Juventus FC
17' F. Bernardeschi 90+2' Rodrigo Bentancur
Benevento Calcio
9' Alessandro Tuia 69' Adolfo Gaich 75' Federico Barba 84' Andres Tello 75' Luca Caldirola
0:1
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Żółtą kartkę otrzymał Luca Caldirola (Benevento Calcio).

Juventus FC - zmiana: schodzi Arthur, wchodzi Rodrigo Bentancur.

Koniec meczu.

Żółtą kartkę otrzymał Rodrigo Bentancur (Juventus FC).

Sędzia doliczył 4 minuty.

W ostatnich minutach jedno niebezpieczne uderzenie z rzutu wolnego, jednak efekt taki sam jak po wcześniejszych próbach pokonania Lorenzo Montipo. Gotuje się w polu karnym beniaminka, ale w miarę kontrolują to podopieczni Filippo Inzaghiego.

Niespodzianka wisi w powietrzu. Pozostało kilka minut, a zmobilizowani przyjezdni radzą sobie z atakami Juventusu. Cristiano Ronaldo próbuje coś zdziałać indywidualnymi rajdami, jednak to ryzykowne pokładać nadzieję w pojedynczych zrywach jednego zawodnika.

Żółtą kartkę otrzymał Andres Tello (Benevento Calcio).

Benevento Calcio - zmiana: schodzi Perparim Hetemaj, wchodzi Bryan Dabo.

Benevento Calcio - zmiana: schodzi Adolfo Gaich, wchodzi Giuseppe Di Serio.

Na 10 minut przed końcem podstawowego czasu indywidualna akcja przeprowadzona przez Cristiano Ronaldo. Uderzenie Portugalczyka zostało sparowane ponad poprzeczkę przez czujnego Lorenzo Montipo. Coraz bliżej niespodziewanego czystego konta jest bramkarz Benevento Calcio.

Żółtą kartkę otrzymał Federico Barba (Benevento Calcio).

Benevento Calcio postara się wszystkimi możliwymi sposobami utrzymać wynik do końca. Gospodarze mają jeszcze kwadrans na odwrócenie rezultatu, ponieważ nawet remis będzie olbrzymim rozczarowaniem dla zespołu prowadzonego przez Andreę Pirlo.

Juventus FC - zmiana: schodzi Adrien Rabiot, wchodzi Rodrigo Bentancur.

Benevento Calcio - zmiana: schodzi Gianluca Lapadula, wchodzi Gianluca Caprari.

Benevento Calcio - zmiana: schodzi Daam Foulon, wchodzi Andres Tello.

Gol! Strzelił Adolfo Gaich.

Benevento Calcio na prowadzeniu w Turynie i to jest już sensacyjny obrót wydarzeń. Adolfo Gaich pokonał Wojciecha Szczęsnego praktycznie pierwszym uderzeniem celnym z linii pola karnego. Napastnik poradził sobie po prezencie od Arthura Melo. Brazylijczyk "asystował" przeciwnikowi. Pomocnik zachował się po prostu karygodnie, ponieważ zagrał niedokładnie w poprzek własnego pola karnego.

Niebezpiecznie Federico Barba, jednak nie wrzucił piłki za kołnierz własnego bramkarza. Defensor Benevento Calcio został uratowany przez Lorenzo Montipo, który zapobiegł golowi samobójczemu po dośrodkowaniu Dejana Kulusevskiego.

Kolejna seria podań podopiecznych Andrei Pirlo. Piłka trafiła na prawe skrzydło do Dejana Kulusevskiego, którego dogranie zostało zablokowane przez Lucę Caldirolę. Jeszcze korner dla mistrza Włoch, którego rozegranie zakończyło się strzałem Cristiano Ronaldo nieznacznie obok słupka.

Ponad godzina konfrontacji w Turynie za zawodnikami, a wynik jak nie zmieniał się, tak nadal nie zmienia. Juventus buduje ataki na obrzeżach pola karnego przeciwnika, a ten ze stoickim spokojem odpiera te rozegrania. Lorenzo Montipo nie musi wykonywać żadnych spektakularnych interwencji między słupkami.

Dejan Kulusevski blisko bramki Lorenzo Montipo. Skrzydłowy wstrzelił piłkę, która co prawda ominęła golkipera, ale nie została wykorzystana przez żadnego napastnika Juventusu do oddania uderzenia z bliska do siatki.

Przewaga Juventusu pod względem posiadania piłki nie jest jakimkolwiek zaskoczeniem. Andreę Pirlo powinien martwić efekt ataku pozycyjnego Bianconerich, ponieważ sporadycznie dzieje się coś interesującego pod bramką strzeżoną przez Lorenzo Montipo.

Kompletnie nieudane dośrodkowanie Federico Bernardeschiego. Piłka została sprzątnięta blisko pola karnego przez Danilo, jednak jego zagranie było równie nieudane jak poprzednie reprezentanta Włoch. Ponownie cierpkie słowa nadają się do skomentowania ataku Juventusu, a czas mija.

Podanie do Federico Chiesy na skraj pola karnego. Próba pokonania Lorenzo Montipo uderzeniem z bardzo ostrego kąta, ale wystrzelił piłkę w powietrze wyraźnie ponad poprzeczką. W taki sposób Juventusowi będzie trudno o pokonanie golkipera zespołu ze Stadio Ciro Vigorito.

Przyglądamy się już wydarzeniom w drugiej połowie spotkania. Juventus powinien zaprezentować się lepiej po przerwie, ponieważ poprzeczka jest zawieszona nisko. Benevento Calcio zapewne nie zmieni zasadniczo pomysłu na grę, ale może poszuka sposobu na pokonanie Wojciecha Szczęsnego.

Rozpoczęła się druga połowa.

Czy po przerwie padnie minimum gol?

Przerwa.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Pierwsza połowa bezbramkowa, a szans na zmuszenie do kapitulacji Wojciecha Szczęsnego albo Lorenzo Montipo było niewiele. Juventus przebudził się dopiero w kwadransie poprzedzającym przerwę, jednak możliwości zdobycia prowadzenia nie wykorzystał Alvaro Morata. Benevento Calcio bez kompleksów i z mocnym postanowieniem zapunktowania w jaskini lwa.

Lorenzo Montipo mógł zostać napomniany żółtą kartką za zagranie ręką poza własnym polem karnym. Po karygodnym błędzie bramkarza Benevento Calcio była możliwość pokonania go zagraniem z rzutu wolnego. Federico Bernardeschi nie przebił się jednak przez ciasno ustawionych podopiecznych Filippo Inzaghiego.

Pozostało pięć minut do końca podstawowego czasu w pierwszej połowie. Kwadrans poprzedzający przerwę jest okresem przebudzenia Juventusu, jednak nie wykorzystał on swoich szans na potwierdzenie tego prowadzeniem. Stara Dama lubi zdobywać bramki do szatni i może to potwierdzić.

Po rzucie rożnym również zrobiło się niebezpiecznie. Pierwsze uderzenie, oddane przez Leonardo Bonucciego, zostało obronione przez Lorenzo Montipo. Jeszcze rewelacyjna szansa na wykonanie dobitki do sieci, ale poniosło Alvaro Moratę i wystrzelił futbolówkę w powietrze.

Rzut karny dla Juventusu za zagranie ręką Daama Foulona, a może nie? Rosario Abisso gwizdnął, ale po obejrzeniu powtórek postanowił przyznać się do błędu. Wyłącznie korner dla podopiecznych Andrei Pirlo.

Jak na zawołanie, pierwsza akcja Juventusu zakończona uderzeniem celnym na bramkę przyjezdnych. Indywidualna szarża Alvaro Moraty blisko pola karnego i to reprezentant Hiszpanii przetestował formę Lorenzo Montipo płaskim strzałem.

Mamy dwa kwadranse spotkania za sobą, a Juventus niezmiennie w trybie ekonomicznym. Bianconeri denerwują swoich kibiców ospałą grą, w której brakuje czegoś żwawszego, bardziej niekonwencjonalnego.

Przyspieszenie oraz dośrodkowanie Dejana Kulusevskiemu. Ani Cristiano Ronaldo, ani Alvaro Moracie nie udało się dotrzeć do piłki kopniętej przez reprezentanta Szwecji. Stojący w bramce przyjezdnych Lorenzo Montipo mógł ponownie pochwalić swoich defensorów za skuteczne zachowanie.

Ciekawe, że pod względem liczby strzałów przeważa 3:2 Benevento Calcio. W tej statystyce podopieczni Filippo Inzaghiego objęli prowadzenie w ostatnich minutach, kiedy to jeden z nich próbował pokonać Wojciecha Szczęsnego po wrzutce z rzutu wolnego. Futbolówka strącona głową przeleciała ponad poprzeczką.

Niebezpieczna akcja budowana przez duet najbardziej wysuniętych zawodników Juventusu, czyli Cristiano Ronaldo oraz Alvaro Moratę. Ostatecznie uderzenie oddawał Danilo i trafił w twardo stojącego na nogach defensora Benevento Calcio. Osierocona przez Kamila Glika formacja radzi sobie z dotychczasowymi atakami Bianconerich.

Pozycyjne rozegranie grających w granatowych strojach podopiecznych Andrei Pirlo. Piłka toczyła się spokojnie po połowie przeciwnika i nie dotarła w pobliże bramki Lorenzo Montipo. Krótka przerwa w grze była spowodowana urazem Perparima Hetemaja.

Żółtą kartkę otrzymał F. Bernardeschi (Juventus FC).

Pierwsza akcja Benevento Calcio zakończona uderzeniem. Odrobinę miejsca na połowie Bianconerich wypracował sobie Gianluca Lapadula, jednak reprezentantowi Peru nie udało się przymierzyć w bramkę Wojciecha Szczęsnego. Polak pozostaje widzem w tym spotkaniu i musi poczekać na pierwszą okazję do zaprezentowania interwencji.

Po nieudanym wykonaniu rzutu wolnego Benevento Calcio znalazło się w opałach i sprowokowało Juventus do przeprowadzenia kontrataku. Beniaminek został uratowany przez Alessandro Tuię, jednak defensor musiał pogodzić się z napomnieniem żółtą kartką przez Rosadio Abisso za przewinienie taktyczne.

Żółtą kartkę otrzymał Alessandro Tuia (Benevento Calcio).

Na razie jedna sytuacja podbramkowa stworzona przez Bianconerich, jednak uderzenie Cristiano Ronaldo nie było dostatecznie wypieszczone. Przez moment zapachniało również zagrożeniem dla podopiecznych Andrei Pirlo, jednak Wojciech Szczęsny zdążył z asekuracją odrobinę niezdarnego we własnym polu karnym Matthijsa de Ligta.

Juventus FC rozpoczął konfrontację z mającym dużym problem z punktowaniem beniaminkiem. Podopieczni Andrei Pirlo zamierzają wykorzystać atut własnego boiska i zdobyć komplet punktów. Benevento Calcio marzy o przełamaniu się i zarazem sprawieniu niespodzianki.

Początek meczu.

Wojciech Szczęsny zagra od początku meczu w bramce Juventusu, a Kamil Glik pauzuje z powodu kartek.

Trening zespołu z Benewentu przed wyprawą do Turynu.

Sędzia: Rosario Abisso

Podopieczni Filippo Inzaghiego oberwali w poprzednim meczu od ACF Fiorentiny.

Benevento Calcio ma duży problem z punktowaniem w rundzie wiosennej. Drużyna prowadzona przez Filippo Inzaghiego przegrała poprzednie spotkanie 1:4 z ACF Fiorentiną. Beniaminek kompletnie nie poradził sobie z Dusanem Vlahoviciem. Serb strzelił mu trzy gole.

Juventus FC wygrał poprzednie spotkanie na Sardynii.

W meczu po odpadnięciu z Ligi Mistrzów podopieczni Andrei Pirlo odnieśli zwycięstwo 3:1 z Cagliari Calcio. W pierwszej połowie zdominowali wydarzenia na boisku, a Cristiano Ronaldo odpowiedział na krytykę klasycznym hat-trickiem. Po przerwie zespół z Turynu nie prezentował już nic, co mogło spodobać się jego kibicom.

Przygotowania zespołu z Turynu.

W jednym z niedzielnych spotkań w lidze włoskiej zmierzą się Juventus FC z Benevento Calcio. Stara Dama walczy minimum o podium na zakończenie sezonu, a może dobrym wynikiem wywrzeć większą presję na prowadzącym w walce o mistrzostwo Włoch, a aktualnie pauzującym Interze Mediolan.