Koniec złudzeń. Pokazały Polkom miejsce w szeregu

Reprezentantki Polski podczas mistrzostw świata U-20 trafiły do grupy, z której powinny awansować do dalszej fazy. Nic z tego. Na przeszkodzie stanął kopciuszek, który pokazał nam miejsce w szeregu.

Krzysztof Kempski
Mecz Polska - Egipt Materiały prasowe / IHF / Sasa Pahic Szabo / Mecz Polska - Egipt
Biało-Czerwone walczyły o awans do kolejnej fazy mistrzostw świata z Egipcjankami. Aby nie oglądać się za plecy, musiały pokonać w swoim ostatnim występie w grupie H Węgierki. Tej sztuki nie udało się jednak zrobić. Polki zostały wręcz rozbite przez Madziarki. W drugiej połowie rzuciły rywalkom tylko 5 bramek i przegrały całe spotkanie 16:30 (więcej o tym meczu tutaj).

Nadzieją były Amerykanki. Tylko wygrana USA nad Egiptem pozwoliłaby jeszcze ekipie dowodzonej z ławki przez Pawła Tetelewskiego oraz Annę Niewiadomską mieć nadzieję na dalszy udział w tym turnieju. Drużyna z Afryki już po 30 minutach mogła być pewna swego. Prowadziła 18:6. Była lepsza od rywalek pod każdym względem. Wiedziała też, o co toczy się gra.

Reprezentantki Polski same postawiły się pod ścianą. Nie poradziły sobie w meczu z Egiptem, w którym przegrały 25:27. Swego czasu taki wynik należałoby uznać za ogromną sensację. Teraz już tak nie jest. W tym kraju piłka ręczna zaczęła się dynamicznie rozwijać. Jak widać już od wieku juniorek. Mimo wszystko Polki powinny pokazać swoją wyższość. Tymczasem to rywalki wskazały nam miejsce w szeregu.

Biało-Czerwone zakończyły zmagania w grupie H na 3. lokacie i zagrają o Puchar Prezydenta z dwiema najsłabszymi zespołami z grupy G, czyli Austrią i Kazachstanem. Stawkę uzupełni USA. Mistrzostwa świata w Słowenii, mimo wszystko, należy spisać na straty. Szkoda, nie tak to miało wyglądać.