Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

EKS Start Elbląg ma nowego trenera. Od 13 lat był związany z jednym klubem

Po sezonie 2022/2023 doszło do zmian w sztabie szkoleniowym EKS Startu Elblag. Wiemy już, kto na stanowisku pierwszego trenera drużyny zastąpi Marcina Pilcha.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
zawodniczki EKS Startu Elbląg WP SportoweFakty / Krzysztof Betnerowicz / Na zdjęciu: zawodniczki EKS Startu Elbląg
Do sporych zmian doszło w elbląskim klubie po zakończeniu rozgrywek. Drużynę opuściły Katarzyna Cygan, Barbara Choromańska, Paulina Peplińska i Wioleta Pająk, pożegnano się także ze sztabem szkoleniowym - głównym trenerem Marcinem Pilchem oraz szkoleniowcem bramkarek Krzysztofem Kotwickim.

EKS Start Elbląg w sezonie 2022/2023 poprowadzi Roman Mont, który przez ostatnie 13 lat był związany Varsovią Warszawa. Ekipa ze stolicy Polski brała niedawno udział w Turnieju Mistrzyń. Miał on wyłonić zespół, który uzyska sportowy awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Ostatecznie takie prawo wywalczyły sobie zawodniczki MKS PR URBIS Gniezno.

- Po 13 latach podjąłem trudną decyzję opuszczenia szeregów klubu, w którym miałem przyjemność budować sekcję piłki ręcznej praktycznie od podstaw. Chciałem podziękować włodarzom, trenerom, a przede wszystkim zawodniczkom, z którymi pracowałem i starałem się mieć wyjątkową więź. Były momenty lepsze i gorsze, lecz zawsze kierowałem się dobrem moich podopiecznych - napisał w mediach społecznościowych, Roman Mont.

ZOBACZ WIDEO: Zobacz, co ubrała narzeczona Ronaldo. W komentarzach dominuje jedno słowo
- Spędziłem tutaj praktycznie 1/3 swojego życia. Był to czas wyjątkowy. Mam nadzieję, że udało mi się tutaj stworzyć klub, o którym zaczęło być głośno w handballowym świecie. Chciałbym podziękować, również trenerom, z którymi rywalizowałem przez te lata, z którymi właśnie ta rywalizacja zawsze napędzała mnie do ciągłego rozwoju, ciężkiej pracy i nowych pomysłów. Serce pęka, ale podjąłem tą decyzję, gdyż zdałem sobie sprawę, że już czas zamknąć pewien rozdział swojego życia i iść do przodu - poinformował nowy szkoleniowiec elbląskiego klubu.

Przypomnijmy, że EKS Startowi Elbląg udało się pozyskać Martę Gęgę z MKS FunFloor Perła Lublin. Do drużyny dołączy także bramkarka Małgorzata Ciąćka (UKS Varsovia Warszawa), która podpisała dwuletni kontrakt. W najbliższych dniach klub zdradzi nazwiska dwóch nowych rozgrywających, obrotowej i skrzydłowej. Dowiemy się także, kto zostanie drugim trenerem.

---> Odrodzenie Orlen Wisły Płock. W tydzień z piekła do nieba
---> Wprowadził kadrę do czołówki i... stracił pracę

Bilety na MŚ 2023 do kupienia za pośrednictwem Eventim!

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×