Malmoe FF
39' Franz Brorsson 43' Lasse Nielsen
Juventus FC
23' Alex Sandro 45' Paulo Dybala 45+1' Alvaro Morata 59' Matthijs de Ligt
0:3

Pora kończyć rozstrzygnięte w przed przerwą spotkanie. Juventus odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie i w drugiej kadencji trenera Massimiliano Allegriego. Przekonująca wygrana 3:0 jest efektem strzałów Alexa Sandro, Paulo Dybali oraz Alvaro Moraty. Jest wyczekiwane czyste konto Wojciecha Szczęsnego, ale trudno o wielki entuzjazm. Po prostu Polak przez prawie całe spotkanie nie musiał zaprezentować swoich umiejętności po strzałach celnych Malmoe FF.

Doliczone trzy minuty.

Festiwal zmian, ale nie zmienia się wynik i wiadomo, że komplet punktów poleci we wtorek do Turynu. Podopieczni Massimiliano Allegriego wygrali odrobinę spokoju przed kolejnymi wyzwaniami, a przede wszystkim nie narobili sobie problemów na drugim froncie.

Juventus FC. Schodzi: Paulo Dybala. Wchodzi: Aaron Ramsey.

Akcja zmienników Malmoe FF, ale została ona przerwana przez odpowiednio ustawionego Danilo. Będący na ławce rezerwowych Giorgio Chiellini chyba pogratuluje występu młodszym, ale obecnym na boisku defensorom Juventusu.

Malmoe FF. Schodzi: Soren Rieks. Wchodzi: Martin Olsson.

Malmoe FF. Schodzi: Bonke Innocent. Wchodzi: Sebastian Nanasi.

Alvaro Morata przygląda się końcówce meczu.

Jeszcze kwadrans podstawowego czasu i nic nie dzieje się z wynikiem. Można byłoby powiedzieć, że powróciła maszyna Massimiliano Allegriego, no ale zdecydowanie za wcześnie na takie stanowcze opinie w czasie meczu z Malmoe FF. Zresztą Bianconeri zawsze mogą wywinąć jakiś numer.

Piłka znalazła się niedawno w bramce Malmoe FF, ale tym razem kibice nie muszą przełykać kolejnej gorzkiej pigułki. Nie ma zmiany wyniku z powodu spalonego. Naprawdę momentami pachnie wysokim rezultatem.

Alvaro Morata zwolnił miejsce na boisku. W tym meczu strzelił gola, a także wypracował rzut karny dla Juventusu. Również Rodrigo Bentancur na coś się przydał, bo choć jego asysta była mocno przypadkowa, to jednak zawsze jest asystą.

Juventus FC. Schodzi: Alvaro Morata. Wchodzi: Moise Kean.

Pewnie nie trzeba przypominać, ale akurat Antonio Colaka kibice w Polsce trochę poznali.

Przyspieszenie Juventusu i zanosiło się na czwartego gola. Ponownie Juan Cuadrado szalał w bocznym sektorze boiska, a z jego dośrodkowania nie skorzytali Alvaro Morata oraz Paulo Dybala.

Zgodnie z przewidywaniami pierwsze korekty personalne w zespole z Malmoe. Poza narzekającym na problem z kolanem Erdalem Rakipem, zszedł z boiska bezproduktywny Veljko Birmancević. Antonio Colak ma nowego partnera w ataku gospodarzy.

Malmoe FF. Schodzi: Veljko Birmancević. Wchodzi: Malik Abubakari.

Malmoe FF. Schodzi: Erdal Rakip. Wchodzi: Adi Nalić.

Żółtą kartkę otrzymał Matthijs de Ligt za ostre przewinienie.

Chyba stracili ochotę na cokolwiek gospodarze. Jeszcze niesie się doping z trybun, jeszcze jest wiara na stadionie, ale Juventus pokazuje lepszą twarz niż w meczach we Włoszech, a może to po prostu klasa przeciwnika jest mniejsza.

Przerwa w grze spowodowana urazem zawodnika gospodarzy Erdala Rakipa. Niewykluczone, że to właśnie szkoleniowiec zespołu ze Szwecji będzie zmuszony do przeprowadzenia pierwszej korekty personalnej w meczu.

Bianconeri starają się grać na utrzymanie futbolówki i wymieniają podania w centrum boiska. Manuel Locatelli dwoi się i troi, stara się dbać o odpowiednią jakość zagrań i dystrybucję. Malmoe FF przygląda się gościom.

Rozpoczęła się już druga połowa w Malmoe i wszystko wskazuje na to, że spotkanie zostało rozstrzygnięte przed przerwą. Trzybramkowa zaliczka daje dużo spokoju zawodnikom z Piemontu.

Malmoe FF w tarapatach.

Juventus w drodze po komplet punktów.

Czy Juventus powiększy prowadzenie po przerwie?

Juventus stwarzał lepsze sytuacje podbramkowe i zdobył prowadzenie w 23. minucie. Alex Sandro główkował do siatki po dośrodkowaniu Juana Cuadrado strąconym po drodze przez Rodrigo Bentancura. Malmoe FF ma problem z zatrudnieniem strzałem celnym Wojciecha Szczęsnego. Jak dotąd Polak nie musiał pomagać i nie mógł nic zepsuć. W końcówce pierwszej części Paulo Dybala oraz Alvaro Morata wypracowali zaliczkę aż 3:0.

Gol! Strzelił Alvaro Morata.

To może być po zawodach. Piorunujące zakończenie pierwszej połowy spotkania w wykonaniu Juventusu. Rozsypała się defensywa Malmoe FF, a Alvaro Morata miał dużo czasu na wygranie w sytuacji sam na sam z Ismaelem Diawarą. 3:0 dla podopiecznych Massimiliano Allegriego.

Doliczona minuta.

Gol! Strzelił Paulo Dybala.

Juventus zejdzie do szatni z zaliczką. Paulo Dybala strzelił mocno z rzutu karnego do bramki. Ismael Diawara rzucił się odrobinę za daleko i nie zdołał strącić nogami piłki kopniętej przez Argentyńczyka w środek bramki.

Żółtą kartkę otrzymał Lasse Nielsen za sprokurowanie rzutu karnego.

Rzut karny dla Juventusu po faulu na Alvaro Moracie.

Pozostało pięć minut podstawowego czasu w pierwszej połowie i gospodarze nie zapewniają atrakcji Wojciechowi Szczęsnemu. Polak wykazał się tylko podaniem do Matthijsa de Ligta przy rozegraniu.

Żółtą kartkę otrzymał Franz Brorsson za ostre przewinienie.

Alvaro Morata wymienił podania z Manuelem Locatellim. Włoch oddał strzał z kilkunastu metrów obok słupka w bramce Malmoe FF. Wyraźne pudło sprowadzonego w letnim oknie transferowym pomocnika.

Ciekawie zrobiło się w Malmoe. Gospodarze nie doczekali się przyznania im rzutu karnego po starciu z udziałem Antonio Colaka. Nie minęło dużo czasu, a w szesnastce przeciwnika byli goście. Lob Alvaro Moraty został zatrzymany przez aktywnego na przedpolu Ismaela Diawarę.

Na zakończenie drugiego kwadransa spotkania Malmoe FF od rzutu wolnego na połowie przeciwnika. Mocne uderzenie ze znacznego dystansu, ale ponownie nie stanowiło ono wyzwania dla Wojciecha Szczęsnego.

Alex Sandro szaleje w ofensywie i raz po raz zagraża gospodarzom. Rewelacyjna szansa na ponowne pokonanie Ismaela Diawary po świetnym podaniu crossowym, ale Brazylijczyk nie zdołał przymierzyć płaskim strzałem w narożnik bramki. Nieznaczne pudło!

Jakby nabrali odrobiny pewności siebie piłkarze z Turynu po zdobyciu prowadzenia. Juventus wymienia podania z większą swobodą niż na początku spotkania. Ostatnie rozegranie czwartej siły ligi włoskiej zakończyło się niedokładnym strzałem Adriena Rabiota.

Alex Sandro dał prowadzenie Juventusowi.

Gol! Strzelił Alex Sandro. Asystował mu Rodrigo Bentancur.

Juventus na prowadzeniu. Druga sytuacja podbramkowa dała prowadzenie Bianconerim. Alex Sandro wybiegł zza pleców defensora i pokonał Ismaela Diawarę strzałem głową po dośrodkowaniu Juana Cuadrado, którego ułamek sekundy wcześniej nie potrafił spożytkować Rodrigo Bentancur. Podopieczni Massimiliano Allegriego na prowadzeniu po raz trzeci w sezonie i ciekawe, czy uda się je utrzymać po raz pierwszy.

Awanturka blisko portugalskiego sędziego. Gospodarze nie zgadzają się z przyznaniem piłki przeciwnikom. Ich zdaniem wcześniej powinno być odgwizdane przewinienie Alexa Sandro. Musiał temperować rozgrzanych zawodników Artur Soares Dias.

Riposta Malmoe FF. Soren Rieks znalazł się kilkanaście metrów od bramki Wojciecha Szczęsnego i oddał uderzenie z powietrza po dośrodkowaniu Jo Inge Bergeta. Futbolówka z ogromną prędkością ominęła jednak bramkę Bianconerich.

Kwadrans meczu za zespołami. Juventus zaczyna przedostawać się z piłką w pole karne przeciwnika, ale strzela jak dotąd beznadziejnie. Po fatalnym zagraniu Paulo Dybali było podobnie złe Alvaro Moraty. Reprezentant Hiszpanii nawet nie wytłumaczył nim, czy chciał uderzyć czy dośrodkować.

Anders Christiansen w konfrontacji z Alexem Sandro. Dużo pracy od początku spotkania ma brazylijski obrońca Juventusu FC. Od czasu do czasu traci przeciwnika z pola widzenia, ale ten jeszcze nie wymierzył za to kary.

Paulo Dybala przed szansą na otwarcie wyniku po podaniu z głębi pola Alvaro Moraty. W polu karnym miał mnóstwo miejsca, jednak nieporadnie zabierał się do oddania strzału, przestraszył się nadbiegającego Ismaela Diawary i wykopał piłkę na wiwat w powietrze. Ostrzeżenie dla klubu ze Szwecji.

Na razie rozegrania obu jedenastek bez tempa i przekonania. Spokojnie radzą sobie przeciwnicy w obronie i nie pozwalają na kreowanie sytuacji podbramkowych. Akurat przed momentem interweniował Matthijs de Ligt i Malmoe FF musi zadowolić się wywalczeniem rzutu rożnego.

Przewinienie na zbierającym się do przeprowadzenia ataku Alvaro Moracie. Bianconeri nie zdecydowali się na wykonanie wrzutki z rzutu wolnego, a wznowili grę krótkim podaniem. Malmoe FF miało czas na rozstawienie się w defensywie i niebawem zneutralizowało atak Juventusu.

Rodrigo Bentancur i Juan Cuadrado wymienili podania. Dośrodkowanie zostało posłane prosto na głowę jednego z broniących zawodników Malmoe FF. Szkoleniowiec gospodarzy zadowolony z postawy podopiecznych w początkowych minutach.

Malmoe w błękitnych koszulkach, a także białych spodenkach i getrach. Z kolei Juventus FC w ciemnych strojach z białymi elementami. Premierowa akcja przeprowadzona przez gospodarzy, ale zabrakło uderzenia po dośrodkowaniu.

Pierwszy gwizdek Artura Diasa Soaresa z Portugalii. Przed meczem już było głośno na stadionie w Malmoe. Gorąco przywitani gospodarze, a podczas prezentacji jedenastki Juventusu gwizdy z trybun.

Duża uwaga jest skoncentrowana na Wojciechu Szczęsnym. Początek sezonu w wykonaniu reprezentanta Polski to jedna wielka katastrofa. Kibice Juventusu apelują do trenera Massimiliano Allegriego o odstawienie bramkarza na ławkę rezerwowych, a ten jeszcze nie przeżywał we Włoszech podobnego kryzysu.

Zestawienie Bianconerich.

Jedenastka Malmoe FF.

Wojciech Szczęsny zagra od początku meczu.

Wojciech Szczęsny to jeden z nielicznych Polaków, który powalczy o wygranie Ligi Mistrzów.

Sędzia: Artur Soares Dias (Portugalia)

Antonio Colak i jego kompani z zespołu w czasie przygotowań.

Malmoe FF musiało wyeliminować czterech przeciwników w drodze do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Największym zaskoczeniem było zwycięstwo szwedzkiego zespołu z Rangers FC. Potrafił pójść za ciosem i w decydującej rundzie eliminacji rozprawił się z Ludogorcem Razgrad. Poprzednio Malmoe FF zaprezentowało się w elitarnych rozgrywkach w 2015 roku i wygrało jedno z sześciu spotkań.

Przygotowania podopiecznych Massimiliano Allegriego.

W meczu z SSC Napoli piłkarze z Turynu prowadzili dzięki strzałowi Alvaro Moraty, który wykorzystał beznadziejne zachowanie Kostasa Manolasa. Juventus nie potrafił zarządzać wynikiem i po przerwie pozwolił Azzurrim na jego odwrócenie. Do remisu doprowadził Lorenzo Insigne, a trafienie na 2:1 było dziełem Kalidou Koulibalego.

Przylot piłkarzy Juventusu.

Juventus zaliczył falstart na krajowym podwórku. Na początku drugiej kadencji trenera Massimiliano Allegriego zdobył zaledwie punkt w trzech meczach ligi włoskiej. Stara Dama zremisowała 2:2 z Udinese Calcio po błędach Wojciecha Szczęsnego. Następnie poniosła porażki 0:1 z Empoli FC oraz 1:2 z SSC Napoli. Pierwszego zwycięstwa w sezonie poszuka we wtorek w Szwecji.