Arka Gdynia
22' Karol Czubak 32' Karol Czubak 63' Haris Memić 70' Adam Deja 90+2' Kacper Krzepisz 90+4' Luis Valcarce
KGHM Zagłębie Lubin
29' Łukasz Poręba 31' Kacper Chodyna 57' Adam Ratajczyk
2:1

Koniec! Arka dowiozła wygraną mimo cierpień w drugiej połowie i dość niespodziewanie wyeliminowała Zagłębie Lubin z rozgrywek Pucharu Polski!

Jeszcze wrzutka Poręby z lewej strony, strzelał głową Pantić, ale w sam środek bramki. Pewna obrona Krzepisza.

Gościom nie udało się nawet oddać strzału po tym stałym fragmencie.

Żółtą kartkę otrzymał Luis Valcarce. Za protesty.

Valcarce sprokurował rzut wolny dwadzieścia pięć metrów przed własną bramką.

Nieudane dośrodkowanie Łakomego. Piłka poza boiskiem. To świetne informacje dla gospodarzy.

Żółtą kartkę otrzymał Kacper Krzepisz. Za grę na czas.

Chodyna strzelał z dwudziestu metrów, ale został zablokowany. Piłka zmierzała w bramkę.

Minimum pięć minut doliczone.

Rozpaczliwa obrona Arki. Balić pełni już rolę wysuniętego napastnika.

I goście mogli nadziać się na kontrę, ale po podaniu da Silvy nie opanował piłki w polu karnym Milewski. Zagranie było minimalnie zbyt mocne.

Arka walczy ze wszystkich sił, by nie dopuścić Zagłębia pod własne pole karne. Przewaga gości jest znaczna.

A tymczasem okazję miała Arka, jednak w dogodnej sytuacji Deja strzelił prosto w Hładuna.

Ależ piękny strzał Poręby zza pola karnego! Technicznie, z dwudziestu pięciu metrów i słupek ratuje Arkę!

Dziesięć minut do końca. Zagłębie nic sobie nie zrobiło z tej przerwy i w dalszym ciągu kontynuuje swoje ataki.

Od autu wznowili grę goście.

Wróciło oświetlenie na stadionie w Gdyni. Zaraz mecz zostanie wznowiony.

Na razie mecz jest przerwany. Czekamy na jakieś wieści od organizatora.

Działają tylko bandy reklamowe.

Oj... przypomina się sytuacja z Częstochowy z ostatniego weekendu. Na stadionie w Gdyni zgasły światła!

Zivec zagrywał prostopadle do Ratajczyka, ale dobrze zablokował go Memić i nie pozwolił oddać strzału.

Coraz częściej denerwują się kibice Arki po kolejnych decyzjach sędziego.

Szybko rozegrany rzut wolny przez Zagłębie, było prostopadłe podanie w kierunku Zivca, ale ten nie opanował piłki, a po chwili dość szczęśliwie interweniował Krzepisz.

Zivec zagrywał za mocno w stronę Balicia, piłka opuściła boisko. Rozpocznie Krzepisz.

Żółtą kartkę otrzymał Adam Deja.

Deja faulował Starzyńskiego i będzie rzut wolny dla Zagłębia z boku pola karnego.

Arka miała rzut rożny, który mógł rozpocząć kontrę gości, ale piłka nie dotarła do rozpędzonego Ratajczyka.

I jest strzał Czubaka, ale nad poprzeczką. Będzie jednak rzut rożny.

Chwila oddechu dla defensywy Arki. Gospodarzom udaje się utrzymać przy piłce na połowie przeciwnika.

Kontratak Zagłębia, Zivec strzelił lekko zza pola karnego, ale było to groźne i Krzepisz musiał być czujny do ostatniej chwili, bo przez tor lotu piłki przebiegał Starzyński. Nie zdołał jednak trącić futbolówki.

Żółtą kartkę otrzymał Haris Memić.

Leży na murawie Bartolewski i goście wybijają piłkę poza boisko.

Nie ustają ataki Zagłębia. Arka wciąż nie może się otrząsnąć po tym, jak wygląda druga połowa.

Nerwowo wybijają piłkę zawodnicy Arki. Byle dalej od własnej bramki. Ależ się to wszystko zmieniło po przerwie.

Gol! Strzelił Adam Ratajczyk.

To musiało się tak skończyć! Olbrzymia przewaga Zagłębia. Ratajczyk opanował piłkę w polu karnym, minął rywala i mocnym strzałem przy dalszym słupku nie dał szans na skuteczną interwencję Krzepiszowi.

Arka drugi raz w drugiej połowie przeszła linię środkową boiska i od razu było groźnie. Żebrowski został jednak zablokowany przy próbie strzału z dwudziestego metra.

Pressing Zagłębia sprawia, że pogubiła się defensywa Arki. Dość łatwo goście wywalczyli rzut rożny.

Aż brakuje słów na to, co się właśnie wydarzyło! Po znakomitym zagraniu z głębi pola na czystą pozycję wyszedł Ratajczyk, minął już Krzepisza, ale jakimś cudem zdołał zablokować go Marcjanik.

Ratajczyk miał dużo miejsca w polu karnym, strzelił płasko, ale na drodze stanął jeden z obrońców Arki. Krzepisz tym razem mógłby mieć problemy.

Zagłębie wyszło mocno odmienione na drugą połowę.

Nieprawdopodobne, ale w kilkadziesiąt sekund Zagłębie miało trzy świetne okazje. Teraz Szysz zamykający akcję na dalszym słupku strzelił fatalnie, obok bramki!

Zagłębie przycisnęło! Krzepisz w świetnym stylu broni uderzenie Panticia.

Ależ okazja dla gości. Zivec został jednak w ostatniej chwili uprzedzony przez Marcjanika. Kapitalna interwencja obrońcy Arki.

Czubak przed szansą na hat-tricka! Strzelił jednak nad poprzeczką po dobrym dośrodkowaniu Hiszpańskiego!

Balić zagrywał piętką w pole karne, ale nie zorientował się Szysz i nawet nie wystartował do piłki.

Dzisiejszy mecz z perspektywy trybun ogląda 2929 widzów.

Zagłębie Lubin. Schodzi: Erik Daniel. Wchodzi: Sasa Zivec.

Rozpoczynamy drugą część spotkania!

Potrójna zmiana w ekipie gości.

Piłkarze wracają na boisko. Za moment rozpocznie się druga połowa. Trener Dariusz Żuraw musi coś zmienić, w przeciwnym razie Zagłębie nie ma szans powalczyć o korzystny wynik.

Koniec pierwszej połowy meczu w Gdyni. Arka dość nieoczekiwanie, ale w pełni zasłużenie prowadzi z fatalnie grającym Zagłębiem 2:0.

Kolejne bardzo groźne dośrodkowanie Deji z rzutu wolnego, jednak tym razem obrońcy Zagłębia wybili piłkę.

Pierwsza połowa przedłużona o minimum dwie minuty.

Jeszcze dośrodkowanie Starzyńskiego z rzutu rożnego i pewnie piąstkuje Krzepisz.

Nie ma gola! Filip Starzyński!

Krzepisz wyczuł intencje strzelającego, wyciągnął się jak struna i odbił piłkę!

I jest decyzja - rzut karny dla Zagłębia! Zagranie ręką Czubaka!

Sędzia poszedł ocenić sytuację na monitorze.

Dośrodkowanie Starzyńskiego, po którym jeden z zawodników Arki wybił piłkę na rzut rożny. Pytanie czy nie uczynił tego ręką.

Starzyński faulowany w bocznym sektorze boiska. Jeśli nie idzie z gry, to może z pomocą Zagłębiu przyjdzie stały fragment.

Zagłębie zepchnięte do głębokiej defensywy.

Kolejne uderzenie po stronie Zagłębia, ale Krzepisz pewnie złapał piłkę. Starał się go zaskoczyć Chodyna.

Wynik, jak i sam przebieg meczu jest bardzo zaskakujący. Arka była ostatnio bezbarwna w rozgrywkach ligowych, a tymczasem jest dużo lepsza od przedstawiciela Ekstraklasy.

Gol! Strzelił Karol Czubak. Asystował mu Adam Deja.

To jest mecz Karola Czubaka! Ależ zaspała teraz defensywa Zagłębia! Arka miała rzut wolny, ale do bramki było dobre czterdzieści metrów. Deja wrzucił piłkę na dalszy słupek, Czubak wygrał pojedynek w powietrzu i precyzyjnym strzałem głową pokonał Hładuna!

Żółtą kartkę otrzymał Kacper Chodyna. Uderzony w twarz Żebrowski.

Na razie stałe fragmenty gry nie przynoszą żadnych korzyści ekipie Zagłębia. Nie inaczej było tym razem. Doszedł co prawda do piłki Daniel, ale został zablokowany.

Swobodny rajd Ratajczyka, który został zwieńczony strzałem zza pola karnego, ale piłka otarła się od jednego z obrońców i będzie rzut rożny.

Żółtą kartkę otrzymał Łukasz Poręba. Faulowany był Milewski, który rozpoczynał kontratak Arki.

Anemiczny strzał Starzyńskiego zza pola karnego. Piłka ledwo dotoczyła się do Krzepisza, który nie miał oczywiście problemów ze złapaniem jej.

Dobre uderzenie Daniela z szesnastu metrów, ale kapitalnie na refleks broni Krzepisz! Piłka zmierzała do bramki tuż przy słupku.

Sędziowie sprawdzali jeszcze całą sytuację, bo Deja wysoko podniósł nogę, a bardzo blisko znajdowała się głowa Balicia. Nie dopatrzono się jednak przekroczenia przepisów.

Gol! Strzelił Karol Czubak.

Niecodzienny gol dla Arki! Dośrodkowanie Valcarce, przedłużył to podanie Deja i nastrzelił będącego tuż obok Czubaka. Piłka odbiła się od niego na tyle szczęśliwie, że zaskoczyła Hładuna. Arka prowadzi!

W odpowiedzi niecelny strzał głową oddał Aleman, a dobrym dośrodkowaniem popisał się Deja.

Starzyński centrował z rzutu rożnego i ponad bramką strzelał Balić.

Pokazał się z prawej strony Chodyna, jednak dostał zbyt mocne podanie od Daniela i nie dogonił piłki w boisku.

Hiszpański dobrze osłaniał piłkę w narożniku boiska, został popchnięty przez Ratajczyka i sędzia odgwizdał faul. Zawodnik Arki jeszcze ucierpiał w tej sytuacji, ale nie było konieczności wizyty sztabu medycznego na boisku.

Ratajczyk łatwo minął Hiszpańskiego, ale oddał zły strzał z linii pola karnego.

Gdynianie jakby przejmowali inicjatywę, choć ewidentnie brakuje im pomysłu na przedostanie się w okolice pola karnego Zagłębia.

Dobry kontratak Zagłębia. Starzyński do Bartolewskiego, ten złamał akcję na prawą nogę i uderzył z ok. dwudziestu metrów, ale Krzepisz nie popełnił błędu i pewnie złapał piłkę.

Po wrzutce Memicia nie doszedł do strzału głową Czubak.

Początek spotkania jest dość spokojny. Na razie bramkarze obu drużyn praktycznie nie mają nic do roboty.

Długie podanie w kierunku Ratajczyka, ale ten nie miał szans dojść do piłki, w dodatku i tak był na spalonym.

Rozpadało się nad Gdynią. I to nie deszcz, a śnieg, który jest obecny w Trójmieście od wczoraj.

Zagłębie od pierwszych minut stara się narzucić Arce swój styl gry. Goście dłużej utrzymują się przy piłce i powoli konstruują swoje akcje.

I rozpoczynamy spotkanie Arka - Zagłębie!

Zawodnicy wychodzą na boisko.

Dziesięć minut do pierwszego gwizdka, a na trybunach garstka widzów. Mecz nie cieszy się dużym zainteresowaniem.

Kto awansuje do kolejnej rundy Pucharu Polski?

Jak wyglądały mecze obu drużyn w poprzedniej rundzie? Arka pokonała Lechię Zielona Góra 1:0, natomiast Zagłębie okazało się lepsze od ŁKS-u Łódź (1:0).

Sędzią spotkania będzie Włodzimierz Bartos z Łodzi.

I zestawienie gości:

Tak prezentuje się skład Arki:

Arka? Dopiero dziewiąte miejsce w tabeli Fortuna I ligi i aż dziewięć porażek. Zagłębie? Tylko pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Przed nami kolejny mecz w ramach 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski i tym razem dojdzie do starcia pierwszoligowej Arki Gdynia z przedstawicielem PKO Ekstraklasy - Zagłębiem Lubin. Co łączy obie drużyny? Są w kiepskiej formie.

Stadion w Gdyni czeka już na wielkie widowisko. Początek meczu Arka - Zagłębie o godz. 17.15!