Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Klapa Polaków na początek ME juniorów

Celem polskich juniorów jest wyjście z grupy mistrzostw Europy szczypiornistów, ale po pierwszym występie niewiele wskazuje, że uda się awansować dalej. Islandczycy obnażyli polską kadrę (38:25).

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
reprezentacja Polski juniorów Materiały prasowe / ZPRP / reprezentacja Polski juniorów
Patrząc na wyniki sparingów z ostatnich miesięcy, Polacy mogli realnie myśleć o wyjściu z grupy. Zwycięstwa z Duńczykami czy wyrównane boje z Niemcami i Norwegami zapowiadały, że kadrę Rafała Bernackiego stać na dużo. Tymczasem pierwszy występ w ME juniorów był zupełnie nieudany.

Islandczycy już do przerwy prowadzili 20:11, szybko odskoczyli na 5-6 bramek i kontrolowali mecz, a w końcówce pierwszej części byli bardzo skuteczni w ataku. Po polskiej stronie więcej oczekiwano od Patryka Wasiaka, lepsze wrażenie zostawił drugi z prawych rozgrywających Oliwier Kamiński. Po przerwie Biało-Czerwoni mieli moment, w którym zaczęli minimalnie zbliżać się do Islandczyków m.in. dzięki Jakubowi Sladkowskiemu, ale ostatni kwadrans ponownie należał do zespołu z północy.

Polakom zostały jeszcze dwa mecze grupowe z Węgrami i Niemcami. W bezpośrednim starciu tych zespołów lepsi okazali się Madziarzy (35:32). Do dalszej fazy awansują dwie drużyny.

Islandia - Polska 38:25 (20:11)
Polska: Szczepanik, Pieńkowski - Rybarczyk, Jaworski, Wasiak 2, Kamiński 5, Marchewka, Wierzbicki, Koc 2, Tokarz 2, Welcz 2, Wątroba 3, Curzytek 2, Sladkowski 4, Kozłowski 1, Mielczarski 2

ZOBACZ:
Superligowcy w I lidze
Polka zagra we Francji

ZOBACZ WIDEO: Messi haruje na początku sezonu, a żona?! Te zdjęcia robią furorę
Czy spodziewałeś się lepszego występu Polaków?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (8)
 • numer12 Zgłoś komentarz
  Jaki jest koń, każdy widzi. Siedem lat szkolenia w systemie OSPR-SMS i rezultat wiadomy. Heroiczna walka o utrzymanie się w grupie A Mistrzostw Europy E20 i E18. Najbardziej szkoda tych
  Czytaj całość
  dzieciaków , które zaufały propagatorom sportu i swój wolny czas od najmłodszych lat poświęcają na treningi. Te dzieci to prawdziwy skarb i zasługują na szacunek i co najmniej radość z jego uprawiania. Jak tu się cieszyć i mobilizować do dalszego wysiłku , kiedy reprezentacja jednego z większych krajów Europy od kilku lat heroicznie walczy o utrzymanie się w grupie A Mistrzostw Europy a przy okazji dostaje „lanie” od zespołu którego dziadków uczyliśmy grać w piłkę ręczną. Osiągane wyniki dają poczucie własnej wartości . Chciałbym zwrócić uwagę na to ,że Zarząd ZPRP jest też uczestnikiem tych mistrzostw i osiągnięty wynik jest w znacznej mierze ich udziałem. O wynikach reprezentacji decyduje jakość ludzi którzy kierują sportem poczynając właśnie od Zarządu a na kadrze trenerskiej kończąc. O wyniku szkolenia nie decyduje to ile zgrupowań zorganizujemy, z jakich struktur powołamy zawodników i w jakich strojach trenują powołani ale mądra praca. Pomimo wcześniejszych opinii i uwag, że system w jakim funkcjonuje pika ręczna młodzieżowa ( OSPR + SMS) jest nie wydolny i nie satysfakcjonujący , decydenci dalej preferują ten schemat. Okazuje się nie zawsze WŁAŚIWE jest to co jest WŁAŚCIWE, tylko to co jest WŁAŚCIWE wg tego kto DECYDUJE. Szanowny Zarządzie ZPRP . Czy osiągane rezultaty 7 letniego szkolenia w strukturach jakie preferujecie satysfakcjonują Was? Przecież występujący w reprezentacjach zawodnicy przęśli cały cykl szkleń poczynając od młodzika a na juniorze starszym kończąc. Oni i szkoleniowcy zrealizowali Wasz schemat szkoleniowy i Waszą myśl szkoleniową.
  • Leeleszek Zgłoś komentarz
   Czyli można stwierdzić że dalej jesteśmy w czarnej ....
   • kck Zgłoś komentarz
    Trzeba to powiedzieć wprost brnięcie w SMS-y to droga donikąd. Granie na III poziomie rozgrywkowym w Polsce nie jest w stanie przygotować naszych chłopaków do rywalizacji ze swoimi
    Czytaj całość
    rówieśnikami z innych krajów. Jedyną sensowną drogą jest szkolenie w klubach, ale PZPR musi usiąść z nimi do stołu(SL i CL) i ustalić strategię rozwoju piłki ręcznej w Polsce. Jest strumień finansowy z ministerstwa, który trzeba przekierować w inną stronę. Kluby muszą mieć pieniądze na stworzenie własnych akademii, gdzie będą rozwijać się najzdolniejsi. Niech nawet nad poziomem wyszkolenia czuwa PZPR i rozlicza kluby pod względem założeń narzuconych przez związek. Obecnie mamy mniej talentów nie od 300 tys. Islandii, ale od blisko 50 tys. Wysp Owczych.
    • numer12 Zgłoś komentarz
     Od siedmiu lat szkolimy młodzież wg schematu OSPR i dalej SMS, oczekując na zapowiadane sukcesy reprezentacji Polski. Obłęd. Gdzie te sukcesy z przed lat, kiedy nie było OSPR i był tylko
     Czytaj całość
     jeden SMS a szkolenie odbywało sie w klubach sportowych które do tego są powołane. Kiedy wszechwiedzący w ZPRP wyciągną wnioski z permanentnej porażki . Ponieważ odpowiedzialni za szkolenie w ZPRP lubią posługiwać się statystykami usprawiedliwiającymi błędny system szkolenia młodzieży, jak skomentują te dane. Ludność Islandii 349 000 , ludność Polski 37 578 000. Stosunek 1 do ponad 100, inaczej na 1 mieszkańca Islandii przypada ponad 100 mieszkańców Polski. W którym kraju łatwiej dokonać selekcji uzdolnionej sportowo młodzieży ? A może nasza młodzież jest mniej uzdolniona sportowo od młodzież islandzkiej? A może system w jakim jest szkolona jest wadliwy? Ponad 40 lat temu trener Czerwiński i trener Kowalczyk uczyli Islandczyków grać w piłkę ręczną. Gdzie są oni a gdzie my pokazał ostatni mecz juniorów młodszych. Panie ministrze od sportu . Desygnuje Pan do ZPRP bardzo duże pieniądze na szkolenie młodzieży, może czas rozliczyć towarzystwo.
     • kck Zgłoś komentarz
      Kompromitacja SMS-ów, 14 z 17 zawodników jest tam szkolonych. Blisko połowę bramek zdobyło 3 zawodników spoza centralnego szkolenia tzn. Sladkowski, Wątroba i Kamiński.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×