KKS 1925 Kalisz
5' Mateusz Wysokiński 27' Filip Kendzia 33' Nikodem Zawistowski 79' Karol Smajdor 86' Maciej Krakowiak
Pogoń Szczecin
24' Jakub Bartkowski
2:1

Paweł Malec zakończył spotkanie w Kaliszu. Szalona radość gospodarzy na boisku i na trybunach. KKS zagrał bardzo solidnie, był odważny i sprawił pierwszą niespodziankę w Fortuna Pucharze Polski. Drugoligowiec odniósł zwycięstwo 2:1, choć to przyjezdni objęli prowadzenie. Trudno jakkolwiek skomentować postawę Pogoni Szczecin. Drużyna kompletnie bez formy i pomysłu.

Doliczone cztery minuty.

Interwencja Macieja Krakowiaka po strzale Kacpra Kozłowskiego. Po przerwie bramkarz zespołu z Wielkopolski pozostaje niepokonany, a spotkanie dobiega końca.

Żółtą kartkę otrzymał Maciej Krakowiak za opóźnianie gry.

KKS 1925 Kalisz. Schodzi: Toni Segura. Wchodzi: Bartłomiej Maćczak.

Na pięć minut przed końcem podstawowego czasu kolejne dośrodkowanie w pole karne drugoligowca. Minął się z piłką Piotr Parzyszek. Był jeszcze Michał Kucharczyk, który oddał beznadziejne uderzenie.

Bawią się kibice na stadionie w Kaliszu i trudno się temu dziwić, ponieważ gospodarze zmierzają po niespodziewany awans.

Żółtą kartkę otrzymał Karol Smajdor za przewinienie taktyczne.

KKS 1925 Kalisz. Schodzi: Mateusz Wysokiński. Wchodzi: Karol Smajdor.

Zaledwie kwadrans podstawowego czasu ma Pogoń Szczecin na uratowanie się przed odpadnięciem. Wstydu i tak się już najadła, ale może jeszcze wywalczyć dla siebie możliwość poprawienia się w następnych rundach. Uderzenie Kamila Grosickiego zostało zatrzymana przez Macieja Krakowiaka.

Naprawdę nie ma się czym ekscytować na połowie kaliszan. Pogoń Szczecin kończy swoje akcje dośrodkowaniami Michała Kucharczyka, Jeana Carlosa czy Kamila Grosickiego prosto pod nogi podopiecznych Ryszarda Wieczorka.

Zbudowani dobrą postawą oraz wynikiem gospodarze są mobilni w obronie. Od kilku minut nie dzieje się nic interesującego pod bramką Macieja Krakowiaka. KKS 1925 Kalisz ma pod kontrolą konfrontację z niedawnym uczestnikiem europejskich pucharów.

KKS 1925 Kalisz. Schodzi: Bartłomiej Putno. Wchodzi: Michał Borecki.

Mateusz Gawlik dostał podanie w pole karne Pogoni Szczecin. Po wymanewrowaniu Mariusza Malca oddał potężne uderzenie. Futbolówka przeleciała poza lustrem bramki Jakuba Bursztyna.

Godzina na stratę Pogoni Szczecin. Jeszcze dwa kwadranse i niespodzianka może stać się faktem. Na razie dwie korekty personalne w zespole z PKO Ekstraklasy, jednak wielkiego efektu tego przemeblowania nie widać.

Crossowe podanie Sebastiana Kowalczyka do Michała Kucharczyka. Dośrodkowanie z prawego skrzydła zostało poskromione przez zawodników w niebieskich koszulkach. Po chwili Filip Kendzia poradził sobie z wyekspediowaniem piłki po podaniu Kacpra Kozłowskiego do Kamila Grosickiego.

Pogoń Szczecin atakuje, ale niezmiennie niewiele z tego wynika. Trochę więcej pracy ma Maciej Krakowiak, ale po przerwie interweniował już z powodzeniem zarówno na linii bramkowej, jak również na przedpolu.

Przewinienie Kamila Grosickiego blisko pola karnego przeciwnika na Tonim Segurze. KKS 1925 Kalisz starał się szybko i niebezpiecznie zaatakować po rzucie wolnym, jednak wrócili na czas szczecinianie.

Kamil Grosicki jest najbardziej niebezpiecznym zawodnikiem Pogoni Szczecin. Zejście do środka filara reprezentacji Polski za kadencji selekcjonera Adama Nawałki, ale Maciej Krakowiak nie dał się pokonać płaskim uderzeniem.

Dwie akcje oskrzydlające po przeciwnych stronach boiska. Pogoń Szczecin szarżowała na lewym skrzydle, ale piłka po dośrodkowaniu nie dotarła do schowanego za plecami defensora Luki Zahovicia.

Rozpoczęła się druga połowa na stadionie w Kaliszu. Na razie jest interesująco, ponieważ drugoligowiec radzi sobie z przedstawicielem PKO Ekstraklasy. Pogoń Szczecin wyszła po przerwie z dwoma nowymi zawodnikami ofensywnymi.

Gospodarze bliżej awansu!

Pogoń Szczecin w opałach.

Czy Pogoń Szczecin wyrówna po przerwie?

Pachnie zaskoczeniem po pierwszej połowie w Kaliszu. Gospodarze prezentują się solidnie oraz odważnie. W nagrodę odwrócili wynik na 2:1 uderzeniami Filipa Kendzi oraz Nikodema Zawistowskiego. Pogoń Szczecin po prostu beznadziejna. Co prawda był już czas przyzwyczaić się do tego w PKO Ekstraklasie, ale w zasadzie poza Kamilem Grosickim cała drużyna nadaje się do wymienienia.

Kosta Runjaić zachowuje względny spokój na ławce Pogoni Szczecin. Niemiec powinien jednak wybuchnąć, ponieważ jego podopieczni stracili już dwa gole, a przede wszystkim nie potrafili zdominować zespołu z najniższego szczebla centralnego.

Przyspieszenie Marcina Radzewicza na lewej stronie boiska i kolejne brawa z trybun. Po płaskim dośrodkowaniu atakowali futbolówkę Mateusz Majewski oraz Bartłomiej Putno. Z trudem wybronili się totalnie zdezorientowani szczecinianie.

Gol! Strzelił Nikodem Zawistowski.

Ciekawie, zrobiło się ciekawie w Kaliszu. Gospodarze sprawnie odwrócili wynik i teraz to oni są na prowadzeniu 2:1. Nikodem Zawistowski wparował z prawego skrzydła w pole karne i po wymanewrowaniu Rafała Kurzawy oddał pefekcyjne uderzenie. Jakub Bursztyn ponownie musiał sięgnąć po futbolówkę do siatki. Szał radości na stadionie.

KKS 1925 Kalisz zbudowany swoim wyrównaniem. Jego akcje są przeprowadzane pod dowództwem Toniego Segury. Drugoligowiec sprawia dużo problemów również swoimi dośrodkowaniami.

W drugim meczu z rzędu Maciej Żurawski zachowuje się karygodnie źle w polu karnym przeciwnika. Tym razem były zawodnik Warty Poznań nie potrafił przymierzyć z centrum pola karnego do bramki po kolejnym świetnym dograniu Kamila Grosickiego.

Gol! Strzelił Filip Kendzia. Asystował mu Przemysław Stolc.

KKS 1925 Kalisz już doprowadził do remisu i spotkanie rozpoczyna się praktycznie od początku po wymianie mocnych ciosów. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dwie przebitki, a Filip Kendzia pokonał sprytnym lobem Jakuba Bursztyna. Zabrakło wzrostu bramkarzowi Pogoni Szczecin, niewiele zdziałał również Jakub Bartkowski.

Gol! Strzelił Jakub Bartkowski. Asystował mu Kamil Grosicki.

Pogoń Szczecin na prowadzeniu w Kaliszu. W ostatnich minutach podopieczni Kosty Runjaicia przyspieszyli i jest tego efekt. Jakub Bartkowski huknął z powietrza prosto do siatki po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego. Piłka przeleciała ponad źle ustawionym Marcinem Radzewiczem, również Maciej Krakowiak nie potrafił nic zdziałać na linii.

Ciekawsza kombinacja Pogoni Szczecin. Damian Dąbrowski uruchomił podaniem penetrującym linie Kacpra Smolińskiego. Akcję kontynuował Kamil Grosicki, po którego miękkiej wrzutce kilku zawodników starało się oddać strzał na bramkę Macieja Krakowiaka.

Przewinienie Nikodema Zawistowskiego na Sebastianie Kowalczyku i krótkie wznowienie Pogoni Szczecin od rzutu wolnego. Akcja była nieudana i KKS 1925 Kalisz jeszcze raz spokojnie wybronił się przed natarciem podopiecznych Kosty Runjaicia.

Będzie szansa dla Portowców na gola z rzutu wolnego po faulu Mateusza Gawlika na Rafale Kurzawie. Uderzenie Kamila Grosickiego ponad murem prosto w rękawice odpowiednio ustawionego na linii Macieja Krakowiaka.

Pogoń Szczecin jeszcze nie przeprowadziła ataku niebezpiecznego dla Macieja Krakowiaka. Gospodarze radzą sobie z szarpiącym Kamilem Grosickim. Była szansa dla przedstawiciela PKO Ekstraklasy z rzutu rożnego, jednak ostatecznie dośrodkowanie Rafała Kurzawy zostało wyekspediowane poza boisko.

Akcja kaliszan z wykorzystaniem prawego skrzydła i ustawionego na nim Nikodema Zawistowskiego. Piłka przeleciała ponad starającym się zakończyć atak strzałem Marcinem Radzewiczem. W tej sytuacji wznowienie od bramki zostało przyznane Jakubowi Bursztynowi. Po chwili poprawka Nikodema Zawistowskiego i interweniował na przedpolu bramkarz przyjezdnych.

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Wysokiński za przewinienie w polu karnym przeciwnika na Kacprze Smolińskim.

W rozegraniu podopieczni Kosty Runjaicia i krążyła piłka na lewej stronie boiska. Nieudana wymiana podań Rafała Kurzawy oraz Kamila Grosickiego i futbolówka uciekła zawodnikom Pogoni Szczecin poza plac.

Rozpoczęła się konfrontacja w Kaliszu. Drugoligowiec postara się o sprawienie dużej niespodzianki, a Pogoń Szczecin ma obowiązek przerwać niemoc w konfrontacjach na wyjazdach. Gospodarze w niebiesko-białych strojach, a szczecinianie w złotych.

Piłkarze Pogoni w Kaliszu.

Jedenastka Pogoni Szczecin z Kamilem Grosickim.

Tak Kosta Runjaić skomentował niepowodzenie w meczu z Cracovią.

Sędzia: Paweł Malec (Łódź)

Tak wyglądało ostatnie starcie Pogoni Szczecin w PKO Ekstraklasie.

W takich okolicznościach Portowcy podzielili się punktami z Cracovią.

Pogoń Szczecin rozegrała poprzednie spotkanie w sobotę. Przy Twardowskiego straciła pierwsze punkty. Jej konfrontacja z Cracovią zakończyła się rezultatem 1:1. Portowcy prowadzili dzięki strzałowi Kacpra Kozłowskiego z dośrodkowania Luisa Maty. Stracili zaliczkę w drugiej połowie wskutek samobójczego trafienia Rafała Kurzawy.

Pogoń Szczecin zremisował w poprzednim meczu.

KKS 1925 Kalisz wrócił pokonany z meczu we Wrocławiu.

KKS 1925 Kalisz przegrał w piątek w eWinner II lidze ze Śląskiem II Wrocław. Podopieczni znanego w województwie zachodniopomorskim trenera Ryszarda Wieczorka stracili gole decydujące o porażce 0:2 w końcówce meczu.

We wtorek do rywalizacji w Fortuna Pucharze Polski przystąpią kluby z PKO Ekstraklasy. Przeciwnikiem Pogoni Szczecin będzie KKS 1925 Kalisz. Faworytami będą podopieczni Kosty Runjaicia, ale mają oni problem z notowaniem pozytywnych wyników w meczach na wyjeździe.