Legia Warszawa
28' Michał Pazdan 65' Dominik Nagy 80' Paweł Stolarski 81' Artur Jędrzejczyk 90+1' Mateusz Hołownia
0:1

Jeden gol wystarczył Legii Warszawa do awansu!

Żółtą kartkę otrzymał Mateusz Hołownia za faul.

Doliczone trzy minuty.

Radosław Janukiewicz górą w pojedynku z Carlitosem i Legia Warszawa wciąż nie może być pewna awansu.

Ostatnie szanse Chojniczanki na wyrównanie i doprowadzenie do dogrywki. Szybują dośrodkowania w pole karne Legii Warszawa. Podopieczni Przemysława Cecherza stawiają wszystko na jedną kartę.

Coraz więcej fauli Legionistów. Trochę ryzykował Paweł Stolarski, kiedy atakował nieprzepisowo Wojciecha Trochima, ponieważ ma już żółtą kartkę na koncie.

Żółtą kartkę otrzymał Artur Jędrzejczyk za atak w nogi przeciwnika.

Żółtą kartkę otrzymał Paweł Stolarski za faul na Karolu Gardzielewiczu.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego poszybowało w kierunku Cafu. Pomocnik Legii Warszawa nie oddał jednak strzału. Czujna obrona z Chojnic.

Po przewinieniu Krzysztofa Danielewicza na Pawle Stolarskim rzut wolny dla Legii Warszawa.

Krzysztof Danielewicz próbował zaskoczyć Arkadiusza Malarza bezpośrednio z rzutu rożnego. Bramkarz Legii Warszawa był czujny i odbił piłkę. Zanosiło się na jeszcze jedną okazją do wyrównania, jednak sędzia asystent zasygnalizował spalonego Kamila Sylwestrzaka.

20 minut do końca regulaminowego czasu. Chojniczanka jest aktywniejsza w drugiej połowie, zmusiła jednym strzałem do wysiłku Arkadiusza Malarza, ale nie potrafi wyrównać.

Wojciech Trochim w centrum wydarzeń. Najpierw wykonał nieudane dośrodkowanie, a po chwili domagał się od sędziego odgwizdania faulu.

Żółtą kartkę otrzymał Dominik Nagy za faul na Miłoszu Przybeckim.

Andre Martins stał przed polem karnym Chojniczanki. Stłoczeni w szesnastce przeciwnika przyjezdni zdecydowali się wycofać piłkę do swojego pomocnika, którego strzał pozostawiał dużo do życzenia.

Po podaniu piłka miała trafić do Emila Drozdowicza. Zabrakło dokładności podopiecznym Przemysława Cecherza i futbolówka wylądowała poza boiskiem.

W tej samej minucie próba przelobowania Radosława Janukiewicza. Miał szczęście bramkarz gospodarzy, że po zagraniu Carlitosa piłka wylądowała na górnej siatce.

Tym razem uderzenie Chojniczanki w światło bramki! Na wysokości zadania stanął Arkadiusz Malarz, który interweniował popisowo po strzale Emila Drozdowicza, którego obsłużył dośrodkowaniem Wojciech Trochim.

Szansa na wyrównanie z rzutu wolnego. Niezła pozycja do oddania strzału, do piłki podszedł Krzysztof Danielewicz, ale nie wykonał dobrze stałego fragmentu. Pudło i od bramki Arkadiusz Malarz.

Chwyt Radosława Janukiewicza po dośrodkowaniu Pawła Stolarskiego. Bramkarz Chojniczanki starał się szybko uruchomić ustawionych w przodzie zawodników.

Nie ma gwizdka, choć Michał Pazdan ostro potraktował Emila Drozdowicza w okolicy koła środkowego. Wojciech Myć nakazuje doświadczonemu zawodnikowi kontynuować grę.

Sędzia wznowił grę. Czas na drugą połowę.

Jeden gol Legii Warszawa przed przerwą.

Czy Chojniczanka wyrówna po przerwie?

Legia bliżej awansu po nieco ponad 45 minutach.

Sebastian Szymański mógł wymierzyć gospodarzom karę za błąd Jacka Podgórskiego. Skórę swojego kompana uratował Radosław Janukiewicz!

Doliczone dwie minuty do regulaminowego czasu.

Legia. Schodzi: Jose Kante. Wchodzi: Carlitos.

W posiadaniu piłki mimo prowadzenia Legia Warszawa. Stara się w ten sposób kontrolować wydarzenia i przynajmniej utrzymać przewagę do przerwy.

Po faulu na Januszu Surdykowskim gospodarze mieli szansę na wyrównanie z rzutu wolnego. Ich uderzenia zostały jednak zablokowane i Arkadiusz Malarz tylko obserwował sytuację.

Miłosz Przybecki pojawił się na murawie tuż przed golem Legii Warszawa. Musi od razu brać się za odrabianie strat. Po strzale byłego zawodnika Ruchu Chorzów futbolówka minęła bramkę Arkadiusza Malarza.

Piłka znalazła się w bramce Chojniczanki po raz drugi w tym meczu. Miroslav Radović nie ma jednak gola na koncie. Sędzia Wojciech Myć cofnął akcję.

Gol! Strzelił Michał Pazdan. Asystował mu Cafu.

Pierwszy szturm nie przyniósł mistrzowi Polski gola, ale drugi już tak. Michał Pazdan dał prowadzenie Legii Warszawa! Defensor wbiegł w pole karne Chojniczanki, wyskoczył tam wysoko i strzałem głową pokonał Radosława Janukiewicza.

Piłka po strzale Sebastiana Szymańskiego przeleciała ponad bramką Chojniczanki. Był drobny rykoszet, dlatego będzie jeszcze korner.

Krótka przerwa w grze spowodowana urazem Damiana Piotrowskiego. Pomocnik strzelił gola w poprzednim meczu Chojniczanki z Garbarnią i ma ochotę na powtórzenie wyczynu w spotkaniu pucharowym.

Początkowo Jacek Podgórski pracował głównie w defensywie, obecnie młody zawodnik szarżuje już po połowie Legii Warszawa. Jego dośrodkowania nie sprawiają jednak problemu gościom.

Wbiegli w pole karne mistrza kraju Wojciech Trochim oraz Emil Drozdowicz, ale nie oddali uderzenia po dośrodkowaniu Jacka Podgórskiego.

Musiał się wysilić Radosław Janukiewicz. Efektowna parada bramkarza Chojniczanki po strzale Dominika Nagiego z kilkunastu metrów. Początkowy kwadrans pojedynku z rumieńcami.

Pierwsza riposta Chojniczanki. Po nieudanie wykonanym rzucie rożnym przez Legię Warszawa ruszył z kontratakiem Emil Drozdowicz. Po podaniu byłego napastnika Bruk-Betu Termaliki Nieciecza uderzył nieznacznie obok słupka Damian Piotrowski.

Nie zmienia się obraz spotkania, atakuje Legia Warszawa. Sebastian Szymański połowicznie wygrał pojedynek z Przemysławem Pietruszką i stołeczna drużyna wywalczyła dla siebie korner.

Pod naciskiem pressingu Legii Warszawa pomylił się nawet tak doświadczony zawodnik jak Radosław Janukiewicz. Po jego podaniu futbolówka poza boiskiem.

Jose Kante usiłował zaskoczyć Radosława Janukiewicza strzałem lewą nogą. Ciekawa ta próba, ale zabrakło napastnikowi Legii Warszawa dokładności.

Karol Gardzielewicz musi się obudzić. Zaledwie pięć minut za zawodnikami, a młodzian już spóźniony wracał ze spalonego i zmarnował podanie Radosława Janukiewicza.

Legia Warszawa próbuje zepchnąć swojego przeciwnika w jego pole karne. Sędzia studzi impet przyjezdnych, ponieważ odgwizdał faul w walce o piłkę po wrzucie z autu Artura Jędrzejczyka.

Drużyny zmieściły się w kwadransie akademickim. Piłka w grze.

Z powodu dogrywki w meczu Lecha Poznań trzeba odrobinę dłużej zaczekać na początek pojedynku w Chojnicach.

Która drużyna awansuje?

Przyjazd Legionistów na stadion.

Ustawienie Legii Warszawa.

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)

Kluby z Chojnic i Warszawy rywalizowały w Pucharze Polski w 2015 roku. Dwukrotnie lepsza okazała się Legia, która na wyjeździe zwyciężyła 2:1, natomiast przy Łazienkowskiej zbiła Chojniczankę 4:1.

Chojniczanka powraca na własny stadion po małym tournee po województwie małopolskim. Porażka 1:2 z Bruk-Betem Termalicą była rozczarowaniem, ale podopieczni Przemysława Cecherza zdążyli się po niej poprawić i wygrali 2:1 z Garbarnią Kraków.

Legia Warszawa zagra w Chojnicach po odniesieniu dwóch zwycięstw w Lotto Ekstraklasie. Stołeczna drużyna pokonała w prestiżowym pojedynku Lecha Poznań. W weekend rozprawiła się natomiast z beniaminkiem Miedzią Legnica.