KGHM Zagłębie Lubin
70' Patryk Szysz 78' Łukasz Poręba 86' Jakub Tosik
Jagiellonia Białystok
27' Jakub Wójcicki 39' Patryk Klimala 66' Jesus Imaz
2:2

Koniec. Wydawało się, że Jagiellonia wygra mecz. Jednak w końcówce Zagłębie zdobyło dwa gole i uratowało punkt.

Płaski strzał Imaza z ok. 16 metrów. Forenc po raz kolejny był dobrze ustawiony.

Strzał z dystansu Mudrinskiego, Forenc obronił.

Sędzia doliczył 3 minuty.

Klimala do Mudrinskiego, ten uderzał sytuacyjnie z sześciu metrów. Piłka poszybowała jednak ponad bramką!

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jakub Tosik.

Akcja Jagiellonii prawą stroną, jednak goście wywalczyli tylko rzut rożny.

Starzyński wrócił na boisko, medycy szybko "naprawili" swojego zawodnika.

Problemy ma Starzyński, który zszedł z boiska. Pomocnik ma problemy z nogą.

Stara się obudzić Jagiellonia. Goście byli już pewni siebie, zbyt pewni.

Gol! Strzelił Łukasz Poręba. Asystował mu Filip Starzyński. Starzyński biegł prawą stroną, dograł w pole karne. Nadbiegający Poręba uprzedził Mitrovicia i pokonał Węglarza! 2:2!

Forenc daleko przed polem karnym. Bramkarz wybił piłkę na aut.

Z siedmiu metrów uderzał Kostal, piłka poszybowała ponad bramką!

Po rogu piłka dotarła pod nogi Bohara. Słoweniec jednak źle uderzył i wyraźnie chybił.

Strzał z dystansu Guldana, Węglarz wybił piłkę na rzut rożny.

Jak mawia klasyk: 2:0 to niebezpieczny wynik. My dodamy: I to jak!

Groźnie uderzył Bohar, efektem rzut rożny. Zagłębie ruszyło do ataku. Ależ obraz meczu zmienił się.

Gol! Strzelił Patryk Szysz. Asystował mu Alan Czerwiński. Zagłębie wraca do meczu! Z prawej strony dośrodkował Czerwiński, Szysz uderzył głową. Piłka przelobowała Węglarza, odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Już tylko 1:2!

Jagiellonia. Schodzi: Juan Camara. Wchodzi: Martin Kostal.

Gol! Strzelił Jesus Imaz. Asystował mu Martin Pospisil. Imaz był niewidoczny, ale gola zdobył. Ładne dogranie przed polem karnym. Technicznego strzał z ok. 16 metrów Forenc nie był w stanie obronić. 0:2!

Zagłębie. Schodzi: Sasa Zivec. Wchodzi: Damjan Bohar.

Teraz mogło być groźnie. Błąd bramkarza, po chwili dośrodkował Guldan, a Tosik głową uderzył tuż obok słupka!

Zagłębie pod bramką Jagiellonii, jednak gospodarze wciąż bez klarownej okazji na wyrównanie.

Klimala po raz kolejny uprzedził Oko. Uderzył z pola karnego, dobrze w bramce zachował się Forenc.

Gramy już ponad dziesięć minut po przerwie. Zagłębia niewiele zrobiło, aby zmienić swoją sytuację.

Dośrodkowanie do Guldana, ten jednak był na spalonym. Grę wznowi Węglarz.

Gra przeniosła się do środka pola. Żadna z drużyn nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce.

Klimala ograł Oko, wypracował sobie pozycję do strzału, jednak uderzył wprost w Forenca.

Camara dośrodkował z rzutu wolnego, Balić pewnie wybił piłkę z pola karnego.

Akcja Jagiellonii, Forenc wybiegł przed pole karne i głową wybił piłkę.

Ruszyło po przerwie Zagłębie, jednak gospodarze zagrożenia nie stworzyli.

Wracamy do meczu!

Przerwa. Zagłębie wciąż w kryzysie, przegrywa z Jagiellonią 0:1.

Sędzia doliczył minutę.

Mocne, płaskie dogranie Wójcickiego, nikt jednak nie wbił piłki do bramki Miedziowych.

Starają się coś wykreować pod bramką gości lubinianie, ale topornie im to idzie.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne Jagiellonii, Guldan uderzył ponad bramką.

Czuć ciepło, to krzesło trenera Zagłębia zaczyna się nagrzewać.

Gol! Strzelił Patryk Klimala. Asystował mu Tomas Prikryl. Sędzia liniowy do okulisty, a piłka na środek. Prikril do Klimali, a ten z bliska do bramki na 0:1! VAR potwierdził, że wszystko było zgodnie z przepisami.

Czekamy na decyzję VAR-u. Był gol czy nie?

Prikril do Klimaly, ten do bramki, ale gola nie ma. Zdaniem sędziego był spalony. Powtórki pokazały, że  tak nie było.

Z pięciu metrów w Węglarza trafił Tosik. Okazało się jednak, że gracz Zagłębia był na spalonym.

Po dograniu z rogu anemiczny strzał głową pewnie złapał bramkarz Jagiellonii.

Potężny strzał Kopacza z dystansu, piłka o pół metra minęła bramkę Węglarza. Będzie jednak rzut rożny dla Zagłębia.

Zagranie do Klimali, ten jednak na minimalnym spalonym.

Dośrodkował Czerwiński, głową uderzyl Szysz, ale przestrzelił.

Akcje rozgrywane się w środku pola. Mecz się wyrównał, ale emocji niczym na praktykach w muzeum lotnictwa.

Żółtą kartkę za faul otrzymał Jakub Wójcicki.

Żywiej poruszają się zawodnicy po boisku. Jagiellonia już nie ma takiej przewagi, lubinianie jednak nie potrafią zmusić Węglarza do interwencji.

Z pola karnego lobem uderzył Prikril. Piłka minęła bramkarza, ale odbiła się od poprzeczki, a następnie od ziemi. Sporo szczęścia mieli Miedziowi.

Z dystansu uderzył Tosik, daleko od bramki Węglarza.

Trochę aktywniejsi lubinianie w ofensywie, jednak bez zagrożenia pod bramką Jagiellonii. Brakuje w meczu uderzeń, spięć podbramkowych.

Obraz meczu nie zmienia się. Jagiellonia drąży skałę, gospodarze wciąz okopani na własnej połowie.

Coraz groźniejsza Jagiellonia. Goście uzyskali przewagę, Zagłębie nie potrafi wyjść z własnej połowy.

Camara zdecydował się na strzał. Uderzenie było bardzo niecelne.

Będzie rzut wolny dla gości z boku pola karnego. Może być groźnie.

Pomylił się na przedpolu Węglarz, tym razem jednak bez konsekwencji.

Dogranie z rogu na bliższy słupek. Imaz głową uderzył w kierunku dalszego, ale futbolówka minęła o centymetry bramkę Zagłębia.

Groźnie pod bramką Zagłębia. Klimala wpadł z piłką w pole karne, strzał z ostrego kąta udami odbił na korner Forenc.

Początek spotkania, a my już mamy dość. Czego? Jednego z komentatorów.

Ładna akcja Zagłębia. Poręba wpadł z piłkę w pole karne, ale z okolic narożnika pola bramkowego uderzył wprost w bramkarza.

Niewiele dzieje się w pierwszych minutach, piłkarze nie chcą zbyt wiele ryzykować.

Gramy!

Mecz poprowadzi Piotr Lasyk (Bytom).

Kto wygra mecz?

Zagłębie Lubin jak na razie zawodzi. Z kolei Jagiellonia po pierwszy dobrym meczu w drugim przegrała. Zapowiada się ciekawe spotkanie.