Belgia
42' Thorgan Hazard 72' Thomas Vermaelen 81' Toby Alderweireld
Portugalia
45' Joao Palhinha 51' Diogo Dalot 77' Pepe
1:0

Koniec spotkania. Belgia wygrała 1:0 i gra dalej!

Z 16 metrów niecelnie strzelał Joao Felix. To była dobra okazja na gola.

Belgowie oddalili grę od własnego pola karnego.

Bruno Fernandes zdecydował się na strzał z dystansu, ale to było niecelne uderzenie.

Portugalczycy cały czas szukają dokładnego dogrania przed bramkę Belgów.

Doliczone pięć minut.

Yannick Ferreira Carrasco długo dryblował w polu karnym Portugalczyków. Ostatecznie jednak stracił piłkę.

Po dośrodkowaniu w pole karne i zgraniu piłki Thibaut Courtois w ostatniej chwili zdołał ją złapać.

Szybka akcja Belgów. Romelu Lukaku został jednak zatrzymany przed polem karnym Portugalczyków.

Pokazał się Cristiano Ronaldo. Jego strzał w polu karnym został zablokowany.

Z rzutu wolnego niecelnie strzelał Romelu Lukaku.

Z pierwszej piłki z 16 metrów uderzył Raphael Guerreiro. Belgię przed stratą gola uratował słupek!

Bardzo niecelnie uderzenie z dystansu na bramkę Portugalczyków. Chwilę wcześniej dobrze spisał się Thibaut Courtois, który obronił strzał Rubena Diasa.

Belgia zamknięta teraz na własnej połowie.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Toby Alderweireld.

Portugalczycy zaczynają się śpieszyć. Po dośrodkowaniu w pole karne niecelnie główkował Andre Silva.

Portugalia. Schodzi: Joao Palhinha. Wchodzi: Danilo.

Wydaje się, że sędzia opanował już sytuację na boisku.

Żółtą kartkę za brzydki faul otrzymał Pepe.

Ogromne zamieszanie na boisku i spora sprzeczka zawodników po faulu Pepe.

Kolejna akcja Portugalczyków zakończona lekkim uderzeniem z pola karnego. Piłkę pewnie złapał Thibaut Courtois.

Z rzutu wolnego strzelał Cristiano Ronaldo. Piłka trafiła jednak w mur.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Thomas Vermaelen. Będzie rzut wolny i dobra okazja na strzał dla Portugalczyków.

Portugalia. Schodzi: Diogo Jota. Wchodzi: Andre Silva.

Sędzia uspokoił zawodników.

Chwilowa przerwa w grze. Sprzeczka piłkarzy obu drużyn w okolicy linii środkowej boiska.

Z dystansu niecelnie strzelał Renato Sanches.

Belgowie przyjmują ataki Portugalczyków na własnej połowie. Gra toczy się jednak daleko od pola karnego.

Szukają swojej okazji na gola Portugalczycy. Brakuje im jednak wykończenia akcji.

Po dośrodkowaniu w pole karne główkował Joao Felix. Efektownie obronił Thibaut Courtois.

Znakomitą okazję miał Diogo Jota. Po dograniu od Cristiano Ronaldo strzelał z około 11 metrów, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.

Czy Portugalia strzeli w tym meczu bramkę?

A na boisku przy piłce Belgowie. Rozgrywają ją w okolicy linii środkowej boiska. Portugalia natomiast stara się grać wysokim pressingiem.

Portugalia. Schodzi: Joao Moutinho. Wchodzi: Joao Felix

Najpierw dośrodkowanie w pole karne Belgów, a następnie strzał zza pola karnego. Uderzenie zostało zablokowane.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Diogo Dalot.

Sporo brzydkich fauli od początku drugiej połowy.

Belgia. Schodzi: Kevin De Bruyne. Wchodzi: Dries Mertens.

Kevin De Bruyne chyba nie będzie w stanie kontynuować gry i potrzebna będzie zmiana. Belg schodzi z boiska.

Początek drugiej połowy.

Koniec pierwszej połowy. Belgia prowadzi 1:0. Gola strzelił Thorgan Hazard.

Zza pola karnego strzelał Joao Palhinha. Uderzenie jednak bardzo niecelne.

Gra wznowiona.

Mamy przerwę w grze. Kevin De Bruyne potrzebuje pomocy medycznej po tym, jak faulował go Joao Palhinha.

Doliczona jedna minuta.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Joao Palhinha.

Szybka akcja Belgów. Znakomicie wyprowadzona piłka, ale zabrakło już dokładnego dogrania w polu karnym Portugalczyków.

Gol! Strzelił Thorgan Hazard. Asystował mu Thomas Meunier. Mamy pierwszego gola w tym meczu! Piękny strzał ponad 20 metrów oddał Thorgan Hazard. Znakomicie podkręcona piłka. Rui Patricio musiał wyjmować piłkę z własnej bramki. Belgia prowadzi 1:0!

Raphael Guerreiro oddał strzał z około 30 metrów zza pola karnego. To uderzenie zostało zablokowane.

Bernardo Silva dryblował w polu karnym Belgów po szybkiej akcji Portugalczyków. Ostatecznie wywalczył rzut rożny.

Nieco śmielej w ostatnich minutach poczynają sobie Belgowie.

Ciekawa akcja Belgów. Zza pola karnego efektowny strzał oddał Thomas Meunier. Piłka minęła jednak bramkę Portugalczyków.

Portugalczycy częściej przy piłce, ale nie przekłada się to na sytuacje pod bramką rywala.

Portugalczycy budują kolejną akcję. Dogranie przed pole karne, gdzie piłkę wycofał Bernardo Silva.

Belgowie przenieśli się z piłką na połowę Portugalczyków. Zabrakło jednak dokładnego podania i akcja zakończyła się stratą futbolówki.

Wracamy do spokojnej wymiany podań w środkowej strefie boiska.

Z rzutu wolnego uderzył Cristiano Ronaldo. Mocny, celny strzał. Ze sporymi problemami obronił Thibaut Courtois.

Będzie rzut wolny dla reprezentacji Portugalii po zagraniu ręką jednego z Belgów. Do piłki już podszedł Cristiano Ronaldo.

Belgia cofnęła się do defensywy i na własnej połowie czeka na ataki Portugalczyków.

Na uderzenie z dystansu zdecydował się Renato Sanches. To był strzał niecelny.

Podanie z głębi pola do Cristiano Ronaldo. Belgowie jednak dobrze spisali się w defensywie i odebrali Portugalczykowi piłkę.

Jak na razie nie jest to porywające widowisko. Dużo spokojnej, powolnej gry.

Czy w pierwszej połowie padnie przynajmniej jedna bramka?

Chwilowa przerwa w grze. Na boisku leży dwóch zawodników.

Spokojnie rozgrywają piłkę Belgowie. Gra toczy się na połowie reprezentacji Portugalii.

Eden Hazard strzelał z dystansu. Uderzył jednak niecelnie.

Thomas Meunier zagrywał w pole karne do Romelu Lukaku. Wrzutka była jednak zbyt mocna i zabrakło uderzenia na bramkę Portugalczyków.

W dobrej sytuacji znalazł się Diogo Jota, który wpadł w pole karne, przed sobą miał tylko bramkarza, lecz oddał niecelne uderzenie. To zdecydowanie była okazja bramkowa!

Teraz to Portugalia przy piłce. Spokojna wymiana podań pomiędzy Cristiano Ronaldo i jego kolegami z zespołu.

Jak na razie dość spokojny początek spotkania.

Reprezentacja Belgii rozgrywa piłkę na połowie Portugalii.

Zaczynamy!

Piłkarze już na boisku. Za chwilę początek meczu.

Kto wygra mecz i awansuje dalej?

Spotkanie zostanie rozegrane na Estadio Olimpico de la Cartuja w Sewilli.

Spotkanie poprowadzi Felix Brych (Niemcy).

Przed nami spotkanie 1/8 finału Euro 2020, w którym Belgia zmierzy się z Portugalią. Belgia wygrała grupę B, a Portugalia zajęła trzecie miejsce w grupie F. Początek meczu o godzinie 21:00.