Bundesliga: 7. kolejka
07 lis 2020 18:30
90+3'

Nie ma gola Roberta Lewandowskiego z powodu spalonego. Drugie anulowane trafienie napastnika Bayernu Monachium w tym meczu.

33
14
28
58
295
90+1'

Żółtą kartkę otrzymał Axel Witsel za staranowanie Javiego Martineza.

Borussia Dortmund
64
29
16
18
19
90'

Doliczone pięć minut.

23
9
25
12
28
87'

Marco Reus miał wielką szansę na doprowadzenie do remisu, jednak nie przymierzył swoim uderzeniem z powietrza! Erling Haaland pokazał swojemu kompanowi z zespołu, że była jeszcze szansa na wykonanie podania do idealnie ustawionego reprezentanta Norwegii. Jest nerwowo, jest interesująco w der Klassikerze.

23
14
17
14
21
85'

Po trafieniu Erlinga Haalanda gospodarze mają kilka minut na zapunktowanie. Nie chcą, żeby doszło do powtórki wyniku z Superpucharu Niemiec.

9
9
11
10
22
83'

Gol! Strzelił Erling Haaland. Asystował mu Raphael Guerreiro.

Gole w tym pojedynku chodzą parami. Erling Haaland odpowiedział na trafienie Leroya Sane. Norweg tym razem nie pozwolił sobie na pudło, nie dał się złapać w pułapkę ofsajdową i po wymanewrowaniu Manuela Neuera oddał uderzenie na 2:3 do bramki. Końcówka pojedynku powinna być pasjonująca.

54
28
30
45
128
82'

Żółtą kartkę otrzymał Robert Lewandowski za przewinienie w centrum boiska.

Bayern Monachium
15
11
22
32
87
80'

Gol! Strzelił Leroy Sane. Asystował mu Robert Lewandowski.

Leroya Sane można oczywiście chwalić nie tylko za działania obronne. Tym razem reprezentant Niemiec przydał się Bayernowi Monachium w szybkim ataku. Przyjezdni odebrali futbolówkę Erlingowi Haalandowi, po czym popędzili z nią w kierunku bramki Romana Burkiego. Leroy Sane dostał podanie od Roberta Lewandowskiego i miał dużo czasu, żeby wymyślić sposób na umieszczenie futbolówki w bramce. 1:3 w Dortmundzie!

276
123
32
20
30
76'

Borussia Dortmund musi biegać za przeciwnikami również do obrony. Triumfator Ligi Mistrzów jest zbyt doświadczonym zespołem, żeby ograniczać się wyłącznie do odpierania ataków przeciwnika. Leroy Sane popracował i nie pozwolił na dośrodkowanie Julianowi Brandtowi.

18
8
9
3
8
74'

Borussia Dortmund w rozegraniu na obrzeżach pola karnego przeciwnika. Podopieczni Hansiego Flicka byli skoncentrowani, przesunęli się na czas i nie pozwolili realnie zagrozić Manuelowi Neuerowi. Doświadczony bramkarz Bayernu Monachium nie musi dotąd interweniować często w der Klassikerze.

15
9
8
2
5
71'

Piłka po dośrodkowaniu wykonanym przez Roberta Lewandowskiego poleciała ponad poprzeczką w bramce Romana Burkiego. Bramkarz Borussii Dortmund musiał uważać aż do momentu lądowania futbolówki, żeby nie wylądowała ona za jego kołnierzem w sieci. Korner dla Bayernu Monachium.

25
12
10
3
12
69'
2
6
10
4
3
69'
69'
69'
10
2
8
5
8
68'

Przerwa w grze po przewinieniu popełnionym przez Corentina Tolisso. Trener Hansi Flick najpewniej nie będzie złościć się na swojego zmiennika, ponieważ w odpowiednim momencie zahamował on budowaną przez Borussię Dortmund akcję. Będą kolejne zmiany w obu obozach.

5
4
2
3
5
66'

Pozostało mało czasu na reakcję Borussii Dortmund. Gospodarze szukają swoimi zagraniami ustawionego na desancie Erlinga Haalanda. Coraz mniej wskazuje na to, że gospodarze przerwą pasmo niepowodzeń w konfrontacjach z Bayernem Monachium, ale po takim zakończeniu pierwszej części nie wypada o niczym przesądzać zawczasu.

11
7
8
7
7
63'

Lucien Favre podszedł do linii bocznej boiska i widać, że zaczyna się denerować tym, jak wygląda konfrontacja. Pozwolenie Bayernowi Monachium na odwrócenie wyniku po objęciu prowadzenia w ostatnich minucie podstawowego czasu w pierwszej połowie było dość karygodnym zachowaniem.

9
8
7
9
5
60'
57'

Trenerzy spoglądają coraz częściej w kierunku zawodników rezerwowych. W pierwszej połowie Hansi Flick musiał przeprowadzić jedną zmianę z powodu kontuzji Joshuy Kimmicha. Za pomocnika, który opuścił boisko z łzami w oczach, wszedł Corentin Tolisso i pomógł Bayernowi Monachium w zdobyciu prowadzenia.

6
8
7
6
3
53'

Dynamiczna konfrontacja z atakami w obu stronach boiska. Nie trzeba było długo czekać na dwa uderzenia Erlinga Haalanda w krótkim okresie. Oba niecelne, ale Norweg nie daje chwili na złapanie oddechu defensorom z Monachium.

9
8
20
14
12
51'

Rozsypała się Borussia Dortmund, a przecież w pierwszej połowie potrafiła wyjść na prowadzenie. Szczęście podopiecznych Luciena Favre'a, że nie stracili już kolejnego gola po uderzeniu Kingsleya Comana. Tym razem piłka trafiła w słupek Romana Burkiego.

26
12
15
11
13
50'

Robert Lewandowski na 2:1. To jego specjalność!

114
56
8
5
15
48'

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Asystował mu Lucas Hernandez.

Po raz drugi w tym meczu można ogłosić gola Roberta Lewandowskiego i tym razem już bezsprzecznie oraz nieodwracalnie. Kapitan reprezentacji Polski z trafieniem w der Klassikerze. W odpowiednim momencie oderwał się od zbyt ospałego we własnym polu karnym Matsa Hummelsa i perfekcyjnie przymierzył głową po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Lucasa Hernandeza. Roman Burki bez szans i Bayern Monachium jest już na prowadzeniu na terenie przeciwnika.

615
272
62
18
37
46'

Tym razem od środka Borussia Dortmund. W pierwszej połowie drużyny zadały sobie po jednym mocnym ciosie w końcówce rundy. W ten sposób zrobiło się interesująco, ale ani gospodarze, ani goście nie przybliżyli się do zwycięstwa w der Klassikerze.

7
45+4'

Gol! Strzelił David Alaba. Asystował mu Thomas Mueller.

Wysoka cena zapłacona przez Borussię Dortmund za przewinienie blisko własnego pola karnego. Dobre rozegranie rzutu wolnego, a uderzenie do bramki na 1:1 oddał David Alaba.

193
96
21
26
30
45+3'

Żółtą kartkę otrzymał Thomas Delaney za przewinienie blisko własnego pola karnego.

19
13
7
7
11
45'

Doliczone trzy minuty.

12
8
5
10
8
45'

Gol! Strzelił Marco Reus. Asystował mu Raphael Guerreiro.

Piłka blisko linii pola karnego Bayernu Monachium. Ostatecznie akcja rozegrana z wykorzystaniem ustawionego na skraju szesnastki Raphaela Guerreiro, którego płaskie dośrodkowanie zostało podsumowane strzałem do bramki przez Marco Reusa. Efektownie, potężnie, celnie. W ostatniej minucie podstawowego czasu w pierwszej połowie Borussia Dortmund zdobyła dla siebie prowadzenie. Bolesny cios dla Bawarczyków.

50
33
37
46
117
41'

Alex Witsel zamknął dośrodkowanie z lewego skrzydła. Pomocnik zaskoczył defensorów Bayernu Monachium i znalazł się bez obstawy w pobliżu bramki Manuela Neuera. Jego uderzenie było dalekie od perfekcyjnego i odetchnęli kibice w Bawarii z ulgą.

12
15
9
6
9
39'

Joshua Kimmich zszedł z boiska prosto do szatni i nie był w stanie zrobić tego samodzielnie bez pomocy masażystów Bayernu Monachium. Przyjezdni w dalszej fazie meczu muszą sobie radzić bez jednego z liderów, który swoim finezyjnym uderzeniem rozstrzygnął poprzedni der Klassiker w Dortmundzie.

5
4
10
29
14
37'
12
5
20
11
15
36'

Żółtą kartkę otrzymał Joshua Kimmich, ponieważ to on faulował.

6
3
23
6
11
35'

Przerwa w grze spowodowana kontuzją Joshuy Kimmicha. Wygląda to niebezpiecznie dla Bayernu Monachium, a przede wszystkim dla samego zawodnika.

4
2
6
20
18
32'

David Alaba zabrał się za wykonanie rzutu wolnego blisko linii pola karnego Borussii Dortmund. Uderzenie zostało zablokowane przez ciasno ustawionych gospodarzy. Jeszcze poprawka, ale również ona poskromiona przez podopiecznych Luciena Favre'a.

4
3
9
7
14
30'

Na zakończenie drugiego kwadransa niebezpieczne rozegranie Borussii Dortmund z wykorzystaniem rozpędzonego na prawym skrzydle Thomasa Meuniera. Uruchomił go podaniem Erling Haaland. Akcja podsumowana przyblokowanym uderzeniem i gospodarze musieli zadowolić się wypracowaniem rzutu rożnego.

11
8
5
7
9
28'

Bayern Monachium kontynuuje wyraźne przyspieszenie. Był w grze podopiecznych Hansiego Flicka niemrawy fragment, jednak ostatnie minuty ze wskazaniem na nich. Leon Goretzka po raz drugi w meczu oddał celne uderzenie, ale ponownie nie pokonał nim Romana Burkiego.

11
3
3
4
11
24'

Robert Lewandowski strzelił z bliska do siatki, ale nie ma gola z powodu spalonego. Piłkę dostarczył napastnikowi Kingsley Coman, ale w momencie tego dogrania sędziowie w wozie zobaczyli kapitana reprezentacji Polski za linią obrońców Borussii Dortmund. Pech! Centymetry!

15
11
11
43
104
22'

Erling Haaland wybiegł sam na sam z Manuelem Neuerem. Poderwali się wszyscy sztabowcy oraz rezerwowi Borussii Dortmund z ławki, jednak bez powodu. Po pierwsze Norweg strzelił niecelnie, a po drugie jeszcze był na spalonym, więc nawet w razie przymierzenia nie byłoby zapewne uznanego gola.

28
26
8
9
12
20'

Bawarczycy zdobyli przewagę optyczną pod względem posiadania futbolówki. Lucien Favre jakby nie tego oczekiwał od swoich podopiecznych i postanowił powstać z ławki rezerwowych.

14
2
3
1
10
18'

Dośrodkowanie Lucasa Hernandeza z lewego skrzydła zostało poskromione przez czujnych na linii własnego pola karnego podopiecznych Luciena Favre'a. Robert Lewandowski miał dotychczas jedna szansę na strzelenie gola po niespełna minucie rywalizacji.

12
1
1
5
10
16'

Blisko Erlinga Haalanda był Jerome Boateng i nie dość, że nie pozwolił na popędzenie w kierunku bramki strzeżonej przez Manuela Neuera, to jeszcze na dodatek sprowokował najskuteczniejszego zawodnika Borussii Dortmund do popełnienia przewinienia.

16
4
3
3
5
14'

Dla odmiany rzut rożny dla Bayernu Monachium. Na dobre dośrodkowanie oczekiwał między innymi Robert Lewandowski, ale piłka spadła po ponowieniu wrzutki na głowie Leona Goretzki. Uderzenie tego pomocnika zostało wybronione przez odpowiednio ustawionego na linii Romana Burkiego.

15
5
5
5
7
12'

Nie wyglądało to zgrabnie, raczej pojedynek dwóch słoni w składzie porcelany. W efekcie korner dla Borussii Dortmund, a dośrodkowanie spod chorągiewki zostało powstrzymane przez odpowiednio ustawionych defensorów Bayernu Monachium.

11
10
5
3
1
10'

Bayern Monachium nie atakował niebezpiecznie w ostatnich minutach. Thomas Mueller nie wystartował w odpowiednim momencie do podania z głębi pola i został złapany na spalonym. Było widać rozczarowanie na twarzy byłego reprezentanta Niemiec, ale nie zamierza oczywiście tego dłużej rozpamiętywać.

8
6
13
3
2
8'

Piłki wrzucane za plecy wysoko ustawionych obrońców Bayernu Monachium. Pomaga w rozbrajaniu ofensywy gospodarzy Joshua Kimmich, który przed momentem zanotował dobrą interwencję kilka metrów od własnego pola karnego.

18
6
6
4
5
5'

Borussia Dortmund ponownie miała sporo miejsca w szesnastce przeciwnika. Nie było tam decyzji o oddaniu uderzenia, natomiast zrobił to ostatecznie zza pola karnego Axel Witsel. Nieznaczne pudło pomocnika.

10
6
6
7
13
3'

Erling Haaland odpowiedział swoim rajdem w pole karne Bayernu Monachium. Odrobinę zapędził się w niepożądanym kierunku, a późniejsze podanie spod linii bramkowej zostało przechwycone przez skoncentrowanego Manuela Neuera.

15
6
5
9
9
1'

Pierwsza szansa na strzelenie gola przed Robertem Lewandowskim. Nie minęła minuta i kapitan reprezentacji Polski mógł wpakować piłkę do bramki Romana Burkiego. Wylądowała ona pod jego nogami w sporym zamieszaniu, ale sytuacyjne uderzenie było wyłącznie w boczną siatkę. Już ostrzeżenie dla z reguły szczelnej defensywy Borussii Dortmund.

41
12
9
6
9
Czy Robert Lewandowski strzeli gola w meczu z Borussią Dortmund?

17:40

Wspomnień czar. Zobaczymy, czy najbliższy der Klassiker będzie równie pomyślny dla Bayernu Monachium.

7
4
1
2
01:47

Erling Haaland w tym sezonie strzelił Bayernowi Monachium gola w meczu o Superpuchar Niemiec.

6
5
2
1
5
01:47

W środku tygodnia drużyny odniosły zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Borussia Dortmund pokonała 3:0 na wyjeździe Club Brugge, a Bayern Monachium dzięki znakomitemu przyspieszeniu w końcówce zdemolował 6:2 Red Bull Salzburg.

6
3
1
1
2
01:47

Piłkarze Bayernu Monachium w drodze do Dortmundu.

4
3
1
2
3
01:47

Michael Zorc uciekał na konferencji prasowej od porównań Roberta Lewandowskiego z Erlingiem Haalandem.

5
3
1
1
1
01:47

W Dortmundzie zmierzą się trzej topowi piłkarze klasyfikacji kanadyjskiej Bundesligi. Najlepszy w rankingu jest Robert Lewandowski, który w pięciu występach zdążył strzelić 10 goli, a przy trzech asystować. Ponadto na boisku należy spodziewać się Thomasa Muellera w barwach Bayernu Monachium oraz Erlinga Haalanda w koszulce Borussii Dortmund.

5
4
2
1
1
01:47

Kluby z Monachium i z Dortmundu znalazły się na szczycie tabeli w poprzednim tygodniu. Pomogła w tym Borussia M'gladbach, która odniosła zwycięstwo 1:0 w meczu z dotychczasowym liderem RB Lipsk.