Anglia
8' Declan Rice 45' Kalvin Phillips 75' Raheem Sterling 77' Harry Maguire 86' Harry Kane
Niemcy
25' Matthias Ginter 72' Robin Gosens
2:0

Koniec. Anglia w ćwierćfinale EURO 2020, Niemcy żegnają się z turniejem!

Niemcy. Schodzi: Thomas Mueller. Wchodzi: Jamal Musiala.

Jeszcze szczęścia szukał Havertz, ale w bramkę nie trafił.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Do uderzenia doszedł Goretzka, ale niewiele z tego wyszło. Anglia krok od ćwierćfinału.

Niemcy. Schodzi: Robin Gosens. Wchodzi: Leroy Sane.

Niemcy. Schodzi: Matthias Ginter. Wchodzi: Emre Can.

Anglia. Schodzi: Declan Rice. Wchodzi: Jordan Henderson.

Gol! Strzelił Harry Kane. Asystował mu Jack Grealish. Niemcy już się nie podniosą! Zagranie do Grealisha, ten dośrodkował na szósty metr, a stamtąd nadbiegający Kane głową do bramki na 2:0!

Akcja Anglików przerwana. Sterling na spalonym.

Powinien być remis! Błąd Sterlinga, po chwili w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Mueller. Strzał obok Pickforda, ale w bramkę nie trafił!

Niemcy muszą atakować, ale Anglicy nie zamierzają murować bramki. Oni chcą zdobyć drugą bramkę i mieć spokój.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Harry Maguire.

Gol! Strzelił Raheem Sterling. Asystował mu Luke Shaw. Anglicy rozmontowali defensywę Niemców. Zagranie na lewo do Shawa, ten odegrał na pięty metr, a nadbiegający Sterling przyłożył nogę. 1:0!

Przerwa w grze. Problemy mięśniowe ma Kieran Trippier, Anglik za moment wróci do gry.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Robin Gosens.

Sporo prostych błędów po obu stronach. Nikt nie chce jednak zbytnio ryzykować. Zapowiada się długie granie na Wembley.

Anglia. Schodzi: Bukayo Saka. Wchodzi: Jack Grealish.

Niemcy. Schodzi: Timo Werner. Wchodzi: Serge Gnabry.

Zagranie na jedenasty metr, ale Pickford wszystko przeczytał i pewnie piłkę złapał.

Minuty płyną, goli nie ma. Czyżby piłkarze mieli grać dłużej niż 90 minut?

W meczu konieczna będzie dogrywka?

Minął kwadrans 2. połowy i w końcu zaczęli grać Anglicy. Neuer na razie jednak nie musiał się zbytnio wykazywać.

Dominacja Niemców, Anglicy nie potrafią w 2. połowie zagrozić Neuerowi.

Kontra Niemców, Werner starał się znaleźć miejsce do uderzenia, jednak został zablokowany.

Problemy miał Kane, Anglik na moment zszedł z boiska, ale za chwilę na nie wróci.

Pickford wyszedł na piąty metr i wypiąstkował piłkę. Już na nią czekał Mueller.

Po przerwie Anglicy nie zagrozili jeszcze Neureowi. Gospodarze dość powoli rozgrywają swoje akcje.

Potężny strzał z woleja Havertza. Pickford końcami palców na rzut rożny!

Spokojny początek 2. połowy. Niewiele się dzieje, nikt nie chce zbytnio ryzykować.

Rozpoczęła się 2. połowa.

Przerwa. Jak na razie bez goli, ale momenty były.

Ruszyli Anglicy, błąd Niemców. Sterling w polu karnym, po chwili piłka już toczyła się w kierunku bramki, ale Hummels uprzedził Kane'a! Po raz kolejny.

Sędzia doliczył minutę.

Żółtą kartkę za ostry faul na Kroosie otrzymał Kalvin Phillips.

Shaw do Kane'a, Hummels w ostatnim momencie wybił piłkę sprzed głowy Anglika!

Staranowany został Kane. Będzie rzut wolny dla Anglików. Do pola karnego daleko nie jest!

Niemcy wysoko atakują Anglików. Gospodarze jednak cało wychodzą z opresji.

Gra została przerwana. Na spalonym złapany Werner.

Anglicy pozbierali się i ponownie to oni rozgrywają akcje pod polem karnym Niemców.

Po przewadze Anglików teraz to Niemcy ponownie ruszyli na rywala i szukają premierowego trafienia w meczu.

Timo Werner sam na sam z bramkarzem, ale Pickford nogami odbił piłkę!

W końcu pokazali się Niemcy. Kimmich dogrywał do Wernera, ten jednak został przyblokowany i do piłki nie był w stanie dojść.

Maguire ma pretensje do partnerów. Omal nie zgubił piłki przed własnym polem karnym. Zabrakło wsparcia.

Maguire uderzał z sześciu metrów, ale źle trafił w piłkę. Zabrakło zdecydowania. Od bramki Neuer.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Matthias Ginter.

Rzut wolny dla Anglików, gospodarze starali się kombinacyjnie rozegrać akcję, ale Niemcy we wszystkim połapali się.

Anglicy na połowie Niemców. Zespół Loewa ma problemy z przedostaniem się pod pole karne gospodarzy.

Słabszy fragment w wykonaniu Niemców, Anglicy prezentują się dużo lepiej niż na początku spotkania.

Po dograniu z rogu uderzał Maguire, wprost w ręce bramkarza Niemców.

W końcu celny strzał Anglików. Sprzed pola karnego uderzył Sterling, Neuer efektownie sparował piłkę!

Ożywili się Anglicy. Gospodarze w końcu dłużej przebywają przy piłce.

Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę pewnie wybili Niemcy.

Będzie rzut wolny dla Anglików z prawej strony pola karnego. Może być bardzo groźnie!

Cały czas Anglicy stłamszeni przez Niemców. Gospodarze niewiele potrafią zdziałać.

Havertz uderzył z rzutu wolnego, ale trafił w jednego z graczy stojących w murze.

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Declan Rice.

Pickford wybiegł przed pole karne i wybił piłkę.

Dobrze Niemcy weszli w mecz. Anglicy mają problemy z rozgrywaniem swoich akcji. Zespół Loewa w ataku.

Goretzka uderzył sprzed pola karnego, Jordan Pickford pewnie obronił.

Pierwsze wyjście Niemców. Prawą stroną pędził Kimmich, dośrodkowanie na korner wybił obrońca.

Pierwszy rzut wolny dla gospodarzy. Shaw dogrywał w pole karne, ale zbyt anemicznie.

Gramy!

Piłkarze już na murawie. Angielscy fani "popisali" się bucząc przy hymnie niemieckim. Cóż...

Która z drużyn awansuje do kolejnej rundy?

Mecz poprowadzi Danny Makkelie (Holandia).

Będzie się działo! Przedostatni mecz 1/8 finału EURO 2020. Na Wembley Anglia zmierzy się z Niemcami.