulu nie było. Wściekli na Argentyńczyka są Szwajcarzy.

Embolo niemal z linii końcowej, ale Haris Seferović w decydującym momencie skiksował. To powinien być gol!

Szwajcarzy długo rozgrywają swoje akcje w okolicach środka boiska. Francuzi nie potrafią odebrać im piłki.

Płaski strzał z dystansu oddał Griezmann. Piłka przeleciała kilka metrów obok słupka.

Sędzia rozpoczął 2. połowę!

Francja. Schodzi: Clement Lenglet. Wchodzi: Kingsley Coman.

Przerwa. Na razie w ćwierćfinale jest Szwajcaria. Francja nie gra źle, ale brakuje jej skuteczności.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Mbappe uderzył lewą nogą sprzed pola karnego. Piłka poszybowała ponad bramką.

Do dogrania z rogu doszedł Manuel Akanji, strzał głową poszybował ponad poprzeczką.

Szwajcarzy mogli wyjść z kontrą, ale Helweci zwolnili akcję i długo rozgrywają swoją akcję.

Przerwa w grze. Piłkarze uzupełniają płyny.

Minuty płyną, Szwajcaria prowadzi i nie pozwala na zbyt wiele Francuzom. Ci jednak cały czas szukają okazji.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Nico Elvedi.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Raphael Varane.

A teraz bardzo mocno sprzed pola karnego uderzył Adrien Rabiot, już tylko pół metra obok słupka. Francja szuka wyrównania.

Strzał Mbappe trafił w mur, potężna poprawka Francuza poleciała daleko obok bramki.

Będzie rzut wolny dla Francuzów, do bramki są 23 metry.

Mocne dogranie do Benzemy, ale Francuz nie zdołał dojść do piłki kilka metrów przed bramką!

Zagranie do Mbappe, ten źle przyjął piłkę. Dodatkowo Francuz był na spalonym i gra została przerwana.

Francja chce szybko odpowiedzieć. Griezmann dośrodkował z rzutu wolnego, ale po raz kolejny dobrze defensywa Szwajcarów.

Gol! Strzelił Haris Seferović. Asystował mu Steven Zuber. To się porobiło! Dośrodkowanie z lewej stron, dogrywał Zuber, a Seferović wygrał walkę o piłkę. Szwajcar przestawił Lengleta i spokojnie głową uderzył do siatki przy słupku. 0:1!

Mecz toczy się na połowie Szwajcarów. Francja szybko chce zdobyć gola, ale przeciwnik coraz lepiej się broni.

Franca wysoko atakuje Szwajcarów. Rywale jednak potrafią wyjść cało z opresji.

Francuzi atakują, ale na swój moment czekają Szwajcarzy. Przed momentem dogranie w pole karne mistrzów świata, ale dobrze Varane.

Piłka spadła pod nogi Benzemy. Do bramki było już tylko kilka metrów, ale Francuz źle przyjął futbolówkę!

Pierwsza próba Szwajcarów. Dogranie w pole karne na korner wybił Pavard.

Griezmann dogrywał z rogu, Raphael Varane głową bardzo niecelnie.

Akcja Francuzów lewą stroną. Dośrodkować nie udało się, będzie za to rzut rożny.

Gramy!

Która z drużyn awansuje do kolejnej rundy?

Mecz poprowadzi Fernando Andres Rapallini (Argentyna).

Przed nami kolejne emocje w 1/8 finału EURO 2020. Mistrz świata Francja mierzy siły ze Szwajcarią.