Kryzys w Vardarze Skopje. Demontaż wielkiego klubu

Vardar Skopje poza europejskimi pucharami i bez większości cudzoziemców. To nowa rzeczywistość byłych zwycięzców Ligi Mistrzów.

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
zawodnicy Vardaru Skopje WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara / Na zdjęciu: zawodnicy Vardaru Skopje
Mistrzów Macedonii pogrążyły zaległości sprzed kilku lat. Według informacji przedstawionych na konferencji prasowej, sięgały one 2,5 mln euro. - Nie mieliśmy ultimatum, że musimy zapłacić w jakimś terminie, bo inaczej nie zagramy w pucharach. I w końcu, gdy wpłaciliśmy około 2,3 mln, to okazało się, że oprócz tych środków są jeszcze inne długi wobec graczy, którzy zgłosili się do EHF - tłumaczył prezes Mihailo Mihajlovski, który zapowiedział jednocześnie rezygnację ze stanowiska.

Vardar Skopje nie zagra nie tylko w Lidze Mistrzów, ale także w Lidze Europejskiej. W sezonie 2022/23 będzie rywalizować tylko w lidze macedońskiej, krajowym pucharze i Lidze SEHA. Z tego względu z klubem pożegnali się niemal wszyscy obcokrajowcy i trener David Davis. Nowym szkoleniowcem został Wlado Nedanowski.

Do skutku nie dojdą transferu Gilberto Duarte, Nejca Cehte, Pawła Andriejewa i Bozo Andjelicia. W Skopje mają zostać jedynie Kubańczyk Yoel Cuni Morales, Serb Darko Djukic i Chorwat Ante Gadża. Według macedońskich mediów, przyszłość Jana Czuwary zależy od decyzji Timura Dibirowa. Jeśli Rosjanin zostanie w klubie, to dla Polaka może braknąć miejsca w składzie.

Dwukrotni zwycięzcy Ligi Mistrzów dwa lata temu podnieśli się po odejściu miliardera Siergieja Samsonenki, ale wciąż czkawką odbija im się okres panowania Rosjanina. Z powodu długów przed rokiem zostali dopuszczeni do Ligi Mistrzów dopiero po wpłaceniu sowitej kaucji. Przed sezonem 2022/23 EHF była bezlitosna i skończyła z pobłażliwością dla Vardaru.

ZOBACZ:
Początek nowej ery w Kielcach
Łomża Industria pokaże się w Europie?

ZOBACZ WIDEO: Pudzianowski pokazał swoje czerwone Porsche. Uśmiejesz się do łez


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Czy uważasz, że Vardar wróci do Ligi Mistrzów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×