20
28
89'

Gol! Strzelił Philippe Coutinho. Asystował mu Lucas Hernandez.

Siedem to za mało, siedem to za mało. 8:2 w Lizbonie. Trudno nadążyć w tym meczu za zawodnikami ofensywnymi Bayernu Monachium. Ten wynik przechodzi do historii Champions League. Philippe Coutinho absolutnie nie próżnował po wejściu na boisko z ławki rezerwowych i skompletował dublet.

665
278
70
21
66
85'

Gol! Strzelił Philippe Coutinho. Asystował mu Thomas Mueller.

Pachniało tą siódemką już w pierwszej połowie i jest! Bayern Monachium deklasuje wicemistrza Hiszpanii. Philippe Coutinho przypomniał o sobie golem klubowi, z którego jest wypożyczony. Sunął po murawie wślizgiem i skorzystał z podania jednego z bohaterów wieczoru Thomasa Muellera.

685
291
77
32
65
85'

Żółtą kartkę otrzymał Joshua Kimmich za spóźniony atak w nogi przeciwnika.

Bayern Monachium
23
11
8
22
55
84'
65
21
15
17
31
84'
28
17
7
10
20
82'

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu Philippe Coutinho.

Tak! Bez takiego mocnego akcentu Roberta Lewandowskiego nie ma meczu Bayernu Monachium w Lidze Mistrzów. Wyczekiwane, ale jest trafienie kapitana reprezentacji Polski. Drugie w historii spotkań z FC Barcelona. Najskuteczniejszy napastnik mistrza Niemiec przymierzył głową po dośrodkowaniu Philippe'a Coutinho.

1140
403
69
36
58
81'

Jordi Alba musiał popracował w defensywie, ponieważ sunęła kolejna akcja Bayernu Monachium. Kingsley Coman już wystartował do podania posłanego przez Joshuę Kimmicha.

33
12
10
5
7
79'

Niewiele wynikło z rzutu rożnego przyznanego Bayernowi Monachium po konfrontacji Antoine'a Griezmanna z Philippem Coutinho. Była szansa na kontratak FC Barcelona, jednak Ansu Fati nie przypilnował linii spalonego.

38
18
8
7
21
78'

To już ostatnie trafienie szalonego wieczoru?

27
11
6
4
9
77'

Akcja przeprowadzona przez FC Barcelona w trójkącie. Piłka po podaniach Luisa Suareza oraz Ansu Fatiego trafiła do Lionela Messiego, którego uderzenie nie sprawiło problemu Manuelowi Neuerowi w bramce Bayernu Monachium.

40
29
10
7
22
76'

Marc-Andre ter Stegen zachował się aktywnie na przedpolu i nie pozwolił żadnemu zawodnikowi Bayernu Monachium na przechwycenie futbolówki po zagraniu Kingsleya Comana.

10
7
4
14
24
76'
36
8
4
6
9
75'
47
16
9
7
11
74'

Robert Lewandowski jeszcze poluje na swoje trafienie. Pozostało kilkanaście minut do końca meczu. Uderzenie lidera klasyfikacji strzelców zostało zablokowane, a do kontrataku zbierał się Antoine Griezmann.

49
7
6
13
21
72'

Po przewinieniu na Lionelu Messim próba szybkiego rozegrania rzutu wolnego z wykorzystaniem Ansu Fatiego. Przed zmiennika wskoczył David Alaba i sprowokował mniej doświadczonego przeciwnika do popełnienia przewinienia.

19
11
5
6
12
71'

Stracili wiarę podopieczni Quique Setiena. Odżyła ona na zaledwie sześć minut po celnym uderzeniu Luisa Suareza. Bayern Monachium swoją swobodną wymianą podań dokumentuje wyższość nad przeciwnikiem.

51
24
4
10
12
70'
17
25
11
7
15
68'

Kingsley Coman mógł zameldować się strzałem do bramki błyskawicznie po pojawieniu się na boisku z ławki rezerwowych. W ostatnim momencie interweniował i powstrzymał zmiennika Jordi Alba.

15
7
14
6
19
67'
21
22
14
9
23
65'

Pozostało jeszcze trochę czasu na śrubowanie efektownego rezultatu. Bayern Monachium już w ćwierćfinale pobił swój rekord goli w jednej edycji Champions League. Potrzebował do tego dwóch trafień, a przymierzył do bramki już pięć razy.

45
18
8
11
12
63'

Gol! Strzelił Joshua Kimmich. Asystował mu Alphonso Davies.

Bayern Monachium jest bezlitosny dla swojego przeciwnika. Nie pozwolił długo podopiecznym Quique Setiena żyć nadzieją na odrobienie strat. Joshua Kimmich wykorzystał podanie Anthony'ego Daviesa i pokonał Marca-Andre ter Stegena po raz piąty. Siedem goli, a minęła nieco ponad godzina ćwierćfinału!

467
149
40
49
51
60'

Żółtą kartkę otrzymał Jordi Alba za niesportowe zachowanie.

28
12
10
9
11
57'

Gol! Strzelił Luis Suarez. Asystował mu Jordi Alba.

Świetne zachowanie reprezentanta Urugwaju w polu karnym Bayernu Monachium i drugi gol FC Barcelona stał się faktem. Po podaniu od Jordiego Alby z lewego skrzydła przełożył sobie zdezorientowanego Jerome'a Boatenga i pokonał płaskim uderzeniem Manuela Neuera. Odżyła nadzieja na skuteczny pościg w Barcelonie.

153
69
51
78
395
56'

FC Barcelona wymieniła podania, po czym starała się wciągnąć Bayern Monachium na własną połowę boiska. Następnie dłuższe zagranie za plecy podopiecznych Hansiego Flicka, ale przechwycone przez Manuela Neuera.

27
16
11
11
31
54'

Żółtą kartkę otrzymał Luis Suarez za faul na Thiago Alcantarze.

55
20
6
11
16
53'

Robert Lewandowski oddał uderzenie do siatki z centrum pola karnego, ale nie ma gola z powodu wcześniejszego spalonego podającego w tej sytuacji Thomasa Muellera. Nie ma żadnych wątpliwości.

29
10
6
73
35
52'

Żółtą kartkę otrzymał Alphonso Davies za faul w bocznym sektorze boiska.

8
5
11
13
22
50'

Akcja przeprowadzona na prawej stronie boiska z wykorzystaniem obecnego tam wyjątkowo Ivana Perisicia. Po wrzutce uderzenie Leona Goretzki obok spojenia słupka z poprzeczką.

15
5
5
13
20
49'

Pierwsza sytuacja podbramkowa po przerwie, więc chyba Bayern Monachium nie zamierza zmniejszać temperatury tego spotkania. Ivan Perisić miał dużo miejsca, jednak oddał strzał prosto w środek bramki i Marca-Andre ter Stegena.

16
6
6
9
12
46'

Rozpoczęła się druga połowa ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Sprawa awansu wydaje się rozstrzygnięta, ale na 100 procent będzie to wiadomo za około 45 minut.

48
22
4
4
18
46'
komentarz

Serge Gnabry jest już trzeci w klasyfikacji strzelców Ligi Mistrzów. Przed nim wyłącznie Robert Lewandowski oraz Erling Haaland.

25
4
5
9
12
komentarz

Bayern Monachium posiadał piłkę przez 53 procent czasu. Jego przewaga optyczna przełożyła się na zaliczkę 4:1 w golach, 14:4 w strzałach oraz 7:3 w uderzeniach celnych. FC Barcelona też bywała groźna, ale tworzone przez nią niebezpieczeństwo było nieporównywalnie mniejsze.

37
15
8
3
10
komentarz

Bayern Monachium nie ma litości dla przeciwnika.

30
8
4
4
10
45'

Luis Suarez dostał podanie w tempo z głębi pola i miał miejsce do oddania uderzenia z kilkunastu metrów. Poradził sobie z tą próbą Manuel Neuer.

79
25
4
5
17
44'

Bayern Monachium radzi sobie koncertowo. Był w tym meczu fragment z kilkoma poważnymi atakami zespołu z Camp Nou, ale obecnie nerwowo wymienia on podania w bezpiecznej odległości od bramki Manuela Neuera.

59
20
7
4
16
42'

Żółtą kartkę otrzymał Jerome Boateng za faul na rozpędzonym Luisie Suarezie.

21
9
21
20
74
41'

Sędzia asystent wyglądał na przekonanego i słusznie. Spalony w momencie podania Lionela Messiego w kierunku Luisa Suareza. FC Barcelona stara się poprawić wynik przed zejściem na przerwę do szatni, ale na razie to wszystko na nic.

39
16
4
9
16
40'

Dotychczas ostatniego gola strzelił Thomas Mueller - trzeci piłkarz pod względem liczby trafień w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

31
12
5
5
11
39'

Robert Lewandowski główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Blisko napastnika Bayernu Monachium znajdowali się przeciwnicy. Mało tam było miejsca do wykonania wyskoku i skończyło się prostym strzałem prosto w Marca-Andre ter Stegena.

45
10
8
18
18
38'

Przepuszczenie do Roberta Lewandowskiego przed pole karne Dumy Katalonii. Zbyt nonszalancka próba zagrania najskuteczniejszego zawodnika Bayernu Monachium, ale jeszcze korner.

31
17
17
11
27
36'

Ivan Perisić miał apetyt na strzelenie kolejnego gola. Robert Lewandowski ma pretensje do skrzydłowego Bayernu Monachium, który nie spojrzał i nie poszukał podania. Dobrze ustawiony był kapitan reprezentacji Polski.

48
13
17
24
28
35'

Jordi Alba poderwał się do ataku na prawej stronie boiska. Jego płaskie dośrodkowanie zostało przecięte szczęśliwie, co ułatwiło przechwycenie futbolówki przez Manuela Neura.

28
15
7
9
9
34'

Nieustannie pressuje Bayern Monachium na połowie przeciwnika. FC Barcelona ma ogromny problem z energiczną grą podopiecznych Hansiego Flicka. Do tego dochodzą jeszcze ogromne błędy w obronie.

73
22
3
11
16
33'

4:1. FC Barcelona jest po nieco ponad dwóch kwadransach na łopatkach. Naprawdę tylko piłkarski cud uratuje przed odpadnięciem podopiecznych Quique Setiena. Muszą martwić się o uniknięcie totalnej kompromitacji.

94
28
11
14
15
31'

Gol! Strzelił Thomas Mueller. Asystował mu Joshua Kimmich.

W takim tempie może skończyć się wynikiem podobnym do tego w meczu reprezentacji Niemiec i Brazylii w półfinale mundialu w 2014 roku. 4:1 dla Bayernu Monachium! Kapitalna gra zespołu z Bawarii. Thomas Mueller z drugim trafieniem po płaskim dośrdkowaniu z prawego skrzydła Joshuy Kimmicha.

424
150
38
27
33
28'

Czwarty gol Bayernu Monachium wisiał w powietrzu. Marc-Andre ter Stegen jeszcze utrzymał FC Barcelona na powierzchni w ćwierćfinale. Bramkarz zatriumfował w sytuacji sam na sam z Robertem Lewandowskim. Pierwsza taka szansa na gola reprezentanta Polski!

78
24
13
15
27
27'

Gol! Strzelił Serge Gnabry. Asystował mu Leon Goretzka.

Rośnie przewaga mistrza Niemiec. W tym momencie jest już o dwa milowe kroki bliżej półfinału Ligi Mistrzów niż FC Barcelona. Serge Gnabry dorzucił gola do asysty. Pokonał w sytuacji sam na sam Marca-Andre ter Stegena po miękkim podaniu z głębi pola. Kompletnie zagubił się Clement Lenglet, za którego plecami wylądowała futbolówka.

579
182
45
32
56
26'

Dwie wrzutki w krótkim okresie w kierunku centralnie ustawionych w pobliżu bramki przeciwnika Clementa Lengleta oraz Gerarda Pique. W pierwszej sytuacji Francuz został poskromiony przez defensora, a w drugim sędzia asystent zasygnalizował spalonego.

23
6
6
6
20
23'

Nie zwalniają podopieczni Hansiego Flicka. Piłka trafiła przed pole karne przedstawiciela La Ligi, skąd uderzenie oddał Thiago Alcantara. Pudło!

48
8
11
13
16
21'

Gol! Strzelił Ivan Perisić. Asystował mu Serge Gnabry.

Bayern Monachium ponownie na prowadzeniu! 2:1 w Lizbonie. Ivan Perisić jeszcze raz zaangażowany w akcję bramkową. Tym razem doświadczony skrzydłowy w roli głównej. Po przechwycie oraz podaniu w tempo Serge'a Gnabry'ego były zawodnik Interu Mediolan oddał płaskie uderzenie. Futbolówka zanim znalazła się w siatce odbiła się od stopy Clementa Lengleta oraz poprzeczki.

604
226
62
30
49
19'

Cała seria rzutów rożnych wykonywanych przez mistrza Niemiec. Różne rozegrania zaprezentowane przez podopiecznych Hansiego Flicka, a całe zamieszanie wyjaśnił piąstkowaniem Marc-Andre ter Stegen.

39
11
3
6
16
17'

Przerwana wymiana podań skrzydłowych Serge'a Gnabry'ego oraz Ivana Perisicia. Bayern Monachium miał jeszcze korner, a po dośrodkowaniu Leon Goretzka główkował wyraźnie ponad bramką Marca-Andre ter Stegena.

27
8
6
3
17
16'

Zadrżeli kibice w Monachium, kiedy zobaczyli upadek na boisko Roberta Lewandowskiego. Pewnie zdenerwował się również Hansi Flick, ale podniósł się już najlepszy strzelec Ligi Mistrzów.

51
15
8
4
13
14'

Thomas Mueller rozpoczął strzelanie w Lizbonie. Czołowy asystent Bundesligi wie, jak trafić do bramki w Champions League.

19
12
1
2
6
12'

Nie oszczędzali się piłkarze w początkowych minutach meczu i zadali przeciwnikom po jednym mocnym ciosie. Bayern Monachium prowadził dzięki praktycznie premierowemu atakowi, ale FC Barcelona nie potrzebowała dużo czasu na odpowiedź.

16
11
9
11
28
10'

Dynamiczny i to bardzo początek ćwierćfinału. Trzech zawodników z Barcelony wystartowało do chytrego dośrodkowania Lionela Messiego, ale ostatecznie nikt nie dopadł do piłki. Ta wylądowała na słupku w bramce Bayernu Monachium!

25
8
14
5
29
9'

FC Barcelona miała możliwość zdobycia prowadzenia. Nelson Semedo uruchomił przytomnym podaniem Luisa Suareza, ale rutynowany napastnik przegrał w pojedynku z równie doświadczonym Manuelem Neuerem.

48
18
11
16
36
7'
GOL SAMOBÓJCZY!!!

Gol samobójczy! David Alaba.

Klops i 1:1 w Lizbonie. Piorunujące otwarcie meczu! Już dwa gole, a Hansi Flick złapał się za głowę po niefortunnej interwencji swojego podopiecznego. David Alaba skierował futbolówkę do bramki zaskoczonego Manuela Neuera. Przeciął on płaskie podanie w kierunku Luisa Suareza, ale nie tak to powinno wyglądać.

103
68
68
143
429
4'

Gol! Strzelił Thomas Mueller. Asystował mu Robert Lewandowski.

Elegancka akcja Bayernu Monachium! Robert Lewandowski ponownie w centrum wydarzeń w meczu Ligi Mistrzów. Kapitan reprezentacji Polski wymienił podania wewnątrz pola karnego z Thomasem Muellerem, a ten pokonał płaskim uderzeniem z kilkunastu metrów swojego rodaka Marca-Andre ter Stegena. Futbolówka trafiła do ofensywnego duetu Bayernu Monachium po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Ivana Perisicia, który przytomnie uniknął spalonego. Ekipa z Niemiec na prowadzeniu w ćwierćfinale!

691
278
52
32
73
3'

Lionel Messi uruchomił Sergiego Roberto, którego płaskie dośrodkowanie w kierunku Luisa Suareza zostało z problemami powstrzymane przez Bayern Monachium. Manuel Neuer musiał naprawiać moment zawahania swojego defensora.

21
7
10
8
35
2'

FC Barcelona formalnym gospodarzem w klasycznych granatowo-bordowych pasiakach. Bayern w jasnych strojach i to ekipa z Bawarii zaatakowała jako pierwsza.

37
7
9
4
15
20:01

Hymn Ligi Mistrzów na Estadio da Luz w Lizbonie.

39
13
6
4
13
Czy Bayern Monachium awansuje do półfinału Ligi Mistrzów?
41
10
8
7
11
20:01

Ostatnie przygotowania na Estadio da Luz.

10
4
2
5
3
20:01

Robert Lewandowski strzela gole jak na zawołanie. W piątek kapitan reprezentacji Polski bierze na celownik FC Barcelona.

20
8
6
5
8
20:01

Marc-Andre ter Stegen nie miał dotąd dobrych doświadczeń w meczach z Bayernem Monachium. Przez cztery lata rywalizował z jego piłkarzami ofensywnymi jako bramkarz Borussii M'gladbach, a później już po transferze do FC Barcelona wystąpił przeciwko Bawarczykom w Lidze Mistrzów.

10
3
2
4
7
20:01

Piłkarze Bayernu Monachium na stadionie.

13:32

Robert Lewandowski zmierzy się między innymi z Lionelem Messim. Polak jest królem strzelców Bundesligi i murowanym kandydatem na najlepszego snajpera Ligi Mistrzów. Argentyńczyk zdobył najwięcej bramek w poprzedniej edycji Champions League, a także został najskuteczniejszym zawodnikiem La Ligi.

17
7
4
1
4
13:32

Hansi Flick przed konfrontacją z wicemistrzem Hiszpanii.