26 lut 2021 20:30
90+4'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Pedro Tiba.

Co za historia! Lech, który przegrywał 0:1 przeprowadził ostatnią akcję w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Po olbrzymim zamieszaniu i dwóch interwencjach Lisa, piłka trafiła pod nogę Pedro Tiby. Ten się nie pomylił i strzelił gola tuż obok Roberta Janickiego. Lech wrócił z dalekiej podróży!

Lech Poznań
119
55
30
37
56
90+2'

Jest remis w derbach Poznania, a pod polem karnym rywala atakują piłkarze Warty.

19
6
8
5
4
90+1'

Po rzucie rożnym Warty strzelał zza pola karnego Jakóbowski, który jednak przymierzył w... aut.

9
6
6
3
7
90'

Arbiter przedłużył czas gry o minimum 3 minuty.

8
1
3
2
3
90'

Z dystansu strzelał Trałka, po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.

7
2
1
3
3
89'
ZMIANA
89'

Lis złapał piłkę w ręce po nieudanej akcji Lecha Poznań.

7
3
2
3
8
88'

Zablokowana wrzutka Czerwińskiego.

4
2
2
4
4
87'

Warta Poznań "kradnie" cenne sekundy.

6
4
2
3
6
86'
ZMIANA
2
1
1
2
1
86'

Trałka wrzucił piłkę z rzutu rożnego, sytuację wyjaśnił Rogne.

3
4
1
1
4
84'
ŻÓŁTA KARTKA

Żółtą kartkę otrzymał Wasyl Kraweć. Za faul na Baku.

Lech Poznań
5
4
1
1
2
83'

Tuż po strzelonym golu piłkarze Lecha ruszyli do przodu, teraz mecz się wyrównał.

8
6
1
4
5
80'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Aron Johannsson. Asystował mu Pedro Tiba.

Lech dopiął swego! Tiba przedłużył głową dośrodkowanie i Johannsson strzelił gola na 1:1!

68
24
10
17
40
79'

Stracona szansa Lecha przy rzucie rożnym. Od bramki van der Hart.

1
1
1
1
1
79'

Wielka szansa Warty! Przypadkowo do piłki doszedł Jaroch, którego strzał obronił van der Hart!

3
1
2
3
6
77'

Czerwiński dograł piłkę na Johannssona, jednak wygarnął ją Ławniczak.

2
2
2
1
3
75'
ZMIANA
75'
ZMIANA
74'

Coraz mniejsza wiara w grze lEcha.

1
3
1
1
1
72'
ZMIANA
70'

Lech ciągle atakuje, piłkarze Warty inteligentnie się bronią.

3
4
3
2
2
67'
ZMIANA
67'
ZMIANA
66'

Bardzo długa akcja Lecha Poznań zakończona strzałem Pedro Tiby - piłka trafiła wprost w ręce Lisa.

6
1
3
1
2
61'

Zatrzymana akcja Czerwińskiego. Piłkarz Warty wybił piłkę z własnego pola karnego.

1
2
1
1
3
61'

Warta zdołała przenieść ciężar gry na środek pola gry.

1
4
1
1
1
58'

Już dziesiąty rzut rożny Lecha, ponownie piłkarze Warty wyjaśnili sytuację.

3
8
1
1
3
57'

Na spalonym Pedro Tiba.

1
3
1
7
5
55'

Akcja Puchacza, który jednak nie zmieścił się w polu gry. Piłka dla Warty.

1
4
1
54'

Świetna szansa Macieja Żurawskiego po aucie Warty! Z szóstego metra strzelił nad poprzeczką.

3
1
3
2
3
52'

Czyżycki oddał strzał zza pola karnego, zabrakło mu jednak precyzji. Od bramki van der Hart.

3
2
2
3
1
52'

Interwencja Milicia zastopowała atak Warty Poznań.

2
50'

Strzał Ramireza zza pola karnego - piłka przeleciała nad poprzeczką bramki Lisa!

1
1
2
2
49'

Po rzucie rożnym Lecha z dystansu strzelał Puchacz, wyraźnie chybił.

2
1
1
49'

Trałka zablokował dośrodkowanie Lecha w pole karne. Kolejny korner dla Lecha.

2
2
1
48'

Z rzutu rożnego Czerwiński, w polu karnym Warty czujni piłkarze Zielonych.

4
1
46'
GOOOOOOL!!!

Gol! Strzelił Mateusz Kuzimski. Asystował mu Makana Baku.

Co za początek Warty Poznań! Piłkę ze skrzydła dograł Makana Baku i już w 21. sekundzie drugiej połowy, Mateusz Kuzimski pokonał van der Harta!

73
43
14
11
18
czas Druga połowa
45+3'

Pierwszy rzut rożny dla Warty. Po dośrodkowaniu Trałki, piłkę wybili piłkarze Lecha.

3
2
1
1
2
45+2'

Po strzale Macieja Żurawskiego Lecha uratował rykoszet Milicia.

1
5
1
2
45+2'

Po rzucie rożnym Lecha nieudany strzał Milicia.

1
45'

Arbiter przedłużył czas gry o minimum 2 minuty.

1
1
44'

Uraz Kopczyńskiego bez kontaktu z rywalem. Piłkarz schodzi z boiska.

2
4
1
43'

Puchacz dogrywał do Sykory w pole karne, tam jednak był dobrze ustawiony Kiełb.

5
2
1
1
2
43'

Gra toczy się głównie w środkowej części boiska.

1
41'

Żółtą kartkę otrzymał Tymoteusz Puchacz. Za faul na Żurawskim.

4
3
1
37'

Piłkę w pole karne Lecha wrzucał Grzesik, ta jednak minęła wszystkich piłkarzy. Stracona szansa Zielonych.

1
1
2
1
36'

Rogne wybił piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Trałki.

1
5
33'

Z rogu boiska Kamiński, piłka trafiła na głowę Rogne - ten jednak przebił ją nad poprzeczką bramki Lisa.

1
1
1
1
2
33'

Rzut wolny dla Lecha Poznań. Piłkę przyjął na głowę Jan Grzesik i będzie kolejny rzut rożny dla gości.

1
29'

Lech ma już 63% posiadania piłki. Piłkarze Warty grają jednak blisko siebie, są zaangażowani w destrukcję i realizują swoją taktykę.

5
2
1
27'

Tym razem nieśmiały atak Warty, zatrzymany w polu karnym Lecha.

2
1
26'

Już piąty rzut rożny Lecha Poznań. Długą akcję zamykał Kalstrom, po którego niezbyt mocnym strzale piłkę w "koszyk" złapał Adrian Lis.

3
1
1
1
25'

Po ataku Puchacza, doskonale piłkę asekurował Kupczak, wybijając na rzut rożny.

2
24'

Po rzucie rożnym Lecha akcję zamykał Tiba, jego strzał został zablokowany.

3
1
1
1
1
23'

Co za szansa Lecha Poznań! Świetna akcja Sykory, który wbiegł pomiędzy dwóch rywali. Jego strzał odbił Lis!

8
5
3
1
4
23'

Trałka z rzutu wolnego, piłkę wybił głową jeden z lechitów.

2
3
2
1
1
21'

Sykora podał piłkę do Johanssona, ten jednak został zablokowany przez Kupczaka. Piłkę pewnie złapał Lis.

2
1
1
1
1
20'

Z rzutu wolnego piłkarze Lecha, piłkę z własnego pola karnego wybił Trałka.

1
1
1
2
19'

Kiełb sfaulował Sykorę w okolicach pola karnego Warty. Będzie okazja dla Lecha.

1
1
18'

Sykora upadł na linii szesnastego metra. Sędzia nie dopatrzył się tu jednak faulu Ławniczaka.

1
1
17'

Czerwiński z rzutu rożnego na krótszy słupek, piłkę wybił Kiełb.

2
16'

Z ostrego kąta strzelał Dani Ramirez, trafił jednak wprost w bardzo dobrze ustawionego Jana Grzesika.

1
16'

Maciej Żurawski zatrzymał faulem kontratak Puchacza. Sędzia oszczędził w tej sytuacji młodzieżowca Warty.

1
2
1
1
13'

Trałka z rzutu rożnego, jednak ponownie wprost w ręce bramkarza. Lech od kilku minut nie istnieje na boisku.

6
2
3
13'

Aut Warty w pole karne, piłkę wybił Antonio Milić.

1
2
11'

Warta przeniosła ciężar gry na połowę rywala, choć na razie nie przynosi to efektu w postaci stworzenia szans bramkowych.

5
1
2
1
1
9'

Bardzo ciekawa akcja Warty! Z prawej strony boiska dogrywał piłkę Jan Grzesik, strzał Mateusza Kuzimskiego został jednak zablokowany!

3
2
8'

Atakował Mateusz Kuzimski, który jednak nie zmieścił się w polu gry. Od bramki van der Hart.

3
7'

Z rzutu wolnego dogrywał Łukasz Trałka, jednak przeciągnął dośrodkowanie i piłka trafiła wprost w ręce van der Harta.

3
1
2
1
5'

Aktywnie Puchacz w polu karnym Warty, sytuację wyjaśnił Kupczak.

3
2
1
2
5'

Pierwsze minuty zdecydowanie dla Lecha. Warta broni się całą jedenastką na własnej połowie.

6
1
1
4'

Puchacz wybił piłkę w pole karne Warty, tam jednak dobrze obrońcy gospodarzy.

1
1
3
3'

Tym razem krótko rozegrany stały fragment gry. Warta odsunęła grę od własnego pola karnego.

4
1
2'

Po rzucie rożnym Lecha, piłkę wybili piłkarze z Poznania. Po chwili goście wywalczyli kolejny rzut rożny.

2
1
2'

Ciekawa akcja Lecha Poznań. Po strzale Tiby, piłka odbiła się od obrońcy Warty. Rzut rożny dla Kolejorza.

4
1
1
czas Start meczu
19:35

Mecz sędziuje Jarosław Przybył. Sędzia VAR, to Szymon Marciniak.

1
1
19:35

Motywem przewodnim tego spotkania, podobnie jak wszystkich innych meczów 19. kolejki PKO Ekstraklasy jest 100. rocznica urodzin legendarnego trenera Kazimierza Górskiego.

4
1
1
19:35

Piłkarze szykują się do wyjścia na boisko! Warta Poznań zagra na zielono, Lech na niebiesko-biało.

3
19:35

W piątek dojdzie do dosyć niestandardowej sytuacji - derby Poznania odbędą się w innym mieście niż Poznań - domowym stadionem Warty jest obiekt w Grodzisku Wielkopolskim.