Górnik Zabrze
21' Roman Prochazka 33' Adrian Gryszkiewicz 39' Erik Janza 45+2' Jesus Jimenez 45+3' Bartosz Nowak
Legia Warszawa
4' Bartosz Kapustka 26' Andre Martins 45' Artur Jędrzejczyk 57' Luquinhas 82' Kacper Kostorz
1:2

Koniec. Legia Warszawa pokonała w Zabrzu Górnika 2:1.

Wciąż gramy, Górnik jednak nie potrafi zagrozić Legii.

Szabanow i Koj do gry nie wrócą. Urazy nie wyglądają dobrze.

Koj z potężną śliwką na czole opuszcza boisko.

Artem Szabanow i Michał Koj zderzyli się głowami. Obaj leżą na murawie.

Paluszek mógł doprowadzić do remisu. Kapitalnie w bramce zachował się Boruc!

Sędzia doliczył 5 minut.

Legia po zmianie stron nie mogła się podobać. Jednak w końcówce goście zaatakowali, zadali cios i teraz mecz mają pod kontrolą.

Gol! Strzelił Kacper Kostorz. Asystował mu Luquinhas. Kontra Legii, goście wyszli 3 na 2. Luquinhas do Kostorza, ten w polu karnym zwiódł Wiśniewskiego i uderzył obok wychodzącego z bramki Chudego. 1:2!

Groźnie przez moment było na przedpolu bramki Boruca. Zabrakło uderzenia.

Legia w ostatnich minutach ożywiła się z przodu. Górnik stara się kontrować.

Kapustka już składał się do uderzenia kilka metrów przed bramką Chudego. Dobrze zachowali się obrońcy.

Gwilia uderzył z rzutu wolnego, jednak wprost w mur. Po chwili sędzia przerwał grę dopatrując się spalonego.

Nie ma rzutu karnego, gramy dalej. Nowak nie potrafi tego pojąć.

Nowak padł w polu karnym, sędzia nie wskazał na "wapno", ale od czego mamy VAR.

Nowak dośrodkował z rogi, strzał głową Kubicy był jednak niecelny.

Do uderzenia głową doszedł Kubica. Piłka minęła jednak bramkę Boruca.

Na uderzenie zdecydował się Richmond Boakye, ale chciałby o nim jak najszybciej zapomnieć.

Sędzia Frankowski uspokajał ławkę Legii. Tym razem bez kartek.

Dwa kwadranse do końca. Legia zaczyna się przebudzać. A może to tylko epizod?

Wściekły Luquinhas, który denerwuje się, że sędzia nie dostrzegł faulu na nim tuż przed polem karnym.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Luquinhas.

Sobczyk uderzał z pięciu metrów. Został jednak zablokowany!

Gra toczy się na połowie Legii. Górnik stara się znaleźć dziurę w defensywie mistrzów Polski.

Przewrotką z siedmiu metrów uderzał Kubica, piłka jednak poszybowała daleko od słupka.

Legia po przerwie zaatakowała. Górnik na razie nie popełnia błędów w tyłach.

Gramy po zmianie stron.

Legia Warszawa. Schodzi: Rafael Lopes. Wchodzi: Ernest Muci.

Przerwa. Legia prowadziła i miała mecz pod kontrolą. Górnik chwilę przed końcem 1. połowy wyrównać po strzale z rzutu karnego.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Bartosz Nowak.

Gol! Strzelił Jesus Jimenez. Pewny strzał Jimeneza i w Zabrzu dość niespodziewanie mamy remis. 1:1!

Trener Czesław ukarany. Sędzia Frankowski inaczej nie potrafi.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Żółtą kartkę otrzymał Artur Jędrzejczyk.

Rzut karny dla Górnika! Faulowany przez Jędrzejczyka został Jimenez!

To mogła być zabójcza odpowiedź zabrzan! Nowak uderzył z ok. 11 metrów. Piłka poszybowała tuż obok słupka bramki Legii!

Mladenović dośrodkował z okolic pola bramkowego, Luquinhas nie doszedł do piłki.

Żółtą kartkę za pyskówki otrzymał Erik Janza. Zawodnik Górnika już by się nauczył, że sędzia Frankowski rozmawiać nie potrafi, tylko od razu wyciąga kartki. Cóż...

W końcu Górnik pod bramką Legii. Kubica nie zdecydował się na strzał, po chwili dogranie w pole karne. Piłkę wybili defensorzy gości.

Cały czas Legia na połowie zabrzan. Minuty płyną, a pod bramkami dzieje się niewiele.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Adrian Gryszkiewicz.

Indywidualna akcja Wiśniewskiego, podanie prostopadłe, ale... do nikogo.

Górnik przy piłce, ale wszystko dzieje się na połowie zabrzan. Legia dobrze broni i nie pozwala na wiele gospodarzom.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Andre Martins.

Akcja prawą stroną Juranovicia, po dośrodkowaniu piłka trafiła do Mladenovicia, którego strzał został jednak zablokowany.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Roman Prochazka.

Kubica rozegrał piłkę z Sobczykiem, akcję płaskim strzałem zakończył Nowak. Boruc błędu nie popełnił.

Górnik szarpie się, stęka, dyszy. Legia konkretnie, wiec czego chce.

Zagranie do Sobczyka, ten jednak znalazł się na spalonym.

Kolejna okazja przed Wojskowymi, strzał z pola karnego Kapustki, Chudy wybił piłkę na rzut rożny.

Górnik stara się atakować, ale zabrzanom niewiele wychodzi. Legia mecz ma pod kontrolą.

Pierwsza akcja Górnika. Strzał Wiśniewskiego pewnie obronił Boruc.

Gol! Strzelił Bartosz Kapustka. Asystował mu Josip Juranović. Szybka akcja Legii, Juranović do Kapustki. Chudy chciał wyjść do piłki, ale poślizgnął się. Pomocnik gości pierwszy doszedł do futbolówki i uderzeniem szpicem buta trafił do bramki. 0:1!

Mladenović uderzył z rzutu wolnego. Chudy końcami palców wybił piłkę, która przy słupku zmierzała do bramki!

Rozpoczęła Legia Warszawa!

Mecz poprowadzi Bartosz Frankowski (Toruń).

Kto wygra mecz?

Trzeci sobotni mecz PKO Ekstraklasy. Lider Legia Warszawa zagra w Zabrzu na boisku aktualnie 5. w lidze Górnika Zabrze.