Everton
10' Phil Jagielka 50' Andre Gomes
Arsenal FC
6' Matteo Guendouzi 25' Sokratis Papastathopoulos 82' Shkodran Mustafi 85' Shkodran Mustafi
1:0

Koniec meczu.

Arsenal miał rzut wolny, jednak po dośrodkowaniu piłka bez problemu została wybita.

Pięć minut doliczonych.

Everton. Schodzi: Gylfi Sigurdsson. Wchodzi: Tom Davies.

Everton. Schodzi: Bernard. Wchodzi: Ademola Lookman.

Żółtą kartkę otrzymał Shkodran Mustafi. Za dyskusje z sędzią.

Niecelne uderzenie Gomesa z dystansu. Everton jest bliżej strzelenia bramki niż Arsenal.

Żółtą kartkę otrzymał Shkodran Mustafi. Wycięty równo z trawą Dominic Calvert-Lewin.

Silne uderzenie Bernarda z lewej strony, jednak kolejny raz wprost w bramkarza.

Everton. Schodzi: Richarlison. Wchodzi: Theo Walcott.

Przerwa w grze. Problemy zdrowotne ma Digne.

Arsenal. Schodzi: Mesut Oezil. Wchodzi: Alex Iwobi.

Wyśmienita okazja przed Richarlisonem. Mając mnóstwo czasu z prawej strony pola karnego uderzył obok słupka.

Powinno być 2:0! Gylfi Sigurdsson uderzył jednak ze środka pola karnego wprost w Leno.

Henrich Mchitarjan zszedł z lewej strony do środka i strzał sprzed pola karnego przeleciał tuż obok słupka.

Sokratis przyblokował strzał Sigurdssona z 15 metrów. Korner dla Evertonu.

Richarlison przymierzył sprzed pola karnego, jednak obok bramki Arsenalu.

Ofensywna akcja, jedna z niewielu w drugiej połowie, ale Coleman był na spalonym.

Ainsley Maitland-Niles bardzo kiepsko sobie dzisiaj radzi. Co chwilę popełnia jakieś błędy.

Wymarzona okazja przed Bernardem, jednak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Celne uderzenie Lacazette'a, jednak strzał głową był wprost w bramkarza.

Everton w defensywie, ale Arsenal nie ostrzeliwuje bramki rywali.

Początek drugiej połowy dla Arsenalu - 71 proc. posiadania piłki dla Kanonierów.

Koszmarny strzał Ramseya z lewej strony pola karnego.

Żółtą kartkę otrzymał Andre Gomes. Faulowany Ramsey.

Pusta bramka Evertonu po tym jak Jordan Pickford wypiąstkował piłkę wprost w niego. Strzał Walijczyka poszybował nad poprzeczką.

Zmiana ustawienia Arsenalu - teraz będzie grał czwórką w defensywie.

Arsenal. Schodzi: Sead Kolasinac. Wchodzi: Aaron Ramsey.

Początek drugiej połowy.

Przerwa.

Dwie minuty doliczone.

Piłkarze Arsenalu co chwilę mają pretensję do sędziego. Ich zdaniem arbiter podejmuje złe decyzje.

Oezil wścieka się przy linii bocznej. Twierdzi, że był faulowany, ale rywale rozpoczęli od rzutu z autu.

Teraz Everton jest nieco cofnięty. Ale Arsenal podaje najczęściej w szerz boiska.

Everton kontroluje to, co się dzieje na boisku, ale okazji już nie tworzy.

Koszmarne dośrodkowanie Kolasinaca z lewej strony tylko potwierdza fatalną dyspozycję gości.

Kanonierzy nadal wyglądają bardzo słabo. Nic im się nie układa.

Żółtą kartkę otrzymał Sokratis Papastathopoulos. Faul w środkowej strefie boiska.

Alexandre Lacazette niepocieszony. Otrzymuje mało podań, a na dodatek teraz był na spalonym.

Przerwa w grze, ponieważ Sokratis był faulowany przez Gomesa. Kartki jednak nie ma.

Sporo niedokładności w ostatnich minutach. Arsenal nie potrafi przejąć inicjatywy.

Odważny strzał Gomesa z 25 metrów, jednak wyraźnie obok bramki.

Agresywne wejście Mustafiego w nogi Gylfiego Sigurdssona. Sędzia uznał, że jednak nie było faulu.

Gol! Strzelił Phil Jagielka. 1:0 dla Evertonu! Po rzucie z autu, zamieszanie na piątym metrze i Jagielka, który tuż przed meczem zastąpił Keane'a, z czterech metrów wpakował piłkę do siatki.

Piłka trafiła na prawą stronę do Oezila, jednak Digne bez problemu odebrał mu ją.

Żółtą kartkę otrzymał Matteo Guendouzi. Faulowany Digne.

Pierwsze fragmenty spotkania należą do Arsenalu.

Dobra akcja Arsenalu. Alexandre Lacazette wpadł w pole karne, ale płaskie zagranie do Oezila było niedokładne.