Efektownie uderzał Luis Suarez, a piłkę odbił Thibaut Courtois. Mogło być 6:1.

24
36
87'

Gol! Strzelił Arturo Vidal. Asystował mu Ousmane Dembele.

Nokaut - 5:1! Dośrodkował Ousmane Dembele, zaś do siatki głową trafił Arturo Vidal. Akcja rezerwowych.

295
153
50
26
37
86'

Królewscy wymieniają kolejne podania w środku pola, lecz nic z tego nie wynika.

37
58
18
20
23
84'

Barcelona. Schodzi: Arthur Melo. Wchodzi: Arturo Vidal.

57
32
13
12
14
83'

Gol! Strzelił Luis Suarez. Asystował mu Sergi Roberto.

4:1! Real Madryt na łopatkach! Sergi Roberto zagrał prostopadłą piłkę do Luisa Suareza, a ten w sytuacji sam na sam a Thibaut Courtois podciął piłkę nad wychodzącym bramkarzem. Tym samym Urugwajczyk skompletował hat-tricka.

322
158
44
30
49
82'

Huknął z około 15 metrów Marco Asensio, jednak bardzo niecelnie.

24
22
9
15
9
82'

Real. Schodzi: Marcelo. Wchodzi: Mariano Diaz.

29
14
12
9
6
81'

Marcelo ma problemy zdrowotne, przez co opuści murawę.

27
16
17
20
19
80'

Celnie głową piłkę uderzył Sergi Roberto, ale strzelił zbyt lekko i futbolówkę złapał Thibaut Courtois.

20
8
10
10
13
79'

Tym razem faulowany na połowie Barcelony był Lucas Vazquez.

21
12
9
10
20
77'

Real. Schodzi: Gareth Bale. Wchodzi: Marco Asensio.

44
27
17
12
12
77'

Żółtą kartkę za faul na Nacho otrzymał Luis Suarez. Chociaż wydaje się, że w tej sytuacji powinien obejrzeć czerwony kartonik.

FC Barcelona
57
33
27
38
83
75'

FC Barcelona wyszła na prowadzenie 3:1 po świetnej, szybkiej akcji. Na finiszu ataku Sergi Roberto miękko, dokładnie wrzucił piłkę w pole karne Realu Madryt, a futbolówkę głową do bramki posłał Luis Suarez.

244
139
35
39
58
74'
40
28
19
16
17
73'

Aktywny jest dzisiaj Marcelo, który bierze dzisiaj praktycznie w każdym ataku ekipy z Madrytu.

33
12
8
9
26
71'

Karim Benzema złapany w pułapkę ofsajdową.

37
27
11
11
13
70'

Łatwo zatrzymany Luis Suarez i do ofensywy przeszedł Real Madryt.

27
8
8
11
18
68'

Barcelona. Schodzi: Rafinha. Wchodzi: Nelson Semedo.

27
22
12
8
10
68'

Lucas Vazquez doskonale dośrodkował z prawej flanki, zaś nad poprzeczką główkował Karim Benzema. Wydaje się, że po tej akcji powinno być 2:2.

55
32
23
23
43
67'

Gospodarze wykonywali rzut rożny, ale piłkę pewnie chwycił Thibaut Courtois.

21
15
13
14
27
65'

Jordi Alba uderzył tuż obok słupka bramki przyjezdnych. Po raz kolejny potwierdził, że jest w dobrej formie.

34
20
13
12
16
63'

Gerard Pique zastopował szarżującego Isco. Real nie gra już tak bojaźliwie jak przed przerwą.

42
17
14
15
10
61'

Luis Suarez trafił w słupek po dograniu od Sergiego RobertoFC Barcelona przebudziła się z letargu w drugiej połowie.

78
41
28
28
36
59'

Marc-Andre ter Stegen zwalnia grę i spokojnie wybija piłkę z "piątki".

29
13
10
9
13
58'

Karim Benzema wbiegł z piłką w pole karne FCB i wywalczył rzut rożny.

25
16
9
7
21
57'

Isco doszedł do sytuacji strzeleckiej, ale skiksował i będzie...aut dla Barcelony.

28
18
12
10
12
56'

Gareth Bale trafił w słupek! Niecelnie dobijał Luka Modrić. Dzieje się po przerwie.

74
42
28
28
56
56'

Sergio Ramos niecelnie główkował po dośrodkowaniu od Marcelo. Ostrzeżenie dla ekipy z Barcelony.

21
12
14
12
14
54'

Real Madryt po strzelonym golu uwierzył, że jest w stanie przeciwstawić się gospodarzom. Coraz ciekawiej na Camp Nou w Barcelonie i o to chodziło!

30
22
13
10
23
53'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Gareth Bale.

Real Madryt
43
26
11
12
21
50'

Gol! Strzelił Marcelo.

Real Madryt zdobył bramkę kontaktową! Isco zagrał mocno wzdłuż linii końcowej boiska. Do piłki odbitej od obrońców FC Barcelona dopadł Marcelo i wpakował piłkę do bramki z około 5 metrów.

Real Madryt
130
68
30
58
158
49'

11
47'

Ivan Rakitić zdecydował się na strzał z dystansu, ale uderzył bardzo niecelnie.

25
11
14
20
18
46'

Real. Schodzi: Raphael Varane. Wchodzi: Lucas Vazquez.

35
19
20
12
11
45'

Sędzia doliczył 1 minutę.

47
20
19
10
16
45'

Sergio Busquets faulował Isco i będzie rzut wolny dla Realu w okolicy pola karnego barcelońskiej drużyny.

5
42'

Zbyt mocno do Arthura zagrywał piłkę Rafinha i piłkę na 16. metrze złapał Thibaut Courtois.

21
10
10
13
14
41'

Królewscy nie mogą poradzić sobie z wysokim pressingiem rywala, a świadczy o tym to, że nie potrafią wymienić kilku celnych podań na własnej połowie boiska.

38
48
12
13
9
39'

Żółtą kartkę za faul taktyczny otrzymał Nacho.

Real Madryt
54
33
15
18
17
38'

Żółtą kartkę za faul otrzymał Ivan Rakitić.

28
16
17
49
44
37'

Nerwowo, co oczywiste, w szeregach przyjezdnych. Tym razem prosty błąd w obronie i rzut z autu będą mieli gospodarze.

40
21
15
12
10
35'

Królewscy wykonywali rzut wolny, ale zbyt krótko zagrywał Marcelo i piłkę bez problemów wybili defensorzy FCB.

44
28
9
10
12
34'

Barcelona stara się wciągnąć Real na własną połowę, żeby wyjść z szybkim kontratakiem.

45
36
14
12
14
32'

Real Madryt na razie bezradny i nie zapowiada się, żeby był w stanie przeciwstawić się naporowi ekipy z Barcelony.

76
53
16
21
17
30'

Gol! Strzelił Luis Suarez.

FC Barcelona wygrywa już 2:0! Luis Suarez pewnie wykorzystał rzut karny, uderzając w swoją lewą stronę.

305
157
36
31
53
30'

Sędzia, po skorzystaniu z VAR-u, odgwizdał rzut karny dla FC BarcelonaRaphael Varane faulował Luisa Suareza we własnej "16".

196
102
30
27
47
28'

Luis Suarez padł w polu karnym Realu Madryt po starciu z Raphael'em Varane'm. Gospodarze domagają się "jedenastki" i wydaje się, że zasadnie.

77
31
21
11
22
27'

Uderzał z dystansu Sergio Ramos, ale strzał zbyt lekki, do statystyk. Piłkę pewnie złapał Marc-Andre ter Stegen.

25
19
12
11
17
26'

W końcu dłużej przy piłce starają się utrzymać zawodnicy z Madrytu. Faulowany był Gareth Bale.

25
17
13
14
26
23'

Niedana akcja zespołu z Barcelony i bezpańską piłkę przejął Thibaut Courtois, który szybko rozpoczął atak Królewskich.

31
13
10
10
15
21'

Dużo agresywnej walki na murawie, a w związku z tym mnożą się faule z obydwu stron.

22
10
14
9
11
19'

Techniczny strzał Arthura z 17 metrów, a jeszcze piękniejsza interwencja Thibaut CourtoisFC Barcelona o krok od podwyższenia prowadzenia w tym meczu.

108
60
33
32
28
19'

24
17'

Marcelo zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłkę spokojnie opanował Marc-Andre ter Stegen.

30
18
10
7
12
15'

Katalończycy na razie dzielą i rządzą na boisku. Tym razem próbują rozegrać atak prawą flanką.

36
18
10
8
9
13'

Philippe Coutinho próbował uderzać z linii pola karnego, ale tym razem został zablokowany. Mistrz Hiszpanii w natarciu.

43
19
6
11
8
11'

Gol! Strzelił Philippe Coutinho. Asystował mu Jordi Alba.

FC Barcelona wyszła na prowadzenie 1:0! Jordi Alba otrzymał podanie z głębi pola i wszedł na szybkości w pole karne Realu. Tam wyłożył piłkę jak na tacy Philippe'owi Coutinho, a ten trafił do siatki z 10 metrów.

325
174
57
45
58
9'

Niecelnie z około 14 metrów uderzył Karim Benzema. Piłka poszybowała wysoko w trybuny.

26
40
11
11
13
8'

Sporo walki w środku pola. Tym razem z akcją ofensywną próbuje wyjść zespół z Madrytu.

26
15
21
12
16
6'

Ostro faulował Sergio Ramos, który otrzymał ostrzeżenie od sędziego.

34
18
18
14
37
5'

Faul i od rzutu wolnego na własnej połowie boiska grę wznowi Real.

15
7
7
11
19
3'

Królewscy, przynajmniej na razie, nie stosują wysokiego pressingu i czekają na rywala na własnej połowie.

15
14
13
10
12
2'

Karim Benzema zameldował się na pozycji spalonej.

28
15
11
13
17
2'

Gospodarze już przejęli piłkę i spokojnie wymieniają kolejne podania w środkowej strefie boiska.

26
18
11
6
8
1'

Rywalizację od środka boiska rozpoczęli goście.

16:11

Co oczywiste gorąca atmosfera na Camp Cou. Za chwilę prezentacja ekip i początek meczu w Barcelonie.

19
22
7
6
4
15:31

Czas na lekcję historii. Dziś trudno to sobie wyobrazić, ale 90 lat temu trenerem Barcelony został były szkoleniowiec Cracovii i pierwszy w historii opiekun Biało-Czerwonych - Imre Pozsonyi.

7
8
10
4
3
15:31

Do pierwszego gwizdka pozostało mniej niż 45 minut. Kto będzie się cieszył za ok. dwie godziny?

15:06

Znamy też już skład Realu: Courtois - Nacho, Varane, Sergio Ramos, Marcelo - Casemiro, Kroos, Modric - Isco, Bale - Benzema.

3
4
1
3
6
15:06

Pod nieobecność Leo Messiego większa odpowiedzialność będzie spoczywać na Lusie Suarezie. Argentyńczyk jest gotowy do zastąpienia kapitana Barcy.

6
9
2
4
3
15:06

To pierwsze od 11 lat El Clasico, w którym nie zagrają i Leo Messi, i Cristiano Ronaldo. Ostatni taki mecz między Barceloną a Realem został rozegrany 23 grudnia 2007 roku. Messi nie mógł wtedy zagrać z powodu kontuzji uda, a Ronaldo był jeszcze zawodnikiem Manchesteru United i do Realu dołączył dopiero półtora roku później. Królewscy pokonali Barcelonę na Camp Nou 1:0 po golu Julio Baptisty. Co ciekawe, jedynym piłkarzem, który zagrał w tamtym spotkaniu, a który może wystąpić też dziś, jest kapitan Królewskich, Sergio Ramos. Z kolei na ławce gości siedział wtedy Marcelo.

11
6
5
5
5
15:06

A na Camp Nou są już nie tylko uczestnicy dzisiejszego meczu, ale też kontuzjowany Lionel Messi , który będzie wspierać Barceloną z trybun.

6
5
2
4
1
15:06

Znamy już skład Barcelony na El Clasico!

Ernesto Valverde postawił na tych zawodników: Ter Stegen - Sergi Roberto, Pique, Lenglet, Jordi Alba - Rakitić, Busquets, Arthur - Rafinha, Luis Suarez, Coutinho.

9
4
3
3
2
12:19

Ostatnie El Clasico, które zostało rozegrane w dniu 6 maja 2018 roku w Barcelonie, zakończyło się remisem 2:2. Wówczas gole strzelali: Luis SuarezLionel MessiCristiano Ronaldo i Gareth Bale. Tym razem Gran Derbi bez udziału Messiego (kontuzja) i Ronaldo (transfer do Juventusu).

11
4
3
5
6
12:19

"FC Barcelona będzie faworytem najbliższego El Clasico na Camp Nou. Za Dumą Katalonii przemawia forma sportowa oraz wartość rynkowa."

10
4
3
1
1
12:19

- Jeśli ktoś traci na El Clasico, to Messi i Ronaldo, którzy nie będą w nim uczestniczyć, a nie El Clasico. El Clasico nic nie traci, ponieważ dwie wspaniałe drużyny wespną się na wyżyny, a oba te kluby są ważniejsze niż zawodnicy. Myślę, że ze strategicznego punktu widzenia to nawet dobrze, że ich zabraknie - powiedział prezydent Primera DivisionJavier Tebas.

4
8
1
2
2
12:19

Starcie na Camp Nou w Barcelonie poprowadzi sędzia Jose Sanchez.

8
4
3
3
2
Jakie będzie zakończenie meczu FC Barcelona - Real Madryt?