Liga Europy: III runda eliminacyjna
23 wrz 2020 18:00
90+2'

Gol! Strzelił Pedro Tiba. Asystował mu Nika Kaczarawa.

Zabawa w polu karnym Apollonu Limassol. Cztery gole to za mało. Pięć do zera! Pedro Tiba poderwał się do kontrataku i zanim skompletował dublet wymanewrował swoim dryblingiem defensora oraz bramkarza. Asysta trafiła na konto Niki Kaczarawy, który umiejętnie dostrzegł i obsłużył podaniem pomocnika Lecha Poznań.

479
191
31
6
14
90'

Doliczone trzy minuty.

29
14
10
3
7
89'

W odpowiedzi celne uderzenie Apollonu Limassol. Filip Bednarek musiał popracować na swoje czyste konto i zmierzyć się z próbą zza pola karnego Charlisona Benschopa.

21
4
4
3
2
88'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego sędzia nie pozwolił poznać ciągu dalszego. Fin gwizdnął przewinienie Niki Kaczarawy w polu karnym przeciwnika. Gruzin nieprzepisowo starał się wypracować sobie pozycję do strzału.

16
4
3
6
7
87'

Możliwość skompletowania dubletu przez Jana Sykorę. Czech rozpędził się solidnie na prawej stronie boiska i wparował przed pole karne Apollonu Limassol. Jego płaskie uderzenie została sparowane na korner przez Dimitrisa Dimitriou.

26
7
7
2
2
84'

Poderwał się Giannis Gianniotas, którego indywidualna szarża po połowie Lecha Poznań zakończyła się niecelnym strzałem. Piłka przeleciała obok spojenia słupka z poprzeczką. Rzucił się dla spokoju ducha Filip Bednarek.

20
23
6
4
3
83'

Dani Ramirez wykonał w tym meczu trzy asysty przy golach!

49
15
3
4
3
81'

Gol! Strzelił Jan Sykora. Asystował mu Dani Ramirez.

Pogrom, demolka, ośmieszenie przeciwnika. Koncertowa partia Lecha Poznań z wyżej notowanym w rankingu UEFY przeciwnikiem! Gol za golem i 4:0! Trzecia asysta w meczu Daniego Ramireza. Tym razem Hiszpan skierował piłkę w okolicę linii pola karnego do Jana Sykory, a były skrzydłowy Slavii Praga wygodnie umościł sobie piłkę na lewej stopie i ominął płaskim uderzeniem Dimitrisa Dimitriou. Apollon Limassol ma wszystkiego dość.

457
210
57
6
9
80'

Lech Poznań jeszcze nie stracił gola w eliminacjach Ligi Europy i trzyma czyste konto na Cyprze. Przed momentem było dośrodkowanie z lewego skrzydła Diego Aguirre, które przyblokował Pedro Tiba, a ostatecznie poskromił Filip Bednarek.

47
21
6
2
5
78'

Pokazał się Daniel Larsson. Piłka trafiła pod nogi zmiennika na linię pola karnego, a ten nie zastanawiał się ani przez sekundę i oddał uderzenie wewnętrzną częścią prawego buta. Około półmetrowe pudło Szweda. Jego rodak Mikael Ishak był znacznie skuteczniejszy.

11
5
8
4
2
77'

Dariusz Żuraw wprowadził zmienników za część zmęczonych podstawowych zawodników. Michał Skóraś miał już okazję do pokonania Dimitrisa Dimitriou, ale nie ominął bramkarza Apollonu Limassol swoim strzałem. Dotychczas po 3:0 z Valmiera FC, Hammarby IF i Apollonem Limassol, ale aktualnym przeciwnikom można jeszcze wrzucić gola.

30
16
2
4
3
76'
73'

Lech Poznań. Schodzi: Jakub Moder. Wchodzi: Karlo Muhar.

23
9
10
5
21
72'

Dani Ramirez asystował w tym meczu przy dwóch golach Pedro Tiby oraz Jakuba Kamińskiego. Hiszpan starał się dołożyć gola, ale jego uderzenie zza pola karnego było minimalnie niecelne.

31
6
3
6
2
70'

Pozostało 20 minut podstawowego czasu i Lech Poznań trzyma przeciwników w bezpiecznej dla siebie odległości od bramki Filipa Bednarka. Piłkarze Apollonu Limassol wyglądają już na kompletnie zdemobilizowanych.

19
6
2
2
3
68'

Apollon Limassol na deskach i nie potrafi się z nich podnieść. Drużyna z Cypru ma problem z podopiecznymi Dariusza Żurawia i po przerwie po pierwsze straciła już dwa gole, a po drugie praktycznie nie zagraża Filipowi Bednarkowi.

44
21
3
2
2
67'
26
12
13
2
7
66'

Apollon Limassol. Schodzi: Esteban Sachetti. Wchodzi: Sasa Marković.

7
62'

Jednokierunkowa gra. Lech Poznań rządzi niepodzielnie na boisku. Jan Sykora doszedł do kolejnej klarownej pozycji podbramkowej, ale nie przymierzył w okienko. Futbolówka uciekła obok spojenia słupka z poprzeczką.

46
5
6
5
5
61'

Żółtą kartkę otrzymał Esteban Sachetti za ostre przewinienie.

Apollon Limassol
23
7
3
1
7
60'

Jakub Kamiński nie zmarnował okazji. 3:0 dla Lecha Poznań. Koncertowa gra!

65
33
2
2
1
58'

Gol! Strzelił Jakub Kamiński. Asystował mu Dani Ramirez.

Attila Szalai zgubił piłkę na obrzeżach pola karnego Lecha Poznań, a drużyna prowadzona przez Dariusza Żurawia przeprowadziła podręcznikowy kontratak. Piłka została przetransportowana jak po sznurku w pole karne Apollonu Limassol, a Jakub Kamiński pokonał Dimitrisa Dimitriou w sytuacji sam na sam. Obrona gospodarzy została kompletnie rozbrojona, a drugą asystę w meczu dołożył Dani Ramirez.

468
219
51
7
10
55'

Piłka niezmiennie na połowie Apollonu Limassol. Podopieczni Dariusza Żurawia zbudowani swoją postawą oraz wynikiem.

53
28
2
3
3
50'

Początek drugiej połowy wstrząsnął Apollonem Limassol. Tymczasem Lech Poznań oddał dwa kolejne uderzenia. Jakub Kamiński trafił prosto w Dimitrisa Dimitriou, a kolejna próba okazała się niecelna.

33
20
5
4
4
49'

Mikael Ishak nie mógł zmarnować dogrania Pedro Tiby. 2:0 dla Lecha Poznań.

69
23
4
4
4
47'

Gol! Strzelił Mikael Ishak. Asystował mu Pedro Tiba.

Drugie trafienie Lecha Poznań i awans do decydującej rundy eliminacji Ligi Europy jest coraz bliżej! Trzeba trzymać wynik i wracać z uśmiechami do Polski! Mikael Ishak przymierzył po ziemi w narożnik bramki w sytuacji sam na sam z Dimitrisem Dimitriou. Piłka trafiła do napastnika Kolejorza po wymianie podań środkowych pomocników Pedro Tiby oraz Jakuba Modera.

362
163
24
3
10
46'

Druga połowa spotkania i Lechowi Poznań potrzeba maksymalnej czujności. Apollon Limassol po wymienieniu bocznego defensora na pomocnika zmienił ustawienie.

8
4
3
2
4
46'

Apollon Limassol. Schodzi: Giannis Pittas. Wchodzi: Daniel Larsson.