Śląsk Wrocław
4' Filip Marković 17' Dino Stiglec 23' Przemysław Płacheta 74' Erik Exposito
ŁKS Łódź
88' Pirulo
4:0

Koniec spotkania! Śląsk zdeklasował ŁKS na koniec II rundy!

Płacheta zapędził się w pole karne ŁKS-u, ale został zatrzymany. Jeszcze rzut rożny ma Śląsk.

Dwie minuty doliczone do drugiej połowy.

Żółtą kartkę otrzymał Pirulo.

Mocny strzał Wróbla zablokowany przez Puerto.

Wróbel głową do Ratajczyka, ale za mocno i nic z tego nie będzie.

Pierwszy kwadrans II połowy w wykonaniu ŁKS-u lepszy, ale po jego upływie zespół już wraca do położenia z początku meczu.

Łatwo wybita piłka po dośodkowaniu Trąbki.

Kolejna próba Pirulo, świetnie interweniuje Putnocky. Trudno będzie łodzianom coś ustrzelić dzisiaj...

Gol! Strzelił Erik Exposito. Asystował mu Dino Stiglec.

Znów bramka wypracowana przez duet Exposito-Stiglec! Wrzucał piłkę Chorwat z rzutu wolnego, najwyżej wyskoczył Exposito, który najpierw trafił w poprzeczkę, ale piłka skozłowała i odbiła się już za linią bramkową.

Faul Wolskiego na Chrapku wszystko blisko pola karnego. Będzie rzut wolny dla Śląska.

Skakał Sobociński do główki, ale uprzedzili go rywale.

Rozpędził się Trąbka na prawej stronie i wywalczył rzut rożny.

Mączyński dośrodkowywał, mało brakowało, a Pich by zamknął tę piłkę strzałem.

Marković popędził skrzydłem i wywalczył rzut rożny.

Śląsk przetrwał napór ŁKS-u. Piłka od Musondy do Exposito. Zdążył zatrzymać napastnika wrocławian Sobociński.

Dośrodkowywał Trąbka, faulował Sobociński Putnocky'ego.

Wróbel zbiegł na skrzydło, zagrał po ziemi w pole karne do Klimczaka, ale i on strzela nad poprzeczką.

Przejęli piłkę goście w środkowej strefie. Biegł z nią długo Pirulo, odegrał do Wróbla, ale ten fatalnie spudłował.

Kolejny strzał rozpaczy łodzian, tym razem Pirulo.

Wielkiego zagrożenia po dośrodkowaniu Ratajczyka nie było.

Przechwycił piłkę Klimczak przy kole środkowym, pobiegł z nią kilkanaście metrów i uderzył z dystansu. Wywalczył rzut rożny.

Zrobiło się nieco spokojniej na boisku, więc podamy dalej gifa z oficjalnego konta Śląska Wrocław:

Ustawienie ŁKS-u to teraz zdecydowanie bardziej 4-4-2. Corral i Wróbel jako dwaj równorzędni napastnicy. Zespół gra nieco bardziej agresywnie po przerwie.

Corral w roli podającego. Dwie minuty temu do Pirulo, teraz do Ratajczyka. Ale młodzieżowiec ŁKS-u nie miał dobrej pozycji do strzału i uderzył bardzo lekko.

Mieli rzut wolny ełkaesiacy, ale umiejętnie wypychają ich rywale.

Najlepsza szansa ŁKS-u!  Strzał Pirulo wybija z 3. metra jeden z obrońców.

Piątek zablokował podanie Stigleca w pole karne ŁKS-u.

ŁKS Łódź. Schodzi: Jan Grzesik. Wchodzi: Jakub Wróbel.

Zaczynamy drugie 45 minut gry!

To tyle, jeśli chodzi o pierwszą połowę.

Centrostrzał Jana Grzesika z prawej strony jest znakomitym podsumowaniem gry łodzian w pierwszej połowie.

60 sekund dłużej potrwa pierwsza połowa.

Dośrodkowanie w pole karne ŁKS-u wybija Pirulo z pomocą Piątka.

Tym razem atakiem pozycyjnym konstruują akcją zielono-biało-czerwoni. Ale robią to bardzo spokojnie, jakby i oni czekali już na przerwę.

W odpowiedzi groźne uderzenie z kilkunastu metrów Exposito. Odbija Malarz.

Przez moment to ełkaesiacy znajdowali się z piłką na połowie przeciwników. Ale - tradycyjnie - nic z tego nie wynikało.

Gdyby nie to, że zaplątała się piłka Płachecie w polu karnym między nogami, mogło być już 4:0. Obrona ŁKS-u znów spóźniona.

Spokojniejszy fragment gry z obu stron. Także ekipa trenera Lavicki nie naciska już tak, jak w pierwszych dwóch kwadransach.

Starcie Grzesika z Markoviciem przy linii bocznej. Ucierpiały reklamy przy ławkach rezerwowych.

Jest najpoważniejsze zagrożenie pod bramką wrocławian. Z dystansu uderzał Łukasz Sekulski, ale piłka minęła bramkę Putnocky'ego.

Gra wznowiona. W strzałach 6:2 dla Śląska. W celnych - 3:0 dla gospodarzy.

Mamy przerwę na uzupełnienie płynów.

Kolejne poszukiwanie Exposito podaniem zakończone niepowodzeniem.

Znów przyspieszył Śląsk, płaskie podanie do Picha z prawej strony. Minimalnie chybił pomocnik gospodarzy.

Trudno uwierzyć, ale ŁKS ma blisko 60 procent posiadania piłki...

Gol! Strzelił Przemysław Płacheta. Asystował mu Dino Stiglec.

Jakże niewiele dziś trzeba, by rozbić defensywę ŁKSu. Podanie Stigleca z połowy boiska do Płachety, który był zdecydowanie szybszy od obrońców i nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Malarza. Zanosi się na solidne lanie we Wrocławiu.

Gol! Strzelił Dino Stiglec. Asystował mu Erik Exposito.

Kapitalna akcja Śląska! Rozpoczęło się od straty przy linii bocznej, a potem kapitalnie rozegrali piłkę Płacheta, Mączyński, i Stiglec, który wymienił sobie piłkę z Exposito, a potem spokojnym strzałem pokonał Malarza. Napisać, że obrona ŁKS-u "rozklepana" to mało.

Rajd Pirulo przerwany na 30. metrze. Domagają się faulu łodzianie, ale gwizdek arbitra milczy. Po chwili czysty wśliz Sobocińskiego w Płachetę.

Centra na głowę Exposito, minimalnie pomylił się napastnik Śląska.

Musonda blisko linii końcowej przy polu karnym wywalczył kolejny rzut rożny.

ŁKS zbierał się do wyprowadzenia akcji, ale Sekulski faulował w ataku.

Cały czas lata piłka nad polem karnym ŁKS-u. Mączyński ciągle szuka w szesnastce partnerów.

Niebezpieczny pusty przebieg Malarza, ale pomogli mu obrońcy. Gracze Śląska domagają się odgwizdania wejścia nakładką.

Dośrodkowanie Mączyńskiego, główkował Puerto, wybili w ostatniej chwili obrońcy. Kolejny raz z narożnika wznowią grę gospodarze.

Dopiero po chwili z dystansu przymierzył Mączyński, trącił piłkę Malarz. Będzie rzut rożny.

Mączyński wrzucał piłkę z rzutu wolnego, ta szybuje kilka razy nad polem karnym ŁKS-u, ale nie ma strzału...

Łapie piłkę Arkadiusz Malarz po główce Exposito. Zagrywał Płacheta.

Przycisnęli wrocławianie i zepchnęli rywali do defensywy. Rzut rożny dla Śląska.

Gol! Strzelił Filip Marković. Asystował mu Erik Exposito.

Piorunujący początek Śląska! Prostopadłe podanie Exposito z linii środkowej na dobiegnięcie do Markovicia, ten uprzedził obrońców i strzałem po słupku trafia do siatki! 1:0 dla gospodarzy!

Tamas zabiera piłkę Ratajczykowi na skrzydle i tyle z niebezpieczeństwa pod wrocławską bramką.

Łodzianie od początku meczu z piłką i pod polem karnym rywali. Doświadczenie z poprzednich spotkań uczy jednak, że to jeszcze nic nie znaczy.

Rozpoczynamy!

Drużyny już na boisku. Za chwilę zaczynamy!

Sędziuje: Paweł Gil (Lublin).

Kto wygra mecz?

Po tym meczu ŁKS nie opuści ostatniego miejsca w tabeli, a Śląsk może przypieczętować trzecią pozycję.

Dzień dobry! Witamy serdecznie i zapraszamy wszystkich tych, którzy pragną śledzić mecz Śląska Wrocław z ŁKS-em Łódź.