RB Lipsk
30' Yussuf Poulsen 70' Kevin Kampl 75' Marcel Sabitzer 90+1' Jean-Kevin Augustin
SSC Napoli
22' Lorenzo Tonelli 32' Piotr Zieliński 66' Piotr Zieliński 86' Lorenzo Insigne
0:2

Koniec. RB Lipsk w kolejnej rundzie Ligi Europy. Napoli poza pucharami!

Piłkarze RB Lipsk starają się oddalać grę od własnej bramki. Sporo nerwowości w grze.

Żółtą kartkę otrzymał Jean-Kevin Augustin.

RB Lipsk. Schodzi: Yussuf Poulsen. Wchodzi: Stefan Ilsanker.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Gol! Strzelił Lorenzo Insigne. Asystował mu Jose Callejon. Napoli wraca do gry! Z prawej strony dośrodkował Callejon, a z pięciu metrów na 0:2 trafił Insigne. Gościom do awansu brakuje juz tylko jednego gola!

RB Lipsk. Schodzi: Timo Werner. Wchodzi: Jean-Kevin Augustin.

Powinno być 0:2! Dayotchanculle Upamecano w ostatnim momencie wybił piłkę spod nóg składającego się do uderzenia gracza Napoli.

Napoli. Schodzi: Amadou Diawara. Wchodzi: Jorginho.

Kolejny raz Reina wyszedł przed bramkę i uprzedził Wernera. Napoli ma coraz mniej czasu na zdobycie dwóch goli.

Kontra RB Lipsk, ale dośrodkowanie Wernera na aut wybił wracający obrońca.

Żółtą kartkę za dyskusje otrzymał Marcel Sabitzer.

RB Lipsk. Schodzi: Bruma. Wchodzi: Emil Forsberg.

Gospodarze starają się zwalniać grę i spokojnie rozgrywając piłkę dograć mecz do końca.

Żółtą kartkę otrzymał Kevin Kampl.

Napoli. Schodzi: Mario Rui. Wchodzi: Elseid Hysaj.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Piotr Zieliński.

Napoli. Schodzi: Marek Hamsik. Wchodzi: Jose Callejon.

RB Lipsk odpiera ataki gości. Jednak drugi gol dla Napoli może doprowadzić miejscowych do paniki.

Napoli przeniosło grę na połowę RB Lipsk. Goście jednak nie potrafią wykreować sobie okazji do podwyższenia wyniku.

Pepe Reina często musi interweniować przed polem karnym. Przed momentem Hiszpan ponownie wyszedł daleko przed bramkę.

Z ok. 18 metrów mocno, ale w bramkarza uderzył aktywny Zieliński.

Problemy ma Mario Rui. Zawodnik gości poza boiskiem, ale już na nie wrócił.

Sabitzer z rzutu wolnego uderzył w mur.

Allan chciał lobować bramkarza, ale uderzenie mu nie wyszło.

Werner dogrywał z prawej strony, w ostatniej chwili obrońca uprzedził Poulsena.

Gramy po przerwie.

Przerwa. Napoli prowadzi po bramce Zielińskiego, ale do awansu brakuje gościom jeszcze dwóch goli.

Po rzucie rożnym obok słupka główkował Werner.

Sędzia doliczył minutę.

Reina musiał wyjść przed pole karne i głową wybijać piłkę tuż sprzed nogi napastnika. Po chwili Bruma nie zdecydował się na strzał do pustej bramki.

Napoli rozgrywa piłkę, RB Lipsk nie dopuszcza gości pod własne pole karne i stara się kontrować. Jak na razie dość nieporadnie.

Napoli po objęciu prowadzenia częściej utrzymuje się przy piłce. Gospodarze póki co nie panikują i starają się uspokajać grę.

Gol! Strzelił Piotr Zieliński. Jeszcze może być ciekawie! Strzał z kilku metrów Insigne odbił bramkarz, piłka do siatki pod poprzeczkę dobił Zieliński! 0:1, ale Napoli wciąż musi zdobyć jeszcze dwa gole, aby awansować.

Uderzenia Zielińskiego i poprawka Hamsika lądowały na koledze z drużyny lub obrońcy RB Lipsk.

Żółtą kartkę za faul w ataku otrzymał Yussuf Poulsen.

Peter Gulacsi lepszy od rywala po strzale Insigne, któremu podawał Zieliński. Zawodnik Napoli jednak był na spalonym.

Gospodarze wciąż w ataku, ale gracze RB Lipsk nie potrafią dojść do pozycji strzeleckiej.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Lorenzo Tonelli.

Gospodarze po ostrożnym początku coraz groźniejsi. Pod bramką gości coraz bardziej pachnie golem.

Uderzał Sabitzer, tor lotu piłki zmienił Lorenzo Tonelli, a ta trafiła w poprzeczkę!

Kampl uprzedził w polu karnym Hamsika i to uratowało gospodarzy przed utratą gola!

Pierwsza szansa gospodarzy. Do uderzenia w polu karnym doszedł Nruma, ale w decydującym momencie skiksował i wyraźnie przestrzelił.

Lewą stroną w pole karne przedostał się Hamsik, ale zagrał zbyt anemicznie i piłkę wybił obrońca.

Od pierwszej minuty Napoli utrzymuje się przy piłce. Gospodarze przyczajeni czekają na rywala.