AFC Bournemouth
90+1' Nathan Ake 90+4' Jefferson Lerma
Tottenham Hotspur
11' Eric Dier 23' Toby Alderweireld 41' Moussa Sissoko 44' Heung-Min Son 48' Juan Foyth 90+3' Victor Wanyama 90+3' Dele Alli
1:0

Koniec. Tottenham przez niemal całą drugą połowę grał w dziewiątkę i w doliczonym czasie stracił gola.

Po rzucie rożnym efektownie, ale niecelnie uderzył Lucas Moura.

Jeszcze akcja miejscowych, ale przerwa. Sędzia dostrzegł spalonego.

Żółtą kartkę otrzymał Jefferson Lerma.

Żółtą kartkę otrzymał Dele Alli.

Jeszcze przepychanki na murawie.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Victor Wanyama.

Tylko 120 sekund mają Koguty na doprowadzenie do remisu.

Gol! Strzelił Nathan Ake. Asystował mu Ryan Fraser. A jednak Bournemouth prawdopodobnie wygra! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, na piąty metr do piłki doszedł Ake i strzałem głową pokonał Llorisa. 1:0!

Sędzia doliczył 4 minuty, a gospodarze w końcu z pasją zaatkowali.

Kolejny mały "kocioł", Lloris wybił piłkę z pola bramkowego.

Zamieszanie pod bramką Tottenhamu, nie ma jednak gola. Piłka została zablokowana.

Jeszcze gospodarze, z dużego palca z pola karnego chciał uderzyć King. Trafił w rywala.

W końcówce aktywniejszy Tottenham. Dwie akcja gości, ale wciąż bez goli w mecu.

Coraz więcej wskazuje na to, że gole w meczu nie padną. Gospodarze grają w przewadze, Tottenham jednak dobrze się broni.

Kolejna wrzutka Frasera, Mousset uderzył głową. Jednak wprost w Llorisa.

Strzał sprzed pola karnego Mousseta daleko od celu.

Bournemouth. Schodzi: Jordon Ibe. Wchodzi: Lys Mousset.

Fraser z prawej strony do Wilsona, a ten po raz kolejny uderzył niecelnie.

Ibe potężnie uderzył sprzed pola karnego, Lloris wybił piłkę na rzut rożny.

Coraz mniej czasu mają gospodarze do zdobycia gola. Bournemouth gra z przewagą dwóch zawodników.

Z siedmiu metrów uderzał Clyne, piłka poszybowała daleko od bramki Tottenhamu.

Fraser dośrodkował, akcję zamykał Callum Wilson, piłka minęła bramkę gości!

Po rzucie rożnym sprzed pola karnego ponad bramką Kogutów uderzył Smith.

Piłkę przejęli gospodarze, wyprowadzili kontrę, którą niecelnym strzałem zakończył Wilson. Będzie tylko rzut rożny.

Tottenham gra w dziewięciu, ale spokojnie rozgrywa piłkę w okolicach środka boiska.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Simpson ostro zaatakował Llorisa. Francuz powol zbiera się z murawy.

Jedna z nielicznych akcji Tottenhamu. Dele Alli znalazł się z piłką w polu karnym, nie zdołał jednak uderzyć.

Chcą zmęczyć gości piłkarze Bournemouth. Gracze Tottenhamu muszą biegać za rywalami.

Spokojnie rozgrywają piłkę miejscowi, jakby byli pewni, że gola w końcu zdobęda. Przed momentem płasko z pola karnego uderzył Fraser, wprost w ręce Llorisa.

Wysoko atakują gospodarzy goście. Bournemouth na połowie Tottenhamu.

Problemy zdrowotne sygnalizuje Ake. Służby medyczne już są przy Holendrze.

Czerwoną kartkę otrzymał Juan Foyth. Bardzo ostry faul rezerwowego Tottenhamu. Goście grają w dziewiątkę!

Wracamy do gry!

Tottenham. Schodzi: Eric Dier. Wchodzi: Juan Foyth.

Przerwa. Klarowniejsze szanse mieli goście, ale w bramce gospodarzy świetnie spisuje się debiutant Mark Travers. Pecha mieli gracze Bournemouth, którym należały się dwa rzuty karne, a Dier powinien wylecieć z boiska. Czerwoną kartkę chwilę przed przerwą otrzymał natomiast Son.

Głową uderzał Simpson, wprost w ręce Llorisa.

Sędzia doliczył 2 minuty.

Czerwoną kartkę za uderzenie rywala otrzymał Heung-Min Son.

Kolejny rzut karny należał się gospodarzom! Dier kopnął przed bramką Wilsona, sędzia po raz kolejny nie dostrzegł przewinienia!

Żółtą kartkę za faul otrzymał Moussa Sissoko.

Odpowiedź gości, strzał Eriksena obronił Travers.

Dogrywał Ryan Fraser, piłka leciała w światło bramki. Pewnie złapał futbolówkę Lloris.

Wciąż rozpamiętywany jest wślizg Diera, a tymczasem pod bramką Kogutów było groźnie. Lloris staranował rywala, ale karnego nie ma!

Kontrę Bournemouth przerwał Dier. Sędzia uznał, że faulu nie było. A zawodnik gości gra już z żółtą kartką.

Eriksen uderzał z pola karnego, strzał został zablokowany.

I znowu Travers! Tym razem bramkarz gospodarzy świetnie interweniował po strzale głową Dele Alliego!

Kolejna akcja Sona, strzał z pola karnego poszybował ponad poprzeczką.

Son szarżował z piłką w polu karnym, nie zdołał oddać strzału, a podanie nie doszło do Rose'a.

Moura sam na sam z bramkarzem, górą debiutant w barwach Bournemouth!

Fraser dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, piłkę wybili obrońcy. Tottenham wyszedł z kontrą, którą przerwał wybijając piłkę głową przed polem karnym Travers.

Żółtą kartkę za przerwanie kontry gospodarzy otrzymał Toby Alderweireld.

Tottenham rozgrywa piłkę na połowie gospodarzy i szuka kolejnej okazj strzeleckiej.

Travers po raz kolejny świetnie w bramce gospodarzy. Z ok. 16 metrów uderza Moura, golkiper spod poprzeczki sparował piłkę na rzut rożny.

Gra ponownie przeniosła się do środka pola. Zespoły czekają na błąd rywala.

Dele Alli wypracował sobie pozycję do oddania strzału. Uderzenie z ok. 20 metrów na róg sparował bramkarz!

Akcja gości, po dośrodkowaniu niecelnie uderzył Moura. Okazało się, że napastnik był na minimalnym spalonym.

Z rzutu wolnego z ok. 25 metrów uderzył Fraser, słabo i niecelnie.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Eric Dier.

Trochę aktywniejszy w ofensywie Tottenham, jednak wciąż bez celnego strzały w meczu.

Moura zauważył, że wysunięty przed bramkę jest Travers. Uderzenie z okolic połowy boiska, piłka minęła cel. Niewiele brakowało, a padłby gol.

Wciąż czekamy na pierwszy strzał, pierwsze spięcie w polu karnym. Mecz cały czas toczy się w środku pola.

Dość anemiczne pierwsze minuty. Sporo biegania w środku pola.

Gramy!

Mecz poprowadzi Craig Pawson.

Kto wygra mecz?

Ligowy finisz w Premier League. Tottenham po porażce w pierwszym półfinale Ligi Mistrzów z Ajaxem zagra z Bournemouth. Koguty wciąż walczą o 3. miejsce, które da prawo gry w Lidze Mistrzów bez eliminacji.