Czarnogóra
38' Stefan Savić 41' Marko Vesović 48' Aleksandar Sofranac 63' Stefan Mugosa
Polska
40' Robert Lewandowski 69' Kamil Glik 82' Łukasz Piszczek
1:2

Koniec! Polska w Podgoricy pokonała Czarnogórę 2:1. Na półmetku eliminacji do mistrzostw świata Biało-Czerwoni są w świetnej sytuacji!

Piłkarze wciąż grają! Panie Węgier, kończ pan ten mecz!

Polska. Schodzi: Kamil Grosicki. Wchodzi: Sławomir Peszko.

Naciskają Czarnogórcy, Polacy jednak dobrze się bronią. Cóż za nerwy.

Dobra interwencja Piszczka po prawej stronie obrony. Po chwili jednak gospodarze wywalczyli rzut rożny.

Savić omal nie przelobował... własnego bramkarza. Nerwowe końcowe minuty.

Czarnogóra. Schodzi: Adam Marusić. Wchodzi: Mirko Vucinić.

Pogramy jeszcze przez 5 minut.

Teodorczyk uderzał z pięciu metrów, ale piłka przeleciała ponad bramką.

Jakie masz w tej chwili ciśnienie?

Polacy stanęli na własnej połowie i czekają na rywali. Czy to jest jednak dobry pomysł?

Skurcze złapały Mączyńskiego, który za moment zostanie zmieniony. Sędzia doliczy sporo minut.

Sofranac postanowił pokopać w niedzielę Lewandowskiego. Kolejny faul tego zawodnika, ale po raz kolejny bez kartki.

Piłka odbiła się od ręki Glika, sędzia gwizdnął i... okazało się, że dostrzegł faul w ataku. Kamień z serca spadł wielu Polakom!

Czarnogóra. Schodzi: Aleksandar Sćekić. Wchodzi: Luka Djordjević.

Piłka pod bramką Polaków. Biało-Czerwonym udaje się jednak odpierać ataki gospodarzy.

Gra toczy się wciąż na połowie gospodarzy. Polacy nie chcą popełnić błędu takiego jak w 63. minucie.

Czarnogóra będzie w stanie doprowadzić do remisu?

Gol! Strzelił Łukasz Piszczek. Asystował mu Piotr Zieliński. Kapitalna akcja Zielińskiego, który minął kilku rywali i idealnie dograł do Piszczka. Obrońca przelobował bramkarza, piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki! 1:2!

Gospodarze już czują w nogach ten mecz. Czy Polacy będą w stanie to wykorzystać?

Wrzutka Zielińskiego, z piłką minął się bramkarz, ale na jego szczęście przeleciała obok słupka.

Polacy rozgrywają piłkę, gospodarze nie kwapią się do ataku.

2 minuty trwała przerwa w grze. Dwóch zawodników gospodarzy złapały skurcze.

Polska. Schodzi: Karol Linetty. Wchodzi: Łukasz Teodorczyk.

Kojasević wyprowadził kontrę, ale źle uderzył z ok. 20 metrów.

Remis z Czarnogórą to będzie dobry wynik?

Za moment na boisko wejdzie Łukasz Teodorczyk.

Przed moment gra przeniosła się pod bramkę gospodarzy. Polacy jednak nie weszli z piłką w pole karne.

Nie ma Polaków na boisku, to obecnie Czarnogóra panuje. Gospodarze grają chaotycznie, ale to wystarcza.

Po wrzutce z rogu na piątym metrze niepilnowany do piłki doszedł Sofranac i... nie trafił! Jak on tego nie potrafił wykorzystać?

Wrzutka w pole karne, błąd popełnił Fabiański, któremu piłka po palcach wyszła na rzut rożny.

Polska jest w stanie ponownie wyjść na prowadzenie?

Żółtą kartkę otrzymał Kamil Glik. Polak nie zagra w kolejnym meczu. Bezsensowna kartka.

Akcja gospodarzy, ucierpiał Piszczek, ale sędzia nie przerwał gry. Problemy zdrowotne ma także Pazdan.

Ostro potraktowany Lewandowski. Rywal powinien z drugą żółtą kartką wylecieć z boiska. Szczęście miał Sofranac.

Ożywili się miejscowi kibice, do ataku ruszyli Polacy.

Gol! Strzelił Stefan Mugosa. Asystował mu Damir Kojasević. Mogło być 0:2, a jest 1:1. Dośrodkował Kojasević, a wbiegający w pole karne Mugosa głową wbił piłkę do siatki!

Dwie kapitalne okazje mieli Polacy! Najpierw po strzale Piszczka piłkę z bramki wybił obrońca, po chwili Lewandowski w sytuacji sam na sam dał wykazać się bramkarzowi. Oby to się nie zemściło!

W końcu zaatakowali gospodarze, Polakom udało się jednak odeprzeć ataki rywali.

Ależ szczęście mieli Polacy! Dogranie z lewej strony Vesovicia, z pola karnego huknął Mugosa, ale piłka przeleciała ponad bramką.

Kto zdobędzie drugiego gola w meczu?

Lewandowski często jest osamotniony w swoich akcjach. Nie pomagają koledzy "Lewemu".

Cały czas gra toczy się na połowie Czarnogóry. Polakom wciąż jednak brakuje zdecydowania, akcje nie kleją się.

W ostatnich minutach sporo niedokładności wśród obu drużyn. To jednak Polacy prowadzą, to Czarnogórcy muszą zaatakować.

Polacy mogą imponować spokojem, nie wdają się w przepychanki, grają swoje.

Trwa zacięta walka o piłkę na połowie gospodarzy. Polacy nie pozwalają rywalom na przedostanie się pod własną bramkę.

Błaszczykowski zagrał za plecy obrońców do Lewandowskiego, ten jednak był na metrowym spalonym.

Po raz drugi bardzo źle dogrywał piłkę ze stałego fragmentu Grosicki.

Żółtą kartkę otrzymał Aleksandar Sofranac. Gracz gospodarzy nie dość, że ostro sfaulował to jeszcze zwyzywał asystenta sędziego.

Po wrzutce z rogu Savić głową uderzył obok słupka.

Jędrzejczyk osłaniał piłkę, która wyszła na aut bramkowy. Wtem! Sędzia pokazał na korner.

Polacy dowiozą wygraną do końca?

Z góry przepraszamy za tego tweeta, ale nie potrafiliśmy przejść obojętnie wobec tego wpisu.

Słaby mecz rozgrywa Karol Linetty, który notuje sporo strat.

Adam Nawałka zmieni w przerwie Karola Linettego?

Przerwa. Polacy nie grają rewelacyjnie, to samo można powiedzieć o Czarnogórcach. My mamy jednak w składzie Roberta Lewandowskiego. Jak na razie 0:1.

Sędzia doliczył minutę.

Gorąco w polu karnym Polaków, ale Biało-Czerwonym udało się odzyskać piłkę.

Po bramce dla Polaków w końcu ucichł... bębenek na trybunach. Z gospodarzy wyraźnie zeszło powietrze.

Żółtą kartkę otrzymał Marko Vesović. Coraz bardziej sfrustrowani są gospodarze.

Przed rzutem wolnym można było odnieść wrażenie, że mur był ustawiony zbyt daleko.

Sędzia dobrze ustawił mur?

Gol! Strzelił Robert Lewandowski. Kapitalnie z rzutu wolnego uderzył Lewandowski! Piłka przeleciała ponad murem i spadła tuż przy słupku. Bramkarz nawet nie drgnął.

Żółtą kartkę otrzymał Stefan Savić, który ostro potraktował przed polem karnym Lewandowskiego.

Grosicki tym razem dobrze dośrodkował z rzutu wolnego. Efektem jednak tylko korner, po którym Mladen Bożović pewnie złapał piłkę.

Jędrzejczyk gonił Kojasevicia, który w końcu przewrócił się. Sędzia uznał, że nic nie było, co nie spodobało się gospodarzom.

Każde nieudane zagranie Polaków sprawia ogromną radość kibicom gospodarzy. Widać, że Czarnogórcy boją się Biało-Czerwonych.

Coraz groźniej pod bramką Czarnogóry. Wrzutka Błaszczykowskiego dała Polakom rzut rożny, który fatalnie wykonał Grosicki.

Momentami zbyt czytelne są zagrania Polaków. Można odnieść wrażenie, że Biało-Czerwoni zbyt wolno rozgrywają swoje akcje. A może to taka taktyka?

Grosicki znalazł się przed bramkarzem, ale zamiast strzelać podać do Zielińskiego, jednak ten nie potrafił zorientować się w sytuacji i niemal sprzed linii bramkowej piłkę wybił obrońca! Powinno być 0:1!

Bardzo dobra interwencja w środku pola Jędrzejczyka, który przerwał groźną akcję gospodarzy.

Nikt nie chce odsłonić się przed przeciwnikiem. Cierpi na tym widowisko, ale w meczu chodzi o punkty, a nie walory artystyczne.

Problemy zdrowotne miał Błaszczykowski, ale pomocy medycznej potrzebuje Mugosa.

Bećiraj ostro potraktował Glika. Polak trochę dodał od siebie. Sędzia nie pokazał rywalowi kartki.

Po zagraniu bramkarza Czarnogóry na spalonym znalazł się Bećiraj.

Przed przerwą padną gole?

Polacy przenoszą ciężar gry coraz bliżej pola karnego. Czarnogórcy nie kwapią się do pressingu.

Polacy znowu chcą uspokoić grę długo rozgrywając piłkę, a następnie przyspieszając tempo akcji.

Coraz lepiej radzą sobie Czarnogórcy. Polacy zbyt pasywni. Robert Lewandowski jak na razie niewidoczny.

Pogrozili Polakom gospodarze. Mogliśmy przegrywać, na szczęście formę pokazał Fabiański.

Kapitalna interwencja Fabiańskiego. Po strzale z dystansu tor lotu piłki zmienił Bećiraj. Polak wybił futbolówkę na róg!

Będzie rzut wolny dla Czarnogóry z okolic narożnika boiska.

Bardzo mało miejsca pozostawiają rywale Polakom. Biało-Czerwoni nie potrafią przenieść ciężaru gry pod bramkę gospodarzy.

Faul w ataku popełnił Linetty. - Nie, nie panie sędzio. Tam nic nie było - powiedział Polak arbitrowi z Węgier.

Polacy chcą spokojnie rozgrywać piłkę, Czarnogórcy czekają na własnej połowie na akcje naszych reprezentantów, a po przejęciu piłki chcą wyprowadzać kontry.

Dogranie za plecy obrońców do Zieliński, jednak szybszy bramkarz gospodarzy.

Kto pierwszy zdobędzie gola?

Błąd obrońcy, podanie przez środek pola i piłkę przejęli Czarnogórcy. Na szczęście Polacy zdążyli w porę ustawić się.

Czarnogórcy starają się znaleźć dziurę w obronie Polaków. Biało-Czerwoni są jednak skoncentrowani i przerywają akcje gospodarzy.

Kombinacyjna akcja Polaów zakończona dośrodkowaniem Piszczka z lnii bocznej pola karnego. Wprost w ręce bramkarza.

Kibice gospodarzy ożywiają się już w momencie kiedy ich zespół przekracza linię środkową.

Wrzutka z kornera, do piłki jedenaście metrów przed bramką doszedł Glik, piłka po strzale stopera przeszła tuż obok słupka!

Kamil Grosicki wpadł z piłką w pole karne, uderzył z ok. ośmiu metrów, piłka po nogach bramkarza wyszła na róg.

Zieliński zderzył się głową z rywalem. Przeciwnik szybko się pozbierał, Polak dłużej dochodził do siebie.

Niespełna minuta za nami, a gra była już dwukrotnie przerywana.

Gramy!

Aż pięciu zawodników reprezentacji Polski w przypadku otrzymania żółtej kartki odpocznie w kolejnym meczu eliminacji z Rumunią.

Hymny odśpiewane. Za chwilę początek meczu.

Krótkie pytanie:

Kto wygra mecz?

Wkrótce piłkarze wyjdą na plac gry i odśpiewają hymny. Przed laty... Pamiętacie?

[video=

Polacy są pewni swego. Czy rzeczywiście tak będzie?

Trwa nasz liveblog.

Doczekaliśmy się pierwszego w 2017 roku meczu reprezentacji Polski. I od razu gramy o wysoką stawkę. Wygrana w Podgoricy da Biało-Czerwonym świetną pozycję w grupie przed spotkaniami rewanżowymi.

Spotkanie poprowadzi Viktor Kassai (Węgry).