Southampton FC
9' Shane Long 48' Jan Bednarek
Liverpool FC
36' Naby Keita 80' Mohamed Salah 81' Mohamed Salah 86' Jordan Henderson 89' Andrew Robertson 90+1' Jordan Henderson
1:3

Koniec. Liverpool miał problemy, ale swoje osiągnął i ponownie jest liderem Premier League.

Końcowe sekundy meczu. Tutaj już nic się nie wydarzy. Liverpool kontroluje spotkanie.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jordan Henderson.

Sędzia doliczył 4 minuty.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Andrew Robertson.

Liverpool. Schodzi: Naby Keita. Wchodzi: Dejan Lovren.

Gol! Strzelił Jordan Henderson. Asystował mu Roberto Firmino. Już wszystko wiemy! Cztery podania wystarczyły, aby zdobyć gola. Po dalekim dograniu Firmino uciekł Bednarkowi, podał do Hendersona, który z kilku metrów trafił na 1:3!

Teraz to Liverpool może kraść sekundy, Święci nie potrafią przedostać się pod pole karne gości.

Żółtą kartkę za zdjęcie koszulki otrzymał Mohamed Salah.

Gol! Strzelił Mohamed Salah. Zabójcza kontra Liverpoolu! Po rzucie rożnym dla Świętych goście przejjęli piłkę. Salah przebiegł z futbolówką przez pół boiska, strzału z 16 metrów bramkarz nie był w stanie obronić! 1:2!

Jedna z nielicznych akcji Southampton. Gospodarze wywalczyli rzut rożny i kolejne cenne sekundy.

Liverpool stara się zamknąć rywala pod jego polem karnym. Szukają goście zwycięskiego trafienia.

Gospodarzom udało się uspokoić zapędy rywala i przenieść grę na połowę Liverpoolu.

Chwila wytchnienia dla miejscowych. Na spalonym Roberto Firmino, sędzia jednak pomylił się.

Liverpool wrzucił wyższe przełożenie i dąży do zdobycia zwycięskiej bramki. Trudne chwile przed Świętymi.

I znowu Bednarek! Polak po dograniu z rogu uprzedził rywala i będzie kolejny rzut rożny dla Liverpoolu.

Tym razem Bednarek uprzedził Mane i głową odegrał piłkę do bramkarza. Zaczynają naciskać goście.

Mane lewą stroną uciekł Bednarkowi, ale dogrania nie wykorzystali partnerzy.

Southampton. Schodzi: Shane Long. Wchodzi: Joshua Sims.

Sprzed pola karnego udrzał Roberto Firmino, wprost w ręce bramkarza.

Keita padł w polu karnym. Sędzia uznał, że faulu nie był. Dość duża kontrowersja!

Valery dogrywał z prawej strony, jednak źle i wprost w ręce Alissona.

Po zmianie stron gospodarze ponownie aktywniejsi w ofensywie. Liverpool przyczajony, uśpiony, a może śnięty.

Z woleja uderzał Nathan Redmond, tylko rzut rożny dla Southampton.

Żółtą kartkę otrzymał Jan Bednarek.

Z prawej strony dośrodkował Yan Valery, Alisson niepewnie zachował się na przedpolu, ale gracze Świętych okazji nie wykorzystali.

Wracamy do meczu!

Przerwa. Southampton dość długo prowadził, gościom udało się wyrównać. Trafienie nie powinno jednak zostać uznane. Po zmianie stron na pewno będzie ciekawie.

Jeszcze minuta przed nami.

Wydawało się, że Liverpool rzuci się na rywala. Tak się jednak nie stało. Spokojniejszy fragment gry. Wszystko będzie się wyjaśniało po przerwie.

Liverpool przygotowuje się do konsumpcji rywala. Tutaj wszystko będzie szło już raczej w jedną stronę.

Gol! Strzelił Naby Keita. Asystował mu Trent Alexander-Arnold. Arnold dośrodkował z prawej strony, wprost na głowę Keity. Bramkarz nie zdołał zatrzymać piłki. Gol nie powinien jednak został uznany. We wcześniejszej fazie akcji na spalonym był Salah, czego nie zauważył sędzia. Wóz VAR został w Polsce, a w meczu mamy remis 1:1!

Zagranie do Salaha, Egipcjanin na półmetrowym spalonym.

Goście nie potrafią przedostać się w pole karne środkiem pola. Trójka stoperów Southampton świetnie wywiązuje się ze swoich obowiązków.

Kontra Świętych, ostatnie dogranie Hoejbjerga było jednak zbyt wysokie i Long do piłki nie był w stanie sięgnąć.

Liverpool w końcu na dłużej na połowie Świętych. Goście mają jednak problemy z kreowaniem okazji bramkowych.

Z pola karnego uderzał Salah, trafił w jednego z rywali.

Wydawało się, że Liverpool wchodzi na wyższe obroty. Tak się jednak nie stało, Southampton wciąż bardzo groźny.

Liverpool zgubił piłkę przed własnym polem karnym, gospodarze rozegrali szybką akcję. Long przyłożył nogę do futbolówki dogranie z lewej strony, ale skiksował! Powinno być 2:0!

Mogło być 1:1. Głową uderzał Mane, bramkarz instynktownie odbił piłkę, poprawka Keity otarła się o słupek!

Rzut rożny dla gospodarzy. Piłka dotarła do Pierre-Emile Hoejbjerga, ten jednak źle trafił w futbolówkę i okazja przepadła.

Liverpool wciąż bezbarwny, goście cały czas nie potrafią zagrozić Świętym.

Gol! Strzelił Shane Long. Asystował mu Pierre-Emile Hoejbjerg. Mamy sensację! Dośrodkowanie z lewej strony, Hoejbjerg głową przedłużył dogranie. Piłka spadła pod nogi Longa, który strzałem z bliska pokonał Alissona! 1:0!

Liverpool jeszcze nie zagroził zespołowi Southampton. To gospodarze od początku mają więcej z gry.

Niebezpiecznie pod bramką gości, efektem jedynie rzut rożny.

Twarda walka od pierwszych minut. Liverpool czeka ciężka przeprawa.

Gramy!

Kto wygra mecz?

Mecz poprowadzi Paul Tierney.

Liverpool walczy o mistrzostwo, aktualnie jest wiceliderem. Southampton jest coraz bliżej zapewnienia sobie utrzymania w Premier League.