Górnik Zabrze
4' Bartosz Nowak 44' Giannis Massouras 48' Alasana Manneh 51' Erik Janza
Raków Częstochowa
20' Ivi Lopez 31' David Tijanić 52' Ivi Lopez
1:3

Koniec spotkania. Pewne zwycięstwo Rakowa Częstochowa. Górnik Zabrze dobrze zaczął, ale później był już tylko tłem dla przeciwników.

Raków. Schodzi: Fran Tudor. Wchodzi: Daniel Bartl.

Sędzia doliczył dwie minuty.

Nowak dograł do Krawczyka, ten wpadł z piłką w pole karne i oddał strzał obok słupka.

Nieudane rozegranie rzutu wolnego przez Górnik. Zabrzanie tylko tłem dla rywali.

Raków w pełni kontroluje sytuację na boisku.

Dalekie podanie Nowaka do Masourasa. Grek pomagał sobie ręką i akcja została przerwana.

Po wrzutce Malinowskiego piłka trafiła w ręce Chudego.

Lederman ograł defensywę Górnika, podał do Gutkovskisa, ale jego strzał został zablokowany.

Raków. Schodzi: David Tijanić. Wchodzi: Ben Lederman.

Raków. Schodzi: Oskar Zawada. Wchodzi: Vladislavs Gutkovskis.

Tempo meczu spadło. Raków już nie atakuje tak frontalnie, jak w pierwszej połowie. Za to Górnik nie potrafi zagrozić bramce rywali.

Janza dograł w pole karne. Prosto w ręce Szumskiego.

Raków. Schodzi: Ivi Lopez. Wchodzi: Piotr Malinowski.

Raków. Schodzi: Marko Poletanović. Wchodzi: Petr Schwarz.

Jimenez w polu karnym wdał się w drybling i stracił piłkę.

Górnik w ostatnich minutach częściej przy piłce, ale nie potrafi oddać celnego strzału.

Dogranie Janzy w pole karne, piłkę przejęli rywale i rozpoczęli kontrę, ale tę przerwali zabrzanie.

Strzał Lopeza zablokował Wiśniewski.

Nowak dograł w pole karne do Jimeneza. Ten oddał niecelny strzał.

Dalekie podanie w pole karne, lecz piłkę przechwycił Chudy.

Kolejna szansa Rakowa, ale tym razem Ivi Lopez oddał strzał nad poprzeczką.

Gol! Strzelił Ivi Lopez. Fatalny błąd defensywy Górnika. Po dalekim podaniu Lopez przyjął piłkę i pokonał Chudego. Zawalił w tej sytuacji Gryszkiewicz.

Żółtą kartkę otrzymał Erik Janza.

Manneh uderzył z ponad dwudziestu metrów. Szumski z łatwością złapał piłkę.

Poletanović z rzutu wolnego z dwudziestu metrów uderzył tuż nad bramką.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Alasana Manneh.

Początek drugiej połowy.

Czy Raków Częstochowa wygra to spotkanie?

Koniec pierwszej połowy. Górnik świetnie rozpoczął, ale Raków rzucił się do ofensywy i prowadzi 2:1, choć wynik mógł być zdecydowanie wyższy.

Zawada w polu karnym dograł do Tijanicia. Zabrakło centymetrów, by Słoweniec strącił piłkę i wpakował ją do bramki.

Ivi Lopez uderzył niecelnie z rzutu wolnego.

Sędzia doliczył trzy minuty.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Giannis Massouras.

Zawada w polu karnym szukał któregoś z kolegów. Piłkę przejęli zabrzanie.

Jimenez próbował strzelać głową, ale było to bardzo niecelne uderzenie.

Nie ma gola! Jimenez był na minimalnym spalonym.

Sytuacja jest jeszcze analizowana przez system VAR. Sprawdzane jest, czy Jimenez był na spalonym.

Dobre podanie do wbiegającego w pole karne Jimeneza. Z bramki wyszedł Szumski, który wyskoczył do piłki, ale ograł go Jimenez, a następnie wpakował piłkę do pustej bramki.

Podanie w kierunku Zawady. Chudy wyszedł z bramki i wybił piłkę.

Górnik w ostatnim kwadransie jest tylko tłem dla Rakowa. Zabrzanie nie są w stanie przerwać naporu rywali.

Gol! Strzelił David Tijanić. Szybka akcja Rakowa. Świetne podanie do wychodzącego na czystą pozycję Tijanicia. Słoweniec ruszył z piłką i wygrał pojedynek sam na sam z Chudym.

Strzał z dystansu Piątkowskiego. Piłka poleciała obok bramki.

Kolejna wrzutka z kornera w kierunku Wilusza. Tym razem piłkę po jego strzale wybił Nowak.

Nieudana wrzutka z rzutu rożnego. Wilusz nie trafił w piłkę.

Kolejna szansa Rakowa! Po strzale Kuna piłkę z linii bramkowej wyciągnął Chudy, a następnie wybił ją Paluszek.

Piłka w bramce Górnika, ale gola nie ma. Zawada był na spalonym.

Gol! Strzelił Ivi Lopez. Szybka kontra Rakowa. Szumski wybił piłkę w kierunku Kuna, ten dogrywał do Lopeza. Piłkę starał się wybić Manneh, ale popełnił fatalny błąd. Lopez miał przed sobą już tylko Chudego i wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Po wrzutce z rzutu rożnego głową uderzył Kubica. Obronił Szumski.

Jimenez uderzył z dwudziestu metrów. Piłka przeleciała tuż obok słupka.

Dalekie wyjście z bramki Chudego, który ubiegł gracza Rakowa i wybił piłkę.

Spokojniejszy fragment meczu. Górnik spokojnie rozgrywa piłkę.

Po zdobytej bramce Górnik cofnięty do defensywy. Raków w natarciu.

Kolejna szansa dla Rakowa. Ivi Lopez minimalnie spudłował.

Po wrzutce z kornera piłkę wypiąstkował Chudy.

Pierwsza groźna akcja Rakowa. Chudy wyszedł zwycięsko z pojedynku sam na sam z Zawadą.

Akcja Górnika przerwana zagraniem ręką przez Kubicę.

Wilusz wślizgiem przerwał akcję Górnika. Obrońca ubiegł Prochazkę.

Świetny początek Górnika, który przeważa od pierwszego gwizdka.

Gol! Strzelił Bartosz Nowak. Asystował mu Roman Prochazka. Dobre podanie do niepilnowanego Prochazki, ten od razu dośrodkował w pole karne, a głową uderzył Nowak i nie dał szans Szumskiemu.

Początek spotkania!

Kto wygra mecz?

Mecz zostanie rozegrany bez udziału publiczności. Ma to związek z rządowymi obostrzeniami.

W drużynie gości brakuje Marcina Cebuli. W podstawowym składzie zadebiutuje Oskar Zawada.

Obie drużyny zajmują dwie czołowe pozycje w tabeli i mają na swoim koncie po 13 punktów. Liderem dzięki lepszemu bilansowi bramek jest Raków. Górnik zajmuje drugie miejsce.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)