Juventus FC
49' Federico Chiesa 63' Federico Chiesa 90+3' Federico Chiesa 92' Juan Cuadrado 103' F. Bernardeschi 114' Adrien Rabiot 117' Adrien Rabiot
FC Porto
19' Sergio Oliveira 45+2' Otavio 52' Mehdi Taremi 54' Mehdi Taremi 97' Sergio Oliveira 115' Sergio Oliveira 120+2' Chancel Mbemba
3:2
Obejrzyj wideo Ukryj wideo

Koniec. FC Porto w ćwierćfinale Ligi Mistrzów!

Żółtą kartkę otrzymał Chancel Mbemba.

Juventus szuka gola dającego awans. Jednak czasu ma bardzo niewiele.

Jeszcze 3 minuty emocji!

FC Porto. Schodzi: Sergio Oliveira. Wchodzi: Mamadou Loum.

FC Porto. Schodzi: Jesus Corona. Wchodzi: Diogo Leite.

Gol! Strzelił Adrien Rabiot. Asystował mu F. Bernardeschi. Juventus jeszcze wraca do gry! Do dogrania Bernardeschiego doszedł Rabiot i jest 3:2! Juventusowi do awansu brakuje jednego gola!

Gol! Strzelił Sergio Oliveira. A jednak Porto krok od awansu! Z rzutu wolnego uderzył Oliveira, Szczęsny nie zdołał skutecznie interweniować. Futbolówka przeleciała pod murem, bramkarz ją trącił, ale to niewiele pomogło. 2:2!

Żółtą kartkę otrzymał Adrien Rabiot.

Strzał Moraty, ale zbyt słaby i bramkarz dość pewnie obronił.

Jeszcze Juventus stara się coś zdziałać. Jednak czasu ma coraz mniej. Czyżby jednak rzuty karne?

Strzelał Ronaldo, trafił jednak w Pepe.

Minuty płyną, piłkarze już wyraźnie są zmęczeni trudami gry. Nikt nie chce zbytnio ryzykować.

FC Porto. Schodzi: Moussa Marega. Wchodzi: Toni Martinez.

Rozpoczął się ostatni kwadrans rywalizacji!

Krótka przerwa na zmianę stron i gramy dalej!

Sędzia doliczył 2 minuty.

Żółtą kartkę otrzymał F. Bernardeschi. To się nazywa wejście!

Juventus. Schodzi: Federico Chiesa. Wchodzi: F. Bernardeschi.

Juventus. Schodzi: Arthur. Wchodzi: Dejan Kulusevski.

Dobiega końca pierwsza część dogrywki. Niewiele się w niej działo. Coś czujemy, że za moment Juventus ruszy na rywala.

Do dogrania w pole karne doszedł Marega, uderzył jednak wprost w dobrze ustawionego Szczęsnego.

Żółtą kartkę otrzymał Sergio Oliveira.

Juventus szuka zwycięskiej bramki. Gospodarze w ataku. Przed momentem zablokowany został McKennie.

Żółtą kartkę otrzymał Juan Cuadrado.

Juventus gra w przewadze i ma zamiar uniknąć rzutów karnych. Porto liczy na swój moment w dodatkowych dwóch kwadransach.

Rozpoczęła się dogrywka!

Koniec regulaminowego czasu. Przed nami dogrywka.

Żółtą kartkę otrzymał Federico Chiesa.

Juventus krok od szczęścia. Strzał Cuadrado zatrzymał się na poprzeczce!

Piłka w bramce gości, jednak trafienie nie zostało uznane. Morata był na spalonym, co potwierdził później VAR.

Jeszcze 5 minut przed nami i prawdopodobnie dogrywka.

FC Porto. Schodzi: Mateus Uribe. Wchodzi: Marko Grujić.

Strzał rozpaczy Rabiota. Bardzo daleko od celu.

Kolejna okazja gości. Strzelał Marega, piłka minęła bramkę Juventusu.

W końcu musiał pokazać się Szczęsny. Polaka starał się pokonać Sarr, jednak uderzył zbyt słabo.

Do strzału doszedł Chiesa, jednak uderzył zbyt słabo i bramkarz pewnie obronił.

Akcja Juve zatrzymana. Na spalonym Chiesa.

Do uderzenie głową doszedł CR7. Strzał gwiazdy gospodarzy minął jednak cel.

Porto w ostatnich minutach skutecznie się broni. Dogrywka nabiera coraz realniejszych kształtów.

Juventus. Schodzi: Aaron Ramsey. Wchodzi: Weston McKennie.

Juventus. Schodzi: Leonardo Bonucci. Wchodzi: Matthijs de Ligt.

FC Porto. Schodzi: Zaidu Sanusi. Wchodzi: Luis Diaz.

Gospodarze cały czas przeważają. Strzelał Rabiot, Marchesin utrzymuje Porto przy nadziei.

Zagranie do Ronaldo. Portugalczyk kolejny raz na spalonym.

Na teraz mamy dogrywkę, ale gol dla którejkolwiek z drużyn sytuację zmienia.

Jeszcze VAR sprawdzał czy wszystko jest w porządku. Gol został uznany.

Gol! Strzelił Federico Chiesa. Asystował mu Juan Cuadrado. Juventus na prowadzeniu! Do dośrodkowania doszedł Chiesa i strzałem głową pokonał bramkarza. 2:1!

FC Porto. Schodzi: Otavio. Wchodzi: Malang Sarr.

Dwa kwadranse do końca. Gospodarze w ataku!

Jak to nie wpadło? Chiesa atakował piłkę kilka metrów przed bramką. Wyszedł strzał wślizgiem, futbolówka odbiła się od słupka!

Juventus w ataku. Mistrzowie Włoch czasu mają jeszcze dość dużo. Jeden gol do dogrywki, dwa do awansu. Co na to Porto?

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Mehdi Taremi. Porto w osłabieniu! Juventus przed wielką szansą.

Żółtą kartkę otrzymał Mehdi Taremi.

Do dogrania z rzutu rożnego doszedł Ramsey. Uderzenie zdołał obronić bramkarz.

Gol! Strzelił Federico Chiesa. Asystował mu Cristiano Ronaldo. O właśnie! O takim początku 2. połowy można było marzyć. Ronaldo w polu karnym do Chiesy, a ten do efektownym uderzeniem z ok. ośmiu metrów trafił pod poprzeczkę do bramki na 1:1! Juventus potrzebuje gola, aby doprowadzić do dogrywki.

Czekamy na pierwsze okazje bramkowe. Wydawało się, że Juventus rzuci się na rywala, tak na razie się jednak nie dzieje.

Sędzia rozpoczął 2. połowę.

Przerwa. Porto o 45 minuto od awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

Uderzał Sergio Oliveira, Szczęsny nie dał się zaskoczyć.

Żółtą kartkę otrzymał Otavio.

Ostre zagranie Chiesy. Sędzia kartki jednak nie pokazał.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Porto nie pozwala rywalom na wiele. Goście do przerwy raczej dowiozą prowadzenie.

Czuć dym! Pożar? Nie, to Ronaldo na spalonym.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzał Arthur. Pomocnik trafił jednak w obrońcę.

Milowym krokiem zbliżamy się do przerwy. Sporo się dzieje, ale mamy wrażenie, że jeszcze dużo się wydarzy.

W końcu pokazał się Cristiano Ronaldo. Strzał został jednak zablokowany.

Problemy ma Pepe. Krótka przerwa w grze.

Kolejna okazja przed Juventusem. Strzelał Rabiot, po raz kolejny dobrze między słupkami gości zachował się Agustin Marchesin.

Mogło być 1:1. Przed szansą Morata, Agustin Marchesin wyszedł z opresji obronną ręką.

Porto szuka drugiej bramki i spokoju. Strzał Zaidu, piłka minęła jednak cel.

Tymczasem Porto w kolejnym ataku. Przed szansą znalazł się Corona. Strzał jednak nie mógł zaskoczyć Szczęsnego.

Juventus po stracie gola nie potrafi odpowiedzieć rywalowi. A czas płynie.

Juventus chcąc doprowadzić do dogrywki musi zdobyć dwa gole.

Gol! Strzelił Sergio Oliveira. Pewny strzał Oliveiry z rzutu karnego. Szczęsny zmylony i piłka w bramce. Porto uczyniło kolejny krok w kierunku ćwierćfinału! 0:1.

Taremi padł w polu karnym. "Jedenastka" dla gości! Faulował Demiral.

Więcej z gry ma Juventus. Porto szans szuka w szybkich wyjściach. Mecz po żywym początku uspokoił się.

Akcja za akcję. Strzał Otavio, piłka minęła bramkę Juventusu.

Zagranie do Chiesy, ten jednak znalazł się na spalonym. Akcja została przerwana.

Sporo się dzieje od początku spotkania. Przed momentem dogranie z rzutu wolnego, uderzał Ramsey, ale w bramkę nie trafił.

Porto przed znakomitą szansą! Uderzał z siedmiu metrów Taremi, został jednak zablokowany. Poprawka zatrzymała się na poprzeczce. Sporo szczęścia miał Wojciech Szczęsny.

Przypomnijmy, że gospodarzom do awansu wystarcza wygrana 1:0. Jeśli Porto zdobędzie gola, wówczas wszystko się zmieni.

Szybka odpowiedź Juventusu. Do dośrodkowania doszedł Morata, strzał głową zdołał obronić bramkarz!

Zaatakowało Porto. Z okolic pola karnego na strzał zdecydował się Uribe. W bramkę jednak nie trafił.

Gramy!

Mecz poprowadzi Bjoern Kuipers (Holandia).

Która z drużyn awansuje do kolejnej rundy?

Przed nami rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów. Juventus podejmuje Porto. W pierwszym spotkaniu wygrała portugalska drużyna 2:1.