Śląsk postawił duży opór, Torus Wybrzeże w finale Memoriału Leszka Biernackiego

Torus Wybrzeże Gdańsk po ekscytującej końcówce spotkania pokonał Śląsk Wrocław 24:23. Zespół z Ligi Centralnej potrafił w końcówce wyjść na prowadzenie, jednak zimną głowę zachowali gospodarze Memoriału Leszka Biernackiego.

Michał Gałęzewski
Mateusz Kosmala Materiały prasowe / Torus Wybrzeże Gdańsk / Mateusz Słodkowski / Na zdjęciu: Mateusz Kosmala
Od początku mecz Torus Wybrzeża Gdańsk ze Śląskiem Wrocław był wyrównany. W zespole znad morza bardzo dobrze spisywał się skuteczny z karnych i ze skrzydła Mateusz Kosmala, jednak w ataku pozycyjnym spore zagrożenie stanowili wrocławianie, którzy mogli wyjść na prowadzenie, gdyby nie dobra postawa Kornela Poźniaka w bramce Torus Wybrzeża.

Przed przerwą Torus Wybrzeże Gdańsk zaczęło budować swoją przewagę. Wrocławianie wykazywali się sporą nieskutecznością, a dobre wejście zaliczył szykujący się do debiutu w lidze polskiej Jovan Milicević. Do przerwy Torus Wybrzeże prowadziło 13:8.

Druga połowa zaczęła się od rzutowych potyczek Mateusza Jachlewskiego z Pawła Salacza. W końcu do głosu doszli gdańszczanie, którzy po świetnym rzucie Jakuba Powarzyńskiego wyszli w 41. minucie na prowadzenie 18:12. Gdy wydawało się, że nic złego gdańszczanom tego dnia się nie może zdarzyć, przewagę na boisku zaczęli zyskiwać wrocławianie.

W końcu, gdy na 5 minut przed końcem spotkania z drugiej linii trafił Kacper Bogudziński, zespół z Dolnego Śląska doprowadził do remisu, a gdy ze skrzydła trafił Jarosław Cepielik, po raz pierwszy od 3. minuty to Śląsk prowadził - 22:21.

Gdańszczanie potrafili jeszcze jednak podnieść i wrócili na prowadzenie. Na 30 sekund przed końcową syreną, przy stanie 24:23 trener Śląska poprosił o czas. Goście przeprowadzili długą akcję, jednak rzut Krzysztofa Gądka został zablokowany i Torus Wybrzeże awansowało do finału organizowanego w Gdańsku turnieju.

W finale turnieju Torus Wybrzeże zmierzy się z MMTS-em Kwidzyn, a Śląsk z KPR-em Autoinwest Żukowo.

Torus Wybrzeże Gdańsk - Śląsk Wrocław 24:23 (13:8)

Torus Wybrzeże: Poźniak - Jachlewski 7, Kosmala 6, Milicević 3, Papaj 3, Davidović 2, Powarzyński 1, Papina 1, Tomczak 1, Stępień, Pieczonka, Zmavc, Stępień, Woźniak

Śląsk: Młoczyński, Śliwiński - Cegłowski 5, Salacz 4, Okapa 4, Wiewiórski 2, Bogudziński 2, Cepielik 2, Granowski 1, Gądek 1, Tórz 1, Famulski 1, Kołodziejczyk, Turkowski, Markiewicz, Dydko.

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Kto wygra II Memoriał im. Leszka Biernackiego?