Arsenal FC
61' Alexandre Lacazette
Atletico Madryt
2' Sime Vrsaljko 10' Sime Vrsaljko 82' Antoine Griezmann
1:1

Koniec. 1:1 i Atletico bliżej finału.

Granit Xhaka fatalnie uderzył z woleja. Już nic się nie wydarzy.

Głową uderzał Ramsey, ale wprost w Oblaka.

Doliczone zostały 3 minuty.

Strzał Ramsey'a, ale piłka po nodze rywala wyszła na rzut rożny.

Strzał głową oddał Ramsey, Oblak kapitalnie obronił!

Gol! Strzelił Antoine Griezmann. Kryminał w defensywie Arsenalu! Błąd popełnił Koscielny, który przewrócił się przed pole m karnym. Bramkarz minął Griezmann, który z bliska uderzył obok starającego się interweniować Mustafiego. 1:1!

Gracze Atletico przez moment na dłużej znaleźli się na połowie Arsenalu, ale widać, że goście nie mają już tylu sił.

Clement Turpin nie chce karać zawodników Arsenalu za faule. Wściekli na arbitra są Hiszpanie.

Arsenal cały czas szuka drugiego gola. Atletico konsekwentnie muruje bramkę.

Atletico. Schodzi: Angel Correa. Wchodzi: Stefan Savić.

Mocny strzał z dystansu metr ponad bramką oddał Granit Xhaka.

Atletico cały czas skupione przed własną bramką. 0:1 to dla Hiszpanów nie jest tragedia.

Po dograniu z rogu głową tuż obok bramki uderzał Alexandre Lacazette.

Obraz meczu nie ulega zmianie. Cały czas w ataku Arsenal, ale gospodarze sporadycznie dochodzą do uderzeń.

Atletico. Schodzi: Kevin Gameiro. Wchodzi: Gabi.

Arsenal prowadzi i wciąż dominuje. Przed momentem znowu groźnie było w polu bramkowym Oblaka.

Gol! Strzelił Alexandre Lacazette. Asystował mu Jack Wilshere. Z lewej strony dośrodkował Wilshere, rywali pięć metrów przed bramką przeskoczył Lacazette i głową uderzył obok bezradnego Oblaka! 1:0!

Na przedpolu bramki Oblaka rozgrywali piłkę piłkarze Arsenalu. Jednak zbyt długo to wszystko trwało.

Atletico już w okolicach własnego pola karnego, Arsenal atakuje, ale nie uderza na bramkę gości.

Uderzał z ok. 16 metrów Jack Wilshere, Oblak pewnie interweniował.

Gra przeniosła się do środka pola. Nie widać po zmianie stron, że Atletico gra w osłabieniu.

Odważnie rozpoczęło Atletico, goście na połowie Arsenalu.

Wracamy do meczu!

Przerwa. Gol dla Arsenalu wisiał na włosku. W końcówce 1. połowy grające od 10. minuty w osłabieniu Atletico kilka razy zagroziło Arsenalowi.

Doliczone zostały 2 minuty.

Z pola karnego uderzał Angel Correa, pół metra ponad bramką

Zamieszanie w polu karnym Atletico, ale goście wyszli cało z opresji.

Anemiczny strzał Kevin Gameiro, spokojnie w bramce Ospina.

Uderzał Xhaka, ale bardzo daleko od celu.

Atletico radzi sobie coraz pewniej. Goście kradną sekundy i starają się zaskoczyć rywala. Tym razem Ospina uratował zespół po kolejnym strzale Griezmanna.

Piłka z wrażenia... pękła. Ciśnienie nie wytrzymało. Jeśli się patrzy na to, co wyczynia sędzia...

Pierwsza próba gości. Strzał Antoine Griezmanna obronił Ospina.

Cały czas w ataku Arsenal, Atletico momentami broni się dość szczęśliwe. Monreal uderzał, ale nie trafił w bramkę.

Ramsey staranował rywala, a sędzia... nawet nie odgwizdał faulu! Panie Turpin...

Uderzał Mesut Oezil, piłka o metr minęła bramkę gości.

Alexandre Lacazette runął w polu karnym gości, ale bardzo przyaktorzył.

Posiadanie piłki: 70% do 30%

Po rogu i zgraniu piłki z kilku metrów przestrzelił Koscielny!

Kapitalna akcja Kanonierów, Oblak nogą odbił strzał Dannego Welbecka.

Głową z kilku metrów uderzał Jack Wilshere, słabo i w Oblaka.

Arsenal w ataku pozycyjnym. Gospodarze rozgrywają piłkę i zdobywają teren i w konsekwencji zagrażają gościom.

Doszedł do piłki Alexandre Lacazette, ale źle uderzył i przestrzelił.

Wszystko przez protesty Simeone, które po faulu piłkarza Arsenalu domagał się napomienia dla rywala.

Ależ wściekła jest ławka Atletico. Sędzia upomina trenera Diego Simeone i wyrzuca go na trybuny.

Nie dał żadnego marginesu zawodnikowi gości sędzia Turpin. Jak zareagują bezradni do tej pory gracze z Madrytu? Spodziewamy się autobusu.

Druga żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną otrzymał Sime Vrsaljko. Drugi faul Vrsaljko i... Chorwat wyleciał z boiska za dwa "żółtka". Wściekły Simeone, Atletico w dziesiątkę.

Płasko z dystansu Danny Welbeck, Oblak złapał piłkę niczym kot rybę.

Tym razem Oblak ratuje Atletico po uderzeniu głową Alexandre Lacazette'a! Atletico póki co bezradne.

Alexandre Lacazette uderzał z powietrza dwunastu metrów, ale przestrzelił! Piłka otarła się o słupek! To była szybka kontra gospodarzy!

Wrzutka w pole karne Atletico, ale szybszy i skoczniejszy obrońca.

Dokładnie rozgrywają piłkę zawodnicy od początku. Nikt nie chce się pomylić. Czekamy aż ktoś się wyłamie.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Sime Vrsaljko. Ustawia sobie zawodników znany i lubiany sędzia z Francji.

Gramy!

Kto wygra mecz?

Mecz poprowadzi znany i lubiany Clement Turpin.

Dla wielu to przedwczesny finału. Jednak już w półfinale Ligi Europy Arsenal zmierzy się z Atletico. Pierwsze starcie w Londynie.