Sławija Sofia
39' Georgi Pashov 85' Serder Serderov  (1:0)
KGHM Zagłębie Lubin
43' Dorde Cotra
1:0

Koniec meczu. Wielka euforia kibiców Sławiji. Rewanż w Lubinie 7 lipca.

Trzy minuty doliczone.

Sławija. Schodzi: Georgi Yomov. Wchodzi: Petko Hristov.

Gol! Strzelił Serder Serderov. Asystował mu Georgi Pashov.

1:0 dła Sławiji! Todorovski nie sięgnął piłki i Pashov dośrodkował na piąty metr do Serderova, który wpakował futbolówkę do siatki.

Zagotowało się pomiędzy Todorovskim a zawodnikiem Sławiji. Sędzia upomniał obu graczy.

Zagłębie. Schodzi: Jan Vlasko. Wchodzi: Adrian Rakowski.

Prostopadłe podanie Papadopulosa nie trafiło do nikogo.

Szybka akcja Dimitrova i dopiero faulem powstrzymał go Guldan.

Mecz zaczyna się wyrównywać. Teraz Zagłębie będzie miało szansę zagrać z kontry.

Czy Zagłębie strzeli gola w ostatnich 15 minutach?

Ambitny powrót Papadopulosa, który faulował przy odbiorze piłki.

Zagłębie przed szansą, jednak na piątym metrze strzał Janoszki został zablokowany.

Za chwilę na murawie zamelduje się Michal Papadopulos. Zastąpi Vlasko?

Polacek bez problemu złapał dośrodkowanie na piątym metrze.

W miarę składna akcja Zagłębia i Janoszka źle przyjął sobie piłkę na klatkę piersiową.

Akcja miejscowych lewym skrzydłem, ale obrońca Abud dośrodkował bardzo źle.

Spadło nieco tempo meczu, ale głównie ze względu na Zagłębie, ponieważ w akcjach Sławiji nie ma niczego przemyślanego. W ataku dominuje chaos.

Woźniak zagrał do Krzysztofa Piątka, który długo się nie zastanawiał i uderzył sprzed pola karnego. Ponownie zabrakło dokładności.

Sławija. Schodzi: Kaloyan Krastev. Wchodzi: Ivaylo Dimitrov.

Sławija. Schodzi: Borislav Baliisku. Wchodzi: Yanis Karabeyov.

Drugi celny strzał Krzysztofa Piątka - z 18 metrów wprost w bramkarza.

Kontra Sławiji, ale jednak bez strzału na bramkę Zagłębia.

W przerwie doszło do małej prowokacji ze strony kibiców Sławiji. Dwóch z nich podeszło pod sektor fanów Zagłębia i wymachiwało flagami. Po meczu napiszemy więcej o tej sytuacji.

Nawet Lubomir Guldan, środkowy obrońca, pokazuje dzisiaj sztuczki techniczne. Początek drugiej połowy znów dla Zagłębia.

Całe boisko jest już zacienione, a temperatura spadła. To zdecydowanie lepsze warunki do gry niż w pierwszej połowie.

Początek drugiej połowy.

Przerwa. Zagłębie jest zdecydowanie lepsze, ale nie potrafi tego udokumentować.

Minuta doliczona.

Dośrodkowanie Vaseva z rzutu wolnego pewnie wybili zawodnicy Zagłębia.

Żółtą kartkę otrzymał Dorde Cotra. Faul na najbardziej aktywnym zawodniku bułgarskiej drużyny - Vasevie.

Duże nieporozumienie pomiędzy obrońcą a bramkarzem i strzał Cotry został przyblokowany.

Kapitalna interwencja golkipera miejscowych, który wyłuskał piłkę spod nóg Łukasza Piątka.

Celny strzał z rzutu wolnego Arkadiusza Woźniaka, lecz wprost w bramkarza.

Żółtą kartkę otrzymał Georgi Pashov. Faulował Cotrę.

Gospodarze mieli rzut wolny, jednak bardzo kiepsko wykonali go.

Strzał przewrotką oddał Łukasz Janoszka, ale to z pewnością nie była precyzja Shaqiriego.

Zagłębie piłkarsko przewyższa Sławiję. Póki co brakuje wykończenia.

Niecelny strzał głową Janoszki po dośrodkowaniu Woźniaka. Niewielkie zagrożenie pod bramką Sławiji.

Tym razem Vlasko zbyt długo ociagał się z podaniem. Krzysztof Piątek pokazywał mu, gdzie chce otrzymać piłkę.

Zupełnie nieprzygotowany strzał Kubickiego został zablokowany.

Kolejna dobra akcja Zagłębia aż do momentu dośrodkowania. Tym razem Kubicki źle dograł w pole karne.

Płaskie dośrodkowanie Cotry do Łukasza Janoszki, który upadł na murawę, ale sędzia nie wskazał na "wapno".

Łukasz Piątek rozpędził się środkiem boiska, ale zabrakło już siły przy oddawaniu strzału.

Trzeba przyznać, że Jan Vlasko robi bardzo dobre wrażenie. To on zastępuje Filipa Starzyńskiego.

Kontra gospodarzy i Vasev oddaje drugi celny strzał. Z 20 metrów uderzył wprost w bramkarza.

Cotra dośrodkował na jedenasty metr, ale żaden gracz Zagłębia nie doszedł do futbolówki.

Dośrodkowanie do Woźniaka, który był na spalonym.

Chwilowa przerwa w grze - pomocy medycznej potrzebował Martinov.

Z 20 metrów wysoko nad poprzeczką strzelił Borislav Baliisky.

Zagranie piętą Woźniaka, ale żaden gracz Zagłębia nie doszedł do piłki.

Zryw gospodarzy. Po chaotycznej akcji Vasev oddał techniczny z 20 metrów i Polacek sparował piłkę do boku.

Powinno być 1:0 dla Zagłębia! Przed świetną okazją po podaniu Vlaski stanął Piątek, ale jego płaski strzał obronił Kirev.

Bezdyskusyjna przewaga Zagłębia. Gospodarze nie mają zbyt wielu argumentów przeciwko Miedziowym.

Krzysztof Piątek ruszył lewą stroną, wpadł w pole karne i przy oddawaniu strzału został zablokowany.

Sławija ma problem, żeby wyjść z własnej połowy. Jeśli już to robi to za pomocą dalekiego podania.

Złe dośrodkowanie Cotry z lewej strony, chociaż Krzysztof Piątek pokazywał, że był faulowany. Sędzia nie zareagował.

Dobra akcja lubinian. Z lewej strony na piąty metr dośrodkował Cotra. Piłka wybita na korner.

Agresywne wejście Todorovskiego, lecz skuteczne. Aut dla gości.

Zagłębie odebrało piłkę na 40 metrze, zagrało na prawą stronę, gdzie Łukasz Piątek bardzo źle dośrodkował.

Sławija miała rzut z autu na wysokości pola karnego Zagłębia, ale fatalnie rozegrała go.

Zaczynamy! Od środka gospodarze.

Piłkarze obu drużyn są już na murawie. Za chwilę początek meczu.

Miejscowi kibicie, mimo że jest ich kilkuset, starają się głośnym dopingiem wspierać swoją drużynę.

Na stadionie zameldowali się fani Zagłębia, którzy wczoraj przyjechali do Sofii autokarami. Łącznie do Bułgarii udało się 160 osób.

Stadion świeci pustkami. Maksymalnie na obiekcie ma pojawić się 3 tysiące osób, ale kwadrans przed pierwszym gwizdkiem trudno nawet o połowę z zapowiadanej frekwencji. Dodajmy, że Stadion Narodowy im. Wasyla Lewskiego w Sofii może pomieścić 46 tysięcy widzów.