Memoriał im. Ryszarda Matuszaka. Znamy finalistów

Chrobry Głogów dołączył do Górnika Zabrze i zagra w wielkim finale Memoriału im. Ryszarda Matuszaka. Ekipa z Dolnego Śląska pokonała HBC Jicin 28:22.

Krzysztof Kempski
zawodnicy Chrobrego Głogów WP SportoweFakty / Kuba Hajduk / Na zdjęciu: zawodnicy Chrobrego Głogów
Drugie spotkanie w 28. Memoriale im. Ryszarda Matuszaka miało znacznie bardziej jednostronny pojedynek niż wcześniejsze pomiędzy Sandra Spa Pogonią Szczecin i Górnikiem Zabrze. Chrobry od początku nadawał ton tej rywalizacji przeciwko czeskiej drużynie.

Siła głogowian polegała na tym, że praktycznie każdy zawodnik stanowił dla rywali zagrożenie rzutem. Ostatecznie najwięcej bramek na swoim koncie zapisał Kacper Grabowski. Ale to od defensywy zależało w tym meczu najwięcej. Chrobry dzięki temu mógł kontrować Czechów. Do przerwy gospodarze osiągnęli bardzo dużą przewagę, bo wygrali tę część aż 17:10.

Druga połowa, choć nieco bardziej wyrównana względem wyniku (11:12 na korzyść HBC Jicin), wyglądała podobnie. Miejscowi utrzymywali wysoką przewagę. Najwięcej krwi polskiemu zespołowi napsuł 26-letni Jiri Dolejsi - zdobywca 7 bramek. Wygrana oznacza, że ekipa z Dolnego Śląska zagra w finale z Górnikiem. Spotkanie zostało zaplanowane na godzinę 13:00.

Dla Chrobrego był to dopiero drugi test w okresie przygotowawczym. W pierwszym meczu sparingowym rozbili oni Śląsk Wrocław aż 36:16.